آموزش رفع ارور Missing a Temporary Folder در وردپرس

آموزش رفع ارور Missing a Temporary Folder در وردپرس
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email

چکیده مقاله

یکی از خطاهای رایجی که هنگام آپلود کردن فایل یا آپدیت افزونه و قالب وردپرس رخ می‌دهد ارور Missing a Temporary Folder در وردپرس است که آن را به شکل‌های دیگری مثل یک پوشهی سپنجی موقت گم شده یا گم شدن یک پوشهٔ موقت نیز می‌شناسیم. این خطا باعث می‌شود تا نتوانید فایلی را در وردپرس آپلود کرده یا اینکه اقدام به آپدیت قالب یا افزونه کنید.

در این مقاله قصد دارم به شما نحوه برطرف کردن خطای یک پوشهی سپنجی موقت گم شده را آموزش دهم که به کمک آن می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان ممکن مشکل را برطرف کرده و به ادامه کار در وردپرس بپردازید.

آموزش رفع ارور Missing a Temporary Folder در وردپرس

وقتی شما فایلی را در وردپرس آپلود می‌کنید یا اینکه اقدام به آپدیت افزونه یا قالب می‌کنید، وردپرس برای اینکه در حین انجام کار مشکل زیادی برای سایت به دلیل تغییر ساختار کدها ایجاد نشود، ابتدا فایل‌های جدید را در یک پوشه موقت قرار می‌دهد تا همگی کامل شده و در نهایت عمل جایگزینی صورت می‌گیرد.

آموزش رفع ارور Missing a Temporary Folder در وردپرس

اما گاهی به دلیل خطای php در وردپرس و هاست مشکلی برای این پوشه موقت پیش آمده و انجام این کار به درستی صورت نمی‌گیرد که در نهایت باعث ایجاد خطای Missing a Temporary Folder در وردپرس می‌شود. برای برطرف کردن این خطا کافی است که ما این پوشه موقت را ایجاد کرده و به وردپرس دستور دهیم که این کار را انجام دهد. بنابراین دو مرحله را باید پشت سر بگذارید.

گام اول: ساخت پوشه موقت در هاست

همانطور که می‌دانید همه فایل‌های افزونه‌ها، قالب و فایل‌های آپلود شده وردپرس در پوشه‌ای به نام wp-content آپلود می‌شوند. پس روشن است که این فایل موقت هم باید در همین پوشه باشد. اما به نظر شما نام این پوشه چیست؟

برای ایجاد این پوشه ابتدا باید وارد مسیر public_html/wp-content شوید که می‌توانید مستقیماً از طریق هاست اقدام کرده یا اینکه به کمک ابزار FTP این کار را انجام دهید.

سپس یک پوشه جدید با نام temp در این مسیر بسازید. اگر از خود هاست این کار را می‌کنید کافی است به شکل زیر عمل کنید.

  • در هاست سی پنل روی New Folder کلیک کرده و در پنجره باز شده نام پوشه را که همان temp است وارد کنید. در نهایت دکمه create folder را انتخاب کنید.
  • در هاست دایرکت ادمین به انتهای صفحه رفته و در قسمت Create New Folder نام پوشه را که همان temp است در فیلد روبه‌رو وارد کرده و در نهایت روی دکمه Create کلیک کنید.

اگر هم از طریق FTP این کار را می‌کنید، کافی است با راست کلیک کرده در مسیر public_html/wp-content گزینه new folder را انتخاب و در نهایت با وارد کردن نام temp پوشه را بسازید.

حالا که این پوشه ساخته شد نوبت این است که به وردپرس دستور دهید این مسیر از این پوشه را به منظور استفاده به عنوان پوشه موقت سپنجی در نظر گرفته و طبق کارکرد اصلی که دارد عمل کند. بنابراین باید فایل wp-config.php را ویرایش کنید.

گام دوم: ایجاد دستورات در فایل کانفیگ وردپرس

مجدداً وارد هاست خود شده یا به کمک ابزار FTP مسیر public_html را دنبال کنید. در این مسیر فایلی با نام wp-config.php قرار دارد. آن را یافته و به کمک ابزار EDIT وارد صفحه ویرایش این فایل شوید.

کلیه کدهای دستوری و اطلاعات دیتابیس در این فایل قرار دارند که جزو حیاتی‌ترین فایل‌های وردپرس است. در بخش انتهایی این فایل خطی با نام That’s all, stop editing! Happy blogging قرار دارد؛ آن را پیدا کرده و درست در بالای این خط کدهای زیر را قرار دهید.

define('WP_TEMP_DIR', dirname(__FILE__) . '/wp-content/temp/');

در نهایت روی دکمه ذخیره کلیک کنید تا تغییرات اعمال شود. حالا که هر دو مرحله را برای رفع ارور Missing a Temporary Folder طی کردید کافی است به پیشخوان وردپرس برگشته و در هر جایی که با این خطا مواجه بودید(برای آپلود فایل یا آپدیت افزونه و قالب) رفته و مجدداً درخواست خود را اجرا کنید. خواهید دید که مشکل برطرف شده و دیگر خطای یک پوشهی سپنجی موقت گم شدهبه شما نمایش داده نخواهد شد.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print

دریافت مقالات ناب

مقالات شبیه مقالات بالا رو هر هفته میفرستیم به ایمیلتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.