آموزش رفع خطای Briefly Unavailable for Scheduled Maintenance در وردپرس

آموزش رفع خطای Briefly Unavailable for Scheduled Maintenance در وردپرس
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email

چکیده مقاله

خطایی که در مقاله امروز از مجموعه خطاهای وردپرس قصد دارم معرفی کنم به صورت Briefly unavailable for scheduled maintenance در وردپرس نمایش داده می‌شود. این خطا درست زمانی رخ می‌دهد که در حال آپدیت کردن هسته وردپرس، افزونه وردپرس و یا قالب وردپرس هستید؛ حتی ممکن است زمانی که فایل زبان مربوط به هر یک از موارد ذکر شده را آپدیت می‌کنید با این خطا مواجه شوید.

در ادامه این مقاله قصد دارم به معرفی خطای Briefly unavailable for scheduled maintenance در وردپرس پرداخته و چگونگی برطرف کردن خطای تعمیر وردپرس را به شما آموزش دهم که در صورت مواجه شدن با این مشکل به سادگی این خطا را برطرف کنید.

رفع ارور Briefly Unavailable for Scheduled Maintenance در وردپرس

دلیل این خطا این است که وقتی اقدام به آپدیت کردید، در اصل، سایت وردپرسی شما نتوانسته است بروزرسانی را به صورت کامل به پایان برساند که باعث می‌شود شما در حالت نگهداری گیر بیفتید. تا اینجا ما از نام خطا و ارور برای حالت تعمیر وردپرس استفاده کردیم؛ اما حقیقت این است که صفحه حالت تعمیر و نگهداری از نظر فنی خطا نیست؛ بلکه این فقط یک صفحه اعلان در وردپرس است.

وقتی اقدام به اپدیت چیزی در وردپرس می‌کنید، طی این فرآیند، فایل‌های به‌روز شده در سرور یا همان هاست شما دانلود می‌شوند. سپس از حالت فشرده zip. استخراج شده و فرآیند آپدیت بعد از استخراج کامل می‌شود.

طی این لحظه که فایل‌ها از حالت فشرده در حال خارج شدن هستند، وردپرس به صورت خودکار سایت را به حالت تعمیر و نگهداری برده و یک صفحه سفید با نوشته زیر در تمامی صفحات نمایش داده می‌شود.

Briefly unavailable for scheduled maintenance. Check back in a minute.

این پیغام به این معنی است که وردپرس در حال انجام فرآیند به‌روزرسانی است و سایت موقتاً در دسترس نیست. لطفاً یک یا دو دقیقه دیگر مجددا به این صفحه مراجعه کنید.

Briefly Unavailable for Scheduled Maintenance

برای نمایش دادن این پیغام در سایت یک فایل با نام .maintenance که در روت هاست و در کنار فایل‌های مهم وردپرس مثل wp-config.php قرار دارد در هاست ایجاد می‌شود. یعنی به محض اضافه شدن این فایل این پیغام هشدار در کل سایت وردپرسی شما نمایش داده خواهد شد. در صورت تمایل خودتان می‌توانید یک فایل به همین نام ایجاد کرده و بررسی کنید.

در حالت طبیعی این فایل صرفاً برای چند ثانیه در هاست پدیدار شده و سریعا بعد از اتمام استخراج فایل‌ها از حالت فشرده ناپدید می‌شود که مشکلی وجود ندارد. اما گاهی اوقات به هر دلیلی این فایل به صورت خودکار پاک نشده و در نتیجه پیغام هشدار تا زمانی که فایل پاک نشده باشد نمایش داده می‌شود. برای برطرف کردن ارور حالت تعمیر وردپرس کافی است وارد هاست شده و این فایل را به صورت دستی پاک کنید.

بنابراین برای این منظور وارد هاست خود شده یا اینکه به کمک نرم افزار FTP مسیر public_html را دنبال کنید. سپس مشابه تصویر زیر این فایل را یافته و آن را حذف کنید.

Briefly Unavailable for Scheduled Maintenance

نکته: همانطور که از نام این فایل مشخص بوده و ابتدای نام آن حاوی کاراکتر دات(.) می‌باشد، جزو فایل‌های مخفی است. بنابراین اگر در هاست سی پنل یا ابزار FTP به مسیر public_html رفتید و این فایل را پیدا نکردید، باید تنظیمات بخش نمایش فایل‌های مخفی را که به صورت show hidden files می‌باشد فعال کنید.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print

دریافت مقالات ناب

مقالات شبیه مقالات بالا رو هر هفته میفرستیم به ایمیلتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.