آموزش رفع خطای کار نکردن دکمه “افزودن پرونده چند رسانه‌ای” وردپرس

آموزش رفع خطای کار نکردن دکمه "افزودن پرونده چند رسانه‌ای" وردپرس
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email

چکیده مقاله

کار نکردن و به صورت کلی غیرفعال شدن دکمه افزودن پرونده چند رسانه‌ای وردپرس ممکن است در هر سایتی رخ دهید. وقتی این مشکل به وجود می‌آید دکمه‌ای که در بالای ویرایشگر با نام افزودن پرونده چندرسانه‌ای قرار دارد غیرفعال شده و هر چه روی آن کلیک کنید پنجره‌ای که باید فایل را آپلود کنید نمایش داده نمی‌شود.

گاهی اوقات هم این خطا به شکلی است که به صورت کلی دکمه نمایش داده نمی‌شود. در این حالت باید بررسی کرده و ببینید که شما سطح دسترسی لازم برای آپلود فایل را داشته باشید. اگر نقش کاربری روی مشارکت کننده باشد این دکمه فعال نخواهد بود و برای رفع مشکل کافی است نقش کاربری را به گزینه‌های دیگری مثل ویرایشگر، نویسنده یا مدیر کل تغییر داد. اما اگر اینطور نیست می‌بایست به کمک روش‌هایی که در ادامه معرفی می‌کنم این مشکل را رفع کنید.

آموزش رفع مشکل غیرفعال شدن دکمه افزودن پرونده چند رسانه‌ای وردپرس

این مشکل معمولاً توسط اسکریپت‌های متضاد یا فایل‌های CSS بارگیری شده توسط افزونه‌های وردپرس یا قالب نصب شده در سایت ایجاد می‌شود. وردپرس به صورت پیش‌فرض کلیه اسکریپت‌ها و CSS های مورد نیاز را بارگیری می‌کند که گاهاً آنها را به صورت ادغام شده دریافت خواهد کرد.

دلیل این کار معمولاً برای بهبود عملکرد و بالا بردن سرعت انجام کار در وردپرس صورت می‌گیرد که توسط سرور یا هاست سایت صورت می‌گیرد. در ویرایشگر وردپرس از JavaScript برای همه دکمه‌های روی صفحه از جمله دکمه افزودن رسانه استفاده می‌شود. یک اختلال خیلی کوچک می‌تواند JavaScript را متوقف کند که در نهایت باعث از کار افتادن دکمه افزودن پرونده چند رسانه‌ای خواهد شد.

آموزش رفع مشکل غیرفعال شدن دکمه افزودن پرونده چند رسانه‌ای وردپرس

حال در ادامه بیایید بررسی کنیم ببینیم که برای برطرف کردن کار نکردن دکمه آپلود فایل در وردپرس باید چه راه‌هایی را امتحان کنیم.

1. مجبور کردن وردپرس به بارگیری یک به یک اسکریپت‌ها

همانطور که در بالا اشاره کردم بیشترین دلیل این خطا به مشکل ادغام کردن اسکریپت‌ها در وردپرس برمی‌گردد. برای اطمینان از این موضوع کافی است کد زیر را به فایل wp-config.php وردپرس خود استفاده کنید. برای این منظور به کمک ابزار FTP یا با استفاده از File Manager خود هاست به مسیر public_html مراجعه کرده و سپس با استفاده از گزینه Edit کدهای زیر را به این فایل اضافه کنید.

define('CONCATENATE_SCRIPTS', false );

دقت داشته باشید که کدهای بالا را باید درست قبل از خط /*That’s all, stop editing! Happy blogging*/ اضافه کنید.

این کد وردپرس را مجبور خواهد کرد تا به‌جای ادغام کردن فایل‌ها آنها را جدا جدا بارگیری کند. در نتیجه باید انتظار این را داشته باشید که سرعت وردپرس در صفحه افزودن نوشته کاهش چشمگیری خواهد داشت. بعد از ذخیره فایل، به صفحه ویرایش یکی از مطالب رفته و ببینید دکمه افزودن رسانه مطابق آنچه انتظار می‌رود کار می‌کند یا خیر!

2. غیرفعال کردن تمامی افزونه‌های وردپرس

اگر اخیراً پس از نصب افزونه یا آپدیت افزونه‌ای دکمه آپلود وردپرس از کار افتاد، کار شما ساده است و تنها باید افزونه مورد نظر را غیرفعال کنید. اما در غیر این صورت باید همه افزونه‌ها را غیرفعال کرده و سپس در هر بار فعال کردن یک افزونه، بررسی کنید که مشکل با فعال کردن کدام افزونه رخ می‌دهد. اگر به پیشخوان وردپرس برای غیرفعال کردن افزونه دسترسی ندارید می‌توانید به روش زیر اقدام کنید.

از مسیر file manager هاست خود یا اینکه با استفاده از ابزار FTP به مسیر /public_html/wp-content/ مراجعه کنید. سپس نام پوشه plugins را به کمک گزینه rename به نام دیگری مثل plugins.test تغییر نام داده و ذخیره کنید.

کار نکردن دکمه آپلود فایل در وردپرس

بعد از اینکه کلیه افزونه‌ها غیرفعال شدند، اگر مشکل از سمت افزونه‌ها باشد خواهید دید که دکمه آپلود فایل وردپرس مجدداً کار می‌کند.

3. استفاده از قالب پیش‌فرض وردپرس

گاهی اوقات هم این مشکل از سمت قالب رخ می‌دهد. مهم نیست که شما قالب را آپدیت کرده یا اینکه به تازگی قالب دیگری نصب کرده باشید؛ گاهی اوقات این مشکل به دلیل نیازمندی‌هایی که قالب در استفاده از ماژول‌های سرور دارد رخ می‌دهد که طبیعتاً اگر ماژول مورد نظر در هاست فعال نباشد باید انتظار کار نکردن دکمه را داشته باشیم.

در این شرایط کافی است یک بار یکی از قالب‌های خود وردپرس مانند قالب 2020 یا 2019 را نصب کرده و فعال کنید. در صورتی که مشکل برطرف شود باید قالب خود را بررسی کنید.

4. استفاده از ابزار Inspect Element مرورگر

اگر با روش‌های بالا موفق به رفع مشکل نشدید باید به کمک این ابزار در صفحه افزودن نوشته به دنبال یک خطا باشید. کافی است در مرورگر راست کلیک کرده و دکمه inspect را انتخاب کنید یا اینکه از کلیدهای ترکیبی ctrl + shift + i استفاده کنید. در این روش باید با استفاده از این ابزار آشنایی مناسبی داشته باشید.

اگر موفق به رفع مشکل نشدید از یک پشتیبان وردپرس کمک بگیرید یا اینکه مشکل را با پشتیبانی هاستینگ خود مطرح کنید تا مواردی که مربوط به سرور می‌شود را بررسی کنند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print

دریافت مقالات ناب

مقالات شبیه مقالات بالا رو هر هفته میفرستیم به ایمیلتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.