آموزش رفع خطای Secure Connection Error وردپرس

آموزش رفع خطای Secure Connection Error وردپرس
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email

چکیده مقاله

هم اکنون که در حال مطالعه این مقاله هستید، ممکن است که ارور Secure Connection Error در وردپرس رخ داده باشد که درست در لحظه‌ای که در حال آپدیت هسته وردپرس، قالب یا افزونه وردپرس هستید به شما نمایش داده شده است.

خطا ایجاد اتصال امن یک خطای معمول در وردپرس است و معمولاً هنگام نصب یا به‌روزرسانی افزونه، قالب یا حتی هسته وردپرس رخ می‌دهد که در حال ایجاد ارتباط با سایت اصلی وردپرس به آدرس wordpress.org می‌باشد. در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چرا این خطا رخ می‌دهد و چگونه به راحتی خطای اتصال ایمن در وردپرس را برطرف کنید.

رفع ارور Secure Connection Error در وردپرس و ایجاد اتصال امن

وردپرس سیستمی است که دارای یک مخزن عظیم از قالب و افزونه‌های گوناگون است که به صورت رایگان برای استفاده در دسترس هستند. توسعه دهندگان این افزونه‌ها و قالب‌ها را در مخزن وردپرس منتشر می‌کنند که پیش از انتشار لازم است از نظر امنیتی توسط تیم وردپرس مورد بررسی قرار گرفته و تاییدیه برای انتشار را طبق قوانین موجود داشته باشند.

حال وقتی شما در حال آپدیت یا نصب قالب، یا حتی هسته وردپرس هستید، گاهاً پیش می‌آید که این ارتباط بین سایت شما و سایت وردپرس برای دریافت داده‌ها برقرار نمی‌شود که باعث رخ دادن ارور عدم ایجاد اتصال امن در وردپرس خواهد شد.

Secure Connection Error

گذشته از این، وردپرس مدام برای بررسی به روزرسانی‌ها یا نصب آنها، باید به وب سایت WordPress.org متصل شود. حال به دلیل برخی تنظیمات غلط در سرور یا همان هاست شما، وب سایت نمی‌تواند با وب سایت WordPress.org ارتباط برقرار کند. و خطای Secure Connection Error رخ می‌دهد. که پیغام آن چیزی مشابه نمونه زیر خواهد بود.

An unexpected error occurred. Something may be wrong with WordPress.org or this server’s configuration. If you continue to have problems, please try the support forums. (WordPress could not establish a secure connection to WordPress.org. Please contact your server administrator.) in /home/username/public_html/wp-admin/includes/update.php on line 122

گاهی اوقات دلیل این خطا به تنظیمات سرور برنمی گردد و همه چیز درست است. اما سایت تحت حملات دیداس قرار گرفته که به کندی مواجه شده و قادر به ایجاد ارتباط با وردپرس نیست. یا اینکه سرور در حال ایجاد تغییرات و آپدیت شدن است که روشن است در چنین زمانی برخی مارد به درستی کار نمی‌کند و اگر در همین لحظه در حال نصب یا آپدیت افزونه‌ای باشید، این ارور نمایش داده می‌شود.

اگر چنین حالتی رخ داده کافی است چند دقیقه صبر کرده و مجددا اقدام به نصب یا آپدیت کنید. اما اگر مشکل برطرف نشده بود می‌توانید با پشتیبان هاست خود مطرح کنید تا موضوع را بررسی کنند. از آنجایی که شما دسترسی برای انجام تغییرات روی سرور در هاست اشتراکی ندارید، کاری از دست شما برای رفع خطا پیش نمی‌آید و صرفاً باید این مشکل توسط پشتیبانی هاست رفع شود.

رفع خطای عدم برقراری ارتباط امن وردپرس در لوکال هاست

گاهی اوقات هم پیش می‌آید که این مشکل در لوکال هاست که در حال طراحی سایت خود هستید تا پس از نهایی شدن آن را به هاست منقل کنید رخ می‌دهد. در چنین حالتی می‌توانید این مشکل را از طریق فایل php.ini برطرف کنید.

  1. در صورتی که از ویندوز استفاده می‌کنید کافی است بسته به برنامه لوکال هاست xampp یا wampp فایل php.ini را باز کرده و سپس به دنبال عبارت ;extension=php_curl.dll در آن باشید. اگر این خط را پیدا کردید کافی است کاراکتر سمیکالن یا همان نقطه-ویرگول را از ابتدای آن حذف کرده و فایل را ذخیره کنید. سپس آپاچی لوکال هاست را خاموش کرده و مجدداً فعال کنید. خواهید دید که مشکل برطرف شده است.
  2. در صورتی که از مک استفاده می‌کنید درست مشابه ویندوز باید فایل php.ini را پیدا کنید، اما با این تفاوت که به دنبال عبارت ;extension=curl.so در آن بگردید و مثل قبل در مک هم کافی است کاراکتر سمیکالن یا همان نقطه-ویرگول را از ابتدای آن حذف کرده و فایل را ذخیره کنید. در نهایت مجدداً آپاچی را متوقف و سپس فعال کنید.

پورت‌های فایروال را نیز بررسی کنید

گاهی اوقات هم این مشکل از فایروال سیستم عامل می‌باشد که پورت‌ها توسط فایروال مسدود شده و باعث می‌شود تا ارتباط با سایت وردپرس برقرار نشود. در چنین حالتی کافی است در سیستم عامل ویندوز به مسیر Windows Firewall> advanced settings> inbound rules در برنامه فایروال یا همان دیوار آتش مراجعه کنید.

رفع خطای عدم برقراری ارتباط امن در وردپرس

سپس مشابه تصویر بالا گزینه Apache http server که مربوط به ارتباط ورودی و خروجی است را به حالت Allow تغییر داده و پس از ذخیره کردن یک بار سرور آپاچی را متوقف و مجدداً اجرا نمایید.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print

دریافت مقالات ناب

مقالات شبیه مقالات بالا رو هر هفته میفرستیم به ایمیلتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.