رفع مشکل خارج شدن ناگهانی وردپرس از مدیریت

رفع مشکل خارج شدن وردپرس از مدیریت
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email

چکیده مقاله

احتمالاً برای یک بار هم که شده مشکل خارج شدن وردپرس از مدیریت به صورت ناگهانی رخ داده است. در چنین حالتی ممکن است در پیشخوان وردپرس در حال افزودن نوشته یا هر کار دیگری باشید که ناگهان وردپرس از مدیریت خارج شده و فرم ورود به صورت پنجره لایت باکس نمایش داده می‌شود.

این خطا دلایل بسیار زیادی دارد که در این مقاله قصد دارم به بررسی دلایلی که باعث خروج ناگهانی وردپرس از مدیریت می‌شوند را بررسی کنیم. در نهایت شما می‌توانید با بررسی هر یک از این دلایل مشکل را یافته و آن را رفع کنید. البته که در بسیاری از این شرایط مشکل موقتی و مربوط به تغییرات در هاست است که بعد از چند دقیقه رفع می‌شود؛ اما اگر دیدید که مشکل زیادی کش پیدا کرد باید آن را بررسی کرد.

رفع مشکل خارج شدن وردپرس از مدیریت

همانطور که می دانید در هر سیستمی برای اینکه فعالیت کاربران ثبت شده و به صورت کاربر لاگین کرده در سایت باقی بمانند این کار از طریق مختلفی مثل کوکی صورت می‌گیرد. گاهی اوقات در این کوکی مشکلی رخ می‌دهد که باعث حذف یا تغییرات در ان شده و در نتیجه به دلیل ناهمخوانی ناگهان از وردپرس خارج می‌شود.

یا اینکه ممکن است هاست شما بعد از چند روز نیاز به ارتقا پیدا کند تا از ورژن PHP بالاتر، ورژن بالاتر پایگاه داده mySQL و یا هر تغییری دیگری دستخوش تغییرات شده و درست در همان لحظه که شما در سایت قرار دارید از حساب کاربری وردپرس خارج خواهید شد. در ادامه دلایلی که باعث خروج ناگهانی وردپرس از مدیریت می‌شوند را بررسی می‌کنم.

رفع مشکل خارج شدن وردپرس از مدیریت

خطا در ایجاد اتصال به پایگاه داده وردپرس

باید این موضوع را برای اینکه به پاسخ دقیق برسید از این نظر که آیا در کل سایت خود این خطا را مشاهده می‌کنید؟ بررسی کنید.

دلیل دریافت این خطا این است که وردپرس قادر به ایجاد اتصال به بانک اطلاعاتی نیست. حال ممکن است این قطع اتصال به دلیل تغییرات در mySQL رخ داده باشد یا اینکه تغییراتی در فایل wp-config.php باعث رخ دادن آن شده باشد. در هر صورت اگر مشکل از این سمت بود کافی است با مراجعه به مقاله رفع خطای اتصال به پایگاه داده وردپرس مشکل را برطرف کنید.

به‌وجود آمدن مشکل صفحه سفید وردپرس

آیا بعد از ورود به مدیریت وردپرس، با یک صفحه سفید مواجه هستید؟

این مورد اغلب به عنوان صفحه سفید مرگ وردپرس شناخته می‌شود. معمولاً وقتی شما دارای حداقل حافظه php کمتری هستید یا اینکه تغییراتی در کدنویسی ایجاد شده باشد رخ می‌دهد. همچنین می‌تواند ناشی از انتخاب میزبانی وب غیرقابل اعتماد هم باشد. در هر حال اگر با این مورد مواجه شدید، لطفاً به راهنمای ما در مورد چگونگی رفع صفحه سفید مرگ وردپرس مراجعه کنید.

رمز نادرست و رابطه خارج شدن وردپرس از مدیریت

گاهی اوقات ممکن است سایت شما هک شده باشد یا اینکه اگر سایت شما دارای چند مدیر است توسط یکی از آنها رمز عبور یا سایر اطلاعات ضروری مانند نام کاربری تغییر داده شده باشد. در چنین شرایطی ابتدا باید مطمئن شوید که کدام یک باعث ایجاد مشکل در کلمه عبور شده است.

سپس به کمک phpmyadmin هاست رمز خود را به صورت دستی و با کدگذاری MD5 وارد کنید.

تغییر نقش کاربری

بعضی اوقات، ممکن است بتوانید به مدیریت وردپرس خود وارد شوید؛ اما هیچ یک از عملکردهایی که این نقش کاربری به آن دسترسی دارد را نمی‌بینید. به عنوان مثال، هیچ افزونه یا قالبی توسط شما قابل تغییر نیست که این اتفاق اغلب به دلیل هک شدن وردپرس رخ می‌دهد. هکرها سایت شما را آلوده می‌کنند، سپس امتیازات و سطح دسترسی که اکانت مدیریت شما دارد را حذف کرده و یا دستخوش تغییرات می‌کنند.

در این حالت، شما باید یک کاربر مدیر را از طریق MySQL (phpMyAdmin) به پایگاه داده وردپرس خود اضافه کنید.

خطاهای PHP (مانند Syntax error یا unexpected function)

خطاهای PHP معمولاً در هنگام اضافه کردن کد به وب سایت اتفاق می‌افتند. اغلب مبتدیان از ویرایشگر خود وردپرس که در بخش ویرایشگر قالب و ویرایشگر افزونه در پیشخوان وردپرس قرار دارد استفاده می‌کنند. اگرچه این ویژگی بسیار مفید است، اما اگر نمی‌دانید چه کاری انجام می‌دهید، می‌تواند به یک فاجعه تبدیل شود.

اگر کدی را که در وب سایت وارد کرده‌اید درست در پیشخوان وردپرس دچار مشکلی شده و قفل شود، اولین کاری که باید انجام دهید این است که نفس عمیق بکشید. اکنون تنها راه حل این مشکل استفاده از برنامه FTP یا ورود مستقیم به file manager هاست است. به فایل‌های پوشه قالب دقت کنید که اخیراً تغییر یافته‌اند.

به احتمال زیاد این پرونده functions.php خواهد بود. اکنون از کدی که در آنجا اضافه کرده‌اید با حذف کردن خلاص شوید. فایل را بارگذاری مجدد کنید که به احتمال زیاد مشکل برطرف خواهد شد.

امیدوارم بعد از گذر از این همه سناریوهای ممکن که باعث ایجاد مشکل خارج شدن وردپرس از مدیریت می‌شود، مشکل سایت خود را یافته باشید. اگر یکی از این راه حل‌ها به رفع مشکل شما کمک کرد، لطفاً در فرم نظرات همین مقاله اعلام کنید؛ یا اینکه اگر تجربه این خطا را داشته و راه حلی دارید که در این مقاله ذکر نشده است، لطفاً آن را نیز در بخش نظرات به‌اشتراک بگذارید.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print

دریافت مقالات ناب

مقالات شبیه مقالات بالا رو هر هفته میفرستیم به ایمیلتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.