آموزش حل مشکل ارسال نشدن ایمیل در وردپرس

آموزش حل مشکل ارسال نشدن ایمیل در وردپرس
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email

چکیده مقاله

یکی از مشکلاتی که برای سایت‌های وردپرسی که به تازگی ترافیک سایت آنها بالا رفته رخ می‌دهد، مشکل ارسال ایمیل در وردپرس است که ایمیل‌های ارسالی برای تغییر رمز عبور وردپرس، ارسال نظر در سایت یا گزارشاتی مثل خریدهای ووکامرس یا ثبت نام در سایت ارسال نمی‌شود. در چنین مواقعی عدم ارسال ایمیل در وردپرس مربوط به هاست است که یا بخاطر محدودیت در تعداد ارسال روزانه این مورد رخ می‌دهد و یا اینکه به کلی دچار مشکل شده است.

بهترین راهکار برای ارسال ایمیل در این مواقع استفاده از یک سرور ایمیل SMTP است که در سرویس‌هایی مثل جیمیل می‌توانید به رایگان از آن استفاده کنید. در این آموزش به نحوه حل ارور ارسال نشدن ایمیل در سایت وردپرسی می‌پردازیم و به شما نشان خواهم داد که چطور به راحتی با نصب یک افزونه کاربردی مشکل خود را برطرف کنید.

آموزش رفع مشکل ارسال ایمیل در وردپرس

برای حل مشکل ارسال نشدن ایمیل‌ها در وردپرس می‌توانید از یک سرور SMTP استفاده کنید. به این صورت که مثلاً از سرورهای SMTP اکانت گوگل خود برای ارسال کردن ایمیل استفاده کنید. در این صورت به جای اینکه ایمیل‌های ارسالی در وردپرس با ایمیلی مثل wordpress@site.com ارسال شوند، به کمک اکانت جیمیل شما ارسال خواهند شد.

شاید بپرسید که آیا استفاده از این روش برای آدرس‌هایی که به عنوان هرزنامه شناخته شده‌اند می‌تواند جایگزین مناسبی باشد؟

پاسخ مثبت است؛ اگر موارد مربوط به ارسال ایمیل را که منجر به اسپم شناخته شدن می‌شود رعایت کنید، درصد اینکه اکانت جیمیل شما ایمیل‌های ارسالی را به هرزنامه ارسال کند، نسبت به ایمیلی که روی دامنه قرار دارد به شدت کمتر خواهد بود.

افزونه ارسال ایمیل از طریق جیمیل در وردپرس

برای این کار شما می‌توانید از افزونه پر طرفدار Easy WP SMTP استفاده کنید. این افزونه یکی از پرطرفدارترین افزونه‌ها برای ارسال ایمیل وردپرس است که تا به امروز 400 هزار نصب فعال را به خود اختصاص داده است. به کمک افزونه Easy WP SMTP می‌توانید اکانت جیمیل یا سایر اکانت‌های دیگر مثل یاهو و Hotmail را به وردپرس متصل کرده و برای ارسال ایمیل‌های سایت از آنها استفاده کنید.

ابتدا افزونه مورد نظر را به کمک آموزش نصب افزونه در وردپرس نصب کنید. بعد از فعال سازی افزونه مشابه تصویر زیر به منوی تنظیمات> Easy WP SMTP مراجعه کنید. مشابه تصویر خواهید دید که فیلدهایی برای ایمیل فرستنده، نام ارسال کننده، آدرس پاسخ دادن به ایمیل و موارد مربوط به اکانت ایمیل نمایش داده می‌شود که باید آنها را کامل کنید.

آموزش رفع مشکل ارسال ایمیل در وردپرس

حال همانطور که در تصویر می‌بینید گزینه‌های موجود را کامل کنید.

  • From Email Address: در این فیلد آدرس ایمیل خود را وارد کنید. این ایمیل می‌تواند شامل gmail، yahoo، hotmail یا هر سرویس دیگری که امکان ارسال ایمیل از طریق سرور SMTP را می‌دهد باشد.
  • From Name: در این فیلد نامی که می‌خواهید در ایمیل‌ها ارسال شود را وارد کنید. در صورتی که از افزونه‌های فرم تماس و گرویتی استفاده می‌کنید که نام ایمیل شخصی سازی نشده می‌توانید تیک گزینه Force From Name Replacement را برای تغییر نام فرستنده در کل ایمیل‌های ارسالی فعال کنید.
  • Reply-To Email Address: ممکن است کاربران بخواهند به ایمیل ارسال شده پاسخ دهند. در این صورت می‌توانید ایمیلی که برای دریافت پاسخ مد نظرتان است را در این فیلد وارد کنید تا از ایمیل ارسال کننده مجزا باشد.
  • SMTP Host: در این فیلد آدرس سرور SMTP را وارد کنید. اگر از جیمیل می‌خواهید استفاده کنید باید آدرس روی smtp.gmail.com قرار داشته باشد.
  • Type of Encryption: این گزینه مربوط به انتقال اطلاعات در محیط امن است. اگر سایت شما دارای SSL است گزینه SSL/TLS را انتخاب کنید. در غیر این صورت این گزینه را تغییر ندهید.
  • SMTP Port: پورت ارسال ایمیل برای سرویس SMTP گوگل باید روی عدد 465 قرار داشته باشد.
  • SMTP Authentication: این گزینه مربوط به تایید هویت است. آن را روی حالت YES قرار دهید.
  • SMTP Username: در این فیلد آدرس جیمیل خود را وارد کنید. این فیلد مربوط به نام کاربری ایمیل شماست که برای ورود استفاده می‌شود و این افزونه نیاز دارد تا از آن استفاده کند.
  • SMTP Password: در این فیلد رمز عبور ایمیل خود را وارد کنید.

در نهایت روی ذخیره تنظیمات کلیک کنید. نکته‌ای که در استفاده از این افزونه وجود دارد این است که اگر از تایید هویت دو مرحله‌ای به روش ارسال رمز عبور برای ورود به اکانت ایمیل یا استفاده از برنامه‌هایی مثل google authenticator استفاده می‌کنید؛ باید این ویژگی را غیرفعال کنید. چرا که این افزونه قادر به تایید هویت نبوده و در این صورت ارسال ایمیل صورت نخواهد گرفت.

حل مشکل ارسال نشدن ایمیل در وردپرس

حالا که تنظیمات را انجام دادید برای اطمینان از حل مشکل ارسال نشدن ایمیل در وردپرس کافی است به تب Test Email رفته و مشابه تصویر بالا به ترتیب در فیلدهای To، Subject و Message آدرس گیرنده، موضوع و متن ایمیل را وارد کرده و در نهایت روی دکمه Send Test Email کلیک کنید. ممکن است ایمیل ارسالی چند ثانیه ای با تاخیر ارسال شود. اگر ایمیل را دریافت کردید، مشکل ارسال نشدن ایمیل‌ها در وردپرس برطرف شده است.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print

دریافت مقالات ناب

مقالات شبیه مقالات بالا رو هر هفته میفرستیم به ایمیلتون

۲ پاسخ

  1. اگر از جیمیل بخوام استفاده کنم در قسمت From Email Address ایمل مربوط به سایت خودم رو بزنم یا اکانت جیمیل رو؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.