آموزش رفع خطا نمایش ندادن Feed وردپرس

ارور فید وردپرس و نحوه حل مشکل RSS Feed وردپرس
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email

چکیده مقاله

آیا شده که تا به حال با ارور فید وردپرس یا همان RSS در سایت وردپرسی خود مواجه شوید؟ فیدهای RSS به کاربران کمک می‌کنند تا با استفاده از برنامه‌های فیدخوان مانند Feedly وبلاگ شما را دنبال کنند. این امکان به آنها اجازه می‌دهد تا هر زمان پست جدیدی در سایت خود منتشر کردید سریعاً از آن مطلع شوند.

از آنجایی که فیدهای RSS با زبان نشانه‌گذاری XML منتشر می‌شوند، یک اشتباه کوچک در فید می‌تواند آن را غیرقابل خواندن کند و کاربران قادر به دیدن محتوای جدید در فیدهای منتشر شده نخواهند بود. البته مشکل صرفاً به اینجا ختم نمی‌شود؛ سایر برنامه‌هایی که با فید RSS کار می‌کنند نیز دچار مشکل خواهند شد. به عنوان مثال اگر از ابزار IFTTT برای اشتراک گذاری خودکار مطالب در اشتراک اجتماعی استفاده می‌کنید، این کار نیز متوقف می‌شود.

در این مقاله به شما نشان خواهم داد که چگونه به‌راحتی خطاهای فید RSS را در وردپرس برطرف کنید. همچنین به بررسی مواردی که باعث ایجاد خطا در FEED وردپرس می‌شوند پرداخته و راه‌های جلوگیری از بروز آنها را ذکر می‌کنم.

ارور فید وردپرس چگونه رخ می‌دهد؟

بیشترین دلیلی که باعث ایجاد ارور فید وردپرس می‌شود مربوط به قالب‌بندی ضعیف می‌شود. همانطور که اشاره کردم، وردپرس خروجی‌های RSS را به کمک XML ایجاد می‌کند که یک زبان علامت‌گذاری دقیق است؛ هرگونه ایجاد خط حتی با یک کاراکتر فاصله یا برگه اضافی می‌تواند باعث ایجاد خرابی در RSS شما شود. وقتی این خطا رخ دهید با پیغامی مشابه نمونه زیر مواجه خواهید شد.

XML Parsing Error: XML or text declaration not at start of entity
Location: http://example.com/feed
Line Number 2, Column 1:

البته بسته به مرورگری که استفاده می‌کنید، پیام خطای RSS وردپرس متفاوت است. به عنوان نمونه این خطا در مرورگر دیگری به شکل زیر نمایش داده می‌شود.

Warning: Cannot modify header information – headers already sent by (output started at /home/username/example.com/wp-content/themes/twentysixteen/functions.php:433) in /home/username/example.com/wp-includes/pluggable.php on line 1228

اگر از FeedBurner استفاده می‌کنید، ممکن است خطاهای شما متفاوت به نظر برسد. حال اجازه دهید ببینیم چه چیزهایی باعث ایجاد خطا در فید وردپرس می‌شوند.

نحوه حل مشکل RSS Feed وردپرس

محتمل‌ترین دلیل برای نمایش خطا در RSS وردپرس، قالب بندی ضعیف است. این قالب بندی می‌تواند بعد از بستن تگ PHP در یک افزونه یا در پرونده‌های function.php ایجاد شود. بنابراین اگر اخیراً یک قطعه کد را به فایل function.php خود اضافه کرده‌اید. آن را بررسی کنید، حتی وجود یک کاراکتر فاصله (space) هم می‌تواند باعث ایجاد مشکل شود.

در حالت ایده آل، نیازی به استفاده از تگ بسته PHP در انتهای فایل نیست. به همین دلیل شاید بهتر باشید کلاً تگ بستن php را حذف کنید. این مسئله باید در بیشتر موارد مشکل را برطرف کند. با این حال، اگر خطای فید RSS شما برطرف نشد، کارهایی که در ادامه توضیح می‌دهیم را بررسی کنید.

غیرفعال کردن همه افزونه‌ها

اگر اخیراً پس از نصب افزونه در وردپرس یا آپدیت افزونه‌ای ارور فید وردپرس رخ داده، کار شما ساده است و تنها باید افزونه مورد نظر را غیرفعال کنید. اما در غیر این صورت باید همه افزونه‌ها را غیرفعال کرده و سپس در هر بار فعال کردن یک افزونه بررسی کنید که مشکل با فعال کردن کدام افزونه رخ می‌دهد.

رفع مشکل ارور فید وردپرس

بعد از اینکه کلیه افزونه‌ها غیرفعال شدند، اگر مشکل از سمت افزونه‌ها باشد مشکل rss feed وردپرس رفع شده و حالا باید برای تشخیص افزونه معیوب هر بار یکی از افزونه‌ها را فعال کرده و بررسی کنید که با فعال کردن کدام افزونه مشکل مجدداً ایجاد می‌شود.

استفاده از قالب پیش‌فرض وردپرس

گاهی اوقات تغییراتی که در قالب ایجاد شده باعث ایجاد مشکل می‌شود. برای اطمینان از این مورد کافی است قالب پیش‌فرض را فعال کنید. می‌توانید یکی از قالب‌های پیشفرض وردپرس مثل 2019 یا 2020 را فعال کرده و بررسی کنید که با تغییر قالب مشکل برطرف می‌شود یا نه؟!

ارور فید وردپرس و نحوه حل مشکل RSS Feed وردپرس

در صورتی که مشکل با تغییر قالب برطرف شد نشان دهنده این است که مشکل از قالب شما بوده و باید به کمک فایل‌های ارور لاگ یا بررسی کدنویسی قالب ببینید علت از کجا بوده و مورد را برطرف کنید. در بیشتر موارد همانطور که اشاره کردم، وجود یک کاراکتر اضافه در فایل‌های قالب می‌تواند باعث ایجاد این مشکل شده باشد.

امیدوارم که این مقاله به شما در رفع ارور فید وردپرس کمک کرده باشد و به کمک راهکارهای معرفی شده مشکل را برطرف کنید. در صورتی که شما هم تجربه این ارور را داشتید می‌توانید تجربیات خود را از بخش نظرات برای ما ارسال کنید. اگر هم شیوه‌ای برای رفع خطا سراغ دارید که ذکر نشده برای ما ارسال کنید تا در این پست معرفی کنیم.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print

دریافت مقالات ناب

مقالات شبیه مقالات بالا رو هر هفته میفرستیم به ایمیلتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.