رفع خطای “پوشه هدف از قبل موجود است” در وردپرس

رفع خطای "پوشه هدف از قبل موجود است" در وردپرس
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email

چکیده مقاله

آیا تا به حال شده که با ارور پوشه هدف از قبل موجود است در وردپرس مواجه شوید؟ این خطا معمولاً هنگام نصب یک افزونه یا قالب رخ می‌دهد که مانع از اتمام مراحل نصب می‌شود. در این مقاله‌، به شما نشان خواهم داد که چگونه خطای وجود داشتن پوشه هدف از قبل را در وردپرس برطرف کنید.

علت مشکل پوشه هدف از قبل موجود است

این خطا درست زمانی رخ می‌دهد که اقدام به نصب افزونه یا نصب قالب در وردپرس می‌کنید. اما با این تفاوت که این نصب به شکلی است که پوشه قالب یا افزونه از قبل در دایرکتوری‌های wp-content/themes یا wp-content/plugins قرار دارد.

در واقع همانطور که می‌دانید هر قالب و افزونه وردپرس درون یک پوشه قرار می‌گیرد. این پوشه حاوی پوشه‌های داخلی، فایل‌های کدنویسی شده و فایل‌های دیگری نظیر فونت، فونت آیکون و تصاویر می‌باشد که در افزونه یا قالب از آن استفاده شده است.

حال زمانی که شما اقدام به نصب یا آپدیت افزونه یا یک قالب در وردپرس می‌کنید، وقتی پوشه‌های داخلی در پوشه موقت از حالت فشرده خارج می‌شوند شروع به انتقال آنها به پوشه خود خواهد شد. حال گاهی اوقات ممکن است به هر دلیلی در فرآیند انتقال مشکلی رخ داده و این جایگزینی صورت نگیرد. یکی از این مشکلات مربوط به وجود داشتن پوشه از قبل می‌باشد.

بیشتر این خطا زمانی رخ می‌دهد که افزونه یا قالب را از طریق پیشخوان وردپرس آپلود می‌کنید. درست زمانی که می‌خواهید یک قالب یا افزونه وردپرس را نصب کنید. وردپرس این افزونه یا قالب را که در قالب یک فایل zip است در پوشه‌ای به نام خود پرونده استخراج می‌کند. حال در این زمان اگر پوشه‌ای با همین نام وجود داشته باشد، وردپرس در مرحله نصب با خطا مواجه شده و پیغام خطا به صورت زیر نمایش داده می‌شود.

Destination folder already exists. /home/user/example.com/wp-content/plugins/wpforms/
Plugin install failed.

رفع خطای "پوشه هدف از قبل موجود است" در وردپرس

همانطور که مشاهده می‌کنید این خطا به این شکل نمایش داده می‌شود که پوشه قالب یا افزونه از قبل وجود داشته و وردپرس قادر به جایگزین کردن آن نیست. در نتیجه کاری که باید انجام دهید این است که وارد هاست خود شده یا به کمک اکانت FTP به مسیر قالب یا افزونه‌ای که نصب می‌کنید مراجعه کنید.

بررسی کرده و ببینید که آیا از قبل پوشه‌ای به این نام وجود دارد یا خیر؟ در تصویر بالا ما قصد نصب افزونه wpforms را داشته‌ایم که در این صورت باید مسیر wp-content/plugins را بررسی کرده و ببینیم که آیا پوشه‌ای به این نام وجود دارد یا خیر؟! وقتی که پوشه وجود داشته باشید دو حالت وجود دارد.

  1. شما قبلاً برای حذف افزونه یا قالب اقدام کردید و پیش از این از آن استفاده کرده‌اید. اما در هنگام نصب افزونه به درستی پیش نرفته و پوشه آن از هاست حذف نشده است.
  2. پیش از این برای نصب قالب یا افزونه مورد نظر اقدام کرده‌اید، اما مشکلی رخ داده و فرآیند نصب به صورت کامل انجام نگرفته که در نتیجه پوشه افزونه در هاست باقی مانده است.

پس در هر صورت، پوشه‌ای با همین نام برای قالب یا افزونه‌ای که می‌خواهید نصب کنید وجود دارد. که همین پوشه باعث شده از تکمیل فرآیند نصب جلوگیری شود. ممکن است حتی این پوشه خالی هم باشد. کاری که برای رفع این خطا باید انجام دهید این است که پوشه مورد نظر را حذف کرده و مجدداً فرآیند نصب را تکرار کنید.

رفع خطای "پوشه هدف از قبل موجود است" در وردپرس

برای این منظور کافی است وارد مسیر افزونه‌ها یا قالب در هاست خود شده و پوشه‌ای که باعث ایجاد خطا شده را حذف کنید. اما توجه داشته باشید که قبل از حذف محتویات داخلی آن را بررسی کنید. ممکن است این حالت برای افزونه‌ای رخ داده باشد که به صورت اختصاصی آن را کدنویسی کردید. در نتیجه باید از افزونه دومی که استفاده می‌کنید را با تغییر نام پوشه به نام دیگری انجام دهید.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print

دریافت مقالات ناب

مقالات شبیه مقالات بالا رو هر هفته میفرستیم به ایمیلتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.