آموزش رفع خطای Password Reset Key در وردپرس

آموزش رفع خطای Password Reset Key در وردپرس
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email

چکیده مقاله

احتمالاً برای شما هم پیش آمده که وقتی به صفحه ورود وردپرس مراجعه می‌کنید موفق به ورود نشده و بعد از کارهایی مثل تغییر رمز با ارور Could not save password reset key to database مواجه شوید. در چنین حالتی فکر می‌کنید که شاید رمز را فراموش کرده و اشتباه وارد کرده‌اید. پس در نتیجه به صفحه تغییر رمز عبور وردپرس مراجعه کرده و تلاش برای بازیابی رمز خود خواهید کرد.

اما درست در همین لحظه مشکل رخ داده و وردپرس قادر به فراهم کردن امکان تغییر رمز نیست. دلیل این مشکل به محدودیت‌هایی که در هاست ایجاد شده بر می‌گردد.

در ادامه این مقاله به معرفی این خطا پرداخته و به شما نشان خواهم داد که چطور خطای Password Reset Key در وردپرس را برطرف کنیدو پس تا انتهای این مقاله از مگاتم نیز با ما همراه باشید.

آموزش رفع ارور Password Reset Key در وردپرس

همانطور که اشاره کردم این خطا در صفحه ورود وردپرس رخ می‌دهد. بعد از مدتی وارد صفحه ورود شده و نام کاربری و رمز عبور خود را وارد می‌کنید. اما متاسفانه دچار مشکل شده و موفق به ورود نمی‌شوید. اینجاست که فکر می‌کنید رمز اشتباه است و اقدام به تغییر رمز خواهید کرد. در این صورت وارد صفحه ریست پسورد وردپرس می‌شوید؛ اما بعد از وارد کردن رمز مشابه تصویر زیر خطایی نمایش داده می‌شود.

آموزش رفع ارور Password Reset Key در وردپرس

همانطور که می‌بینید این خطا به صورت Could not save password reset key to database نمایش داده می‌شود. دلیل این خطا به پر شدن فضای هاست برمی‌گردد.

وردپرس برای اینکه قادر باشد اطلاعات جدید در دیتابیس را برای تغییر رمز ایجاد کند دچار مشکل شده و دلیل آن به پر شدن حجم هاست چه برای فایل‌ها و چه برای دیتابیس برمی‌گردد. در نتیجه وردپرس با خطا مواجه شده و نمی‌تواند فرآیند ریست رمز را انجام دهد. برای رفع این خطا هم کافی است این محدودیت را رفع کنید که برای آن دو راه دارید.

1. حافظه هاست خود را ارتقا دهید

همانطور که اشاره کردم این محدودیت می‌تواند مربوط به کل هاست باشد یا اینکه صرفا دیتابیس را در بر بگیرد. کانفیگ یک هاست به شکلی است که محدودیتی را به صورت جداگانه در کنار حافظه هاست برای دیتابیس در نظر می‌گیرند. حال اگر حجم دیتابیس شما از مقدار مشخص شده بیشتر شود، در این صورت پایگاه داده قادر به ایجاد دیتای جدید نیست.

پس به هاست خود تیکت ارسال کرده و درخواست کنید تا میزان حافظه را افزایش دهند. همچنین برای اینکه سردرگمی ایجاد نشود حتما ذکر کنید که دلیل این افزایش بخاطر خطایی است که در وردپرس دچار آن شدید.

2. برخی فایل‌ها و داده‌های اضافی را حذف کنید

در این حالت شما می‌توانید به کمک ابزار FTP یا مستقیما از طریق file manager هاست خود وارد مسیر public_html شده و سپس به پوشه /wp-content/uploads/ رفته و یکی از پوشه‌هایی که فایل‌های تصویری در آن قرار دارد را انتخاب کنید. قبل از اینکه کار دیگری انجام دهید، برخی از فایل‌هایی که قرار است برای حذف کردن موقت انتخاب کنید را دانلود کرده و روی رایانه شخصی خود داشته باشید.

خطای Could not save password reset key to database

بهتر است فایل‌هایی را استفاده کنید که از آنها در سایت استفاده نشده است. بعد از حذف این فایل‌ها مجدداً وارد صفحه ورود وردپرس شوید و اقدام به ورود با رمز قبلی کنید؛ اگر رمز صحیح باشد موفق به ورود خواهید شد، در غیر این صورت می‌توانید اقدام به ریست پسورد کنید.

پس از رفع کامل مشکل فایل‌هایی که ضروری بوده و حذف شده را مجدداً در مسیری که قبلا وجود داشتند قرار دهید. البته پیش از آن مطمئن شوید که فضای هاست را ارتقا داده و با محدودیت مواجه نیستید.

امیدوارم که این آموزش هم مورد توجه شما قرار گرفته باشد و به کمک آن مشکل کلید ریست پسورد در وردپرس را برطرف کرده باشید. در صورتی که هر گونه سوال یا مشکلی در این خصوص دارید می‌توانید از بخش دیدگاه‌ها ارسال کنید تا شما را راهنمایی کنیم.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print

دریافت مقالات ناب

مقالات شبیه مقالات بالا رو هر هفته میفرستیم به ایمیلتون

۲ پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.