آموزش رفع مشکل رفرش و ریدایرکت صفحه ورود وردپرس

رفع مشکل ریدایرکت و رفرش شدن صفحه ورود به وردپرس
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email

چکیده مقاله

مشکلات ورود به وردپرس و ریدایرکت صفحه ورود وردپرس ممکن است توسط خطاهای مختلفی مانند خطا در ایجاد اتصال به پایگاه داده، خطای داخلی سرور یا صفحه سفید مرگ ایجاد شود. نوع دیگر این خطا مربوط به رفرش و ریدایرکت صفحه ورود وردپرس است که وقتی اطلاعات ورود شامل نام کاربری و ایمیل را وارد کرده و روی دکمه ورود کلیک می‌کنید موفق به ورود نشده و همچنان فرم ورود به شما نمایش داده می‌شود.

در این مقاله قصد دارم به رفع مشکل ریدایرکت شدن صفحه ورود وردپرس بپردازم و با هم ببینیم که چه چیزهایی باعث ایجاد خطای ریدایرکت شدن صفحه در وردپرس خواهد شد. سپس به کمک راهکارهای موجود مشکل رفرش شدن صفحه ورود وردپرس را برطرف کنیم.

آموزش رفع مشکل رفرش و ریدایرکت صفحه ورود وردپرس

وقتی این خطا رخ می‌دهد با وجود اینکه اطلاعات ورود را به درستی وارد کردید، اما موفق به ورود به پیشخوان وردپرس نشده و همچنان صفحه ورود نمایش داده می‌شود. شاید در ابتدا فکر کنید که نام کاربری یا رمز را به اشتباه وارد کرده باشید، اما حتی خطایی هم مبنی بر اشتباه بودن آنها مشاهده نخواهید کرد و صرفا صفحه در حال ریدایرکت و رفرش شدن است.

آموزش رفع مشکل رفرش و ریدایرکت صفحه ورود وردپرس

در صورتی که شما هم با این مشکل مشابه تصویر بالا مواجه شدید کافی است بر اساس توضیحات و راهکارهایی که در ادامه توضیح خواهم داد نسبت به رفع خطا اقدام کنید.

کوکی مرورگر خود را حذف کنید

وردپرس از کوکی ها برای تأیید ورود به پیشخوان استفاده می‌کند؛ بنابراین اولین مرحله برای عیب یابی مشکلات ورود به سایت وردپرس بررسی کوکی است. برای اینکه مطمئن شوید مشکل ریدایرکت شدن صفحه ورود وردپرس به همین خاطر نیست کافی است تا کوکی‌ها و حافظه پنهان مرورگر خود را پاک کنید.

برای این منظور مشابه تصویر زیر روی آیکون HTTPS یا i در کنار آدرس سایت کلیک کنید. سپس گزینه Cookies را انتخاب کنید.

در این صورت پنجره‌ای مشابه تصویر زیر نمایش داده می‌شود که کافی است گزینه‌های موجود را انتخاب کرده و از دکمه Remove برای حذف کوکی سایت استفاده کنید.

همچنین اطمینان حاصل کنید که کوکی‌ها در مرورگر شما فعال است. بعد از انجام این کار مرورگر خود را مجدداً راه‌اندازی کنید و سعی کنید وارد پیشخوان وردپرس شوید. این مسئله در بیشتر موارد جواب داده و مشکل درست از کوکی‌ها است.

همه افزونه‌ها را غیرفعال کنید

اگر اخیراً پس از نصب افزونه یا آپدیت افزونه‌ای این خطا رخ دهد، کار شما ساده است و تنها باید افزونه مورد نظر را غیرفعال کنید. اما در غیر این صورت باید همه افزونه‌ها را غیرفعال کرده و سپس در هر بار فعال کردن یک افزونه بررسی کنید که مشکل با فعال کردن کدام افزونه رخ می‌دهد. در چنین شرایطی برای غیرفعال کردن افزونه به پیشخوان وردپرس دسترسی ندارید؛ بنابراین برای غیرفعال کردن افزونه‌های وردپرس باید به ترتیب زیر عمل کنید.

از مسیر file manager هاست خود یا اینکه با استفاده از ابزار FTP به مسیر /public_html/wp-content/ مراجعه کنید. سپس نام پوشه plugins را به کمک گزینه rename به نام دیگری مثل plugins.test تغییر نام داده و ذخیره کنید.

حل مشکل رفرش شدن صفحه ورود وردپرس

بعد از اینکه کلیه افزونه‌ها غیرفعال شدند، اگر مشکل از سمت افزونه‌ها باشد ارور مشکل ریدایرکت رفع شده و حالا باید برای تشخیص افزونه معیوب هر بار یکی از افزونه‌ها را فعال کرده و بررسی کنید که با فعال کردن کدام افزونه مشکل مجدداً ایجاد می‌شود.

از قالب پیش‌فرض وردپرس استفاده کنید

برای اطمینان از اینکه علت مشکل ریدایرکت شدن صفحه ورود در وردپرس از سمت قالب است کافی است قالب پیش‌فرض را فعال کنید. اما با توجه به اینکه دسترسی به پیشخوان وردپرس ندارید می‌توانید وارد file manager هاست خود شده یا اینکه با ابزار FTP به مسیر /public_html/wp-conten/themes/ مراجعه کنید. سپس نام پوشه قالب فعال خود را به کمک گزینه rename به نام دیگری مثل theme-name تغییر داده و ذخیره کنید.

در این صورت قالب فعلی غیرفعال شده و از قالب پیش فرض وردپرس استفاده خواهد شد. دقت کنید که حتما باید یکی از قالب های پیشفرض وردپرس مانند 2019 یا 2020 در پوشه themes وجود داشته باشند.

فایل htaccess. را حذف کنید

بررسی کرده و ببینید که آیا اخیرا تغییراتی در فایل htaccess. خود ایجاد کردید؟ ممکن است این خطا به دلیل تغییرات در این فایل نیز ایجاد شده باشد که در این صورت کافی است به شکل زیر عمل کنید.

ابتدا از نسخه فعلی htaccess. یک کپی تهیه کنید. سپس این فایل را که در بخش public_html هاست است حذف کنید. اگر مشکل از این فایل باشد خطا رفع شده و برای ساخت فایل جدید کافی است به قسمت پیوندهای یکتا پیشخوان وردپرس رفته و بدون اینکه تغییری در ساختار لینک‌ها ایجاد کنید روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید تا این فایل مجدداً ساخته شود.

آدرس‌های سایت را بررسی و آپدیت کنید

در برخی موارد تعریف دوباره URL های سایت مشکل را برطرف می‌کند. برای این کار، می‌توانید با استفاده از FTP یا file manager هاست به مسیر public_html رفته و فایل wp-config.php را ویرایش کنید.

دو قطعه کد زیر را در فایل wp-config.php خود اضافه کنید و فراموش نکنید که به جای example.com از دامنه خودتان استفاده کنید. همچنین اگر سایت شما دارای www است یا از SSL وردپرس استفاده می‌کنید مطمئن شوید که www و HTTPS را نیز به آدرس را اضافه کنید.

define('WP_HOME','http://example.com');
define('WP_SITEURL','http://example.com');

در نهایت روی دکمه Save کلیک کرده و تغییرات را ذخیره کنید.

امیدوارم که این مقاله به شما در رفع مشکل صفحه ورود به وردپرس کمک کرده باشد و به کمک آن ارور ریدایرکت شدن صفحه ورود وردپرس را رفع کرده باشید. اگر با این خطا مواجه شدید لطفاً تجربیات خود را از بخش نظرات ارسال کنید. همچنین اگر راهکاری را سراغ دارید که با استفاده از آن می‌توان این ارور را برطرف کرد و در این مقاله ذکر نشده است برای ما ارسال کنید.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print

دریافت مقالات ناب

مقالات شبیه مقالات بالا رو هر هفته میفرستیم به ایمیلتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.