آموزش حل مشکل زمانبندی از دست رفته مطالب وردپرس

آموزش حل مشکل زمانبندی از دست رفته مطالب وردپرس
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email

چکیده مقاله

یکی از ویژگی‌های فوق‌العاده وردپرس امکان زمانبندی مطالب است تا بتوانید در آینده به صورت خودکار نوشته‌ای را منتشر کنید. اما گاهی این قابلیت دچار مشکل شده و با ارور زمانبندی از دست رفته مطالب وردپرس مواجه می‌شویم که باعث می‌شود نوشته برنامه‌ریزی شده برای انتشار در آینده منتشر نشود.

این ویژگی برای وبلاگ‌نویسان و افرادی که مدام روی سایت فعالیت ندارند می‌تواند مناسب باشد تا در زمانی که در تعطیلات و یا رویدادهای مرتبط با کسب و کارشان هستند هیچ نگرانی بابت آپدیت شدن سایت و انتشار نوشته جدید نداشته باشند.

با این قابلیت شما به راحتی می‌توانید مطالب را در دسته‌ها و موضوعات مختلف برای زمان دلخواهی تنظیم کنید تا منتشر شود. مهم نیست زمان انتشار چه زمانی باشد، حتی می‌توانید برای چند سال آینده هم این برنامه ریزی را داشته باشد. در این مقاله قصد دارم به بررسی این ویژگی پرداخته و نحوه رفع خطای زمانبندی از دست رفته وردپرس را برای برخی مطالب را بررسی کنم.

زمانبندی از دست رفته وردپرس چیست؟

کرون جاب یا همان WP CRON وظیفه بررسی برنامه‌های زمانی در وردپرس را دارد. وقتی شما افزونه‌ای نصب می‌کنید وردپرس به کمک این ویژگی هر 12 ساعت یکبار بررسی خواهد کرد تا ببیند آیا نسخه جدیدی از این افزونه ارائه شده تا پیغام هشدار به‌روزرسانی را نمایش دهد یا خیر؟! برای همین است که اگر دو سایت وردپرسی داشته باشید حتما این سوال را از خود پرسیدید که:

چطور است که افزونه X در سایت اولم پیغام هشدار به‌روزرسانی را دریافت کرده اما در سایت دیگرم همین افزونه هنوز هشدار آپدیت ندارد؟ اما به محض اینکه وارد صفحه افزونه‌ها می‌شوم این هشدار به‌روزرسانی نمایان می‌شود؟

این ویژگی دقیقاً همان چیزی است که مدیریت کارها در وردپرس را به عهده دارد. اما برای اینکه کرون جاب وردپرس به درستی فعالیت کند، به یک سری پیش زمینه‌ها نیاز دارد. که شامل موارد زیر هستند.

  • سایت شما حتما در زمانی که برنامه ریزی صورت گرفته باید دارای ترافیک باشد و درخواستی برای آن ارسال شود.
  • مشکلی در کرون جاب وردپرس هاست وجود نداشته باشد.

اگر این دو شرایط فراهم باشند برنامه زمانبندی در وردپرس به خوبی اجرا شده و خطایی در زمانبندی مطالب وردپرس نخواهید داشت. اما اگر این شرایط فراهم نباشد مشابه تصویر زیر با پیغام به روزرسانی از دست رفته مواجه خواهید شد.

آموزش حل مشکل زمانبندی از دست رفته مطالب وردپرس

حالا که با این ویژگی آشنا شده و دانستید که علت به وجود آمدن خطای زمانبندی برای مطالب وردپرس از کجا نشات می‌گیرد در ادامه به معرفی راهکاری برای حل این مشکل می‌پردازم.

آموزش حل مشکل زمانبندی از دست رفته مطالب وردپرس

برای حل این مشکل راهکارهای مختلفی وجود دارد، اما چون برخی راهکارها مربوط به هاست بوده و در صورت انجام اشتباه ممکن است مشکلات را بدتر کنید، پیشنهاد من استفاده از یک افزونه کاربردی است. افزونه‌ای که برای این کار مناسب است با نام WP Missed Schedule Posts در مخزن وردپرس به ثبت رسیده و تا به امروز 10.000 نصب فعال را به خود اختصاص داده است.

بعد از نصب افزونه هیچ نیازی به تنظیمات و انجام مراحل پیچیده راه‌اندازی ندارید. کافی است آن را نصب کنید تا مشکل زمان بندی نشدن مطالب وردپرس برطرف شود. کاری که افزونه انجام می‌دهد این است که کرون جاب وردپرس را اصلاح کرده و به شیوه زیر بررسی برای زمانبندی کردن کارها در وردپرس را انجام می‌دهد.

این افزونه هر 15 دقیقه یک بار برنامه زمانبندی کردن مطالب را بررسی خواهد کرد، اگر مطلبی برای انتشار وجود داشته باشد که از دست رفته آن را انتشار خواهد داد. پس در این صورت حتی اگر سایت شما بازدیدی نداشته باشد این افزونه کار بازدیدکننده را انجام داده و انتشار را انجام می‌دهد. مورد بعدی این است که این افزونه در هر بار قادر است تا 20 نوشته زمان بندی شده را مدیریت و انتشار دهد که مطمئنا برای هر نوع سایتی مناسب است.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print

دریافت مقالات ناب

مقالات شبیه مقالات بالا رو هر هفته میفرستیم به ایمیلتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.