رفع خطای بروزرسانی دیگری در جریان است وردپرس

آموزش رفع خطای بروزرسانی دیگری در جریان است وردپرس
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email

چکیده مقاله

احتمالاً برای شما هم این مشکل پیش آمده که وقتی برای آپدیت افزونه، قالب یا حتی هسته وردپرس اقدام می‌کنید خطایی با عنوان بروزرسانی دیگری در جریان است در وردپرس نمایش داده شود. این خطا در حالتی که از وردپرس انگلیسی استفاده کنید به صورت Another update currently in process نمایش داده می‌شود.

علت این خطا این است که وقتی شما آپدیتی را از قبل انجام دادید، یک سری اتفاقات در این بین رخ می‌دهد و داده‌هایی به صورت موقت در وردپرس ایجاد می‌شود تا زمانی که آپدیت به صورت کامل انجام شد حذف شوند. اما به هر دلیلی ممکن است که این موارد موقتی حذف نشده و همچنان وردپرس در حالتی باقی بماند که در حال آپدیت کردن است. در این صورت در آینده که اقدام به آپدیت قالب، افزونه یا حتی خود وردپرس می‌کنید این خطا نمایش داده می‌شود.

در این پست قصد دارم به نحوه برطرف کردن مشکل در جریان بودن بروزرسانی دیگر وردپرس پرداخته و راه‌هایی که برای حل مشکل وجود دارد را به شما معرفی کنم. دقت کنید که اگر با این خطا مواجه شدید حتما باید آن را برطرف کنید تا بتوانید از بروزرسانی وردپرس استفاده کنید.

آموزش رفع ارور بروزرسانی دیگری در جریان است در وردپرس

موضوع بروزرسانی دیگر وردپرس صرفا به حالتی که گفتم ختم نمی‌شود. این پیام گاهی اوقات هم زمانی نمایش داده می‌شود که بروزرسانی اصلی وردپرس در پس زمینه در حال اجرا باشد و سعی کنید به صورت همزمان بروزرسانی دیگری را آغاز کنید.

در طی مرحله پردازش برای آپدیت، وردپرس به طور خودکار قفل بروزرسانی را در دیتابیس فعال می‌کند. این گزینه مانع از اجرای به روزرسانی همزمان در وب سایت شما می‌شود. دلیل وجود آن هم این است که در حین آپدیت که تغییراتی را به همراه خواهد داشت، فعالیتی در سایت انجام نگیرد تا زمانی که آپدیت به پایان رسید بتوانید آن را برطرف کنید. در نتیجه با تصویری مشابه نمونه زیر مواجه می‌شوید.

آموزش رفع خطای بروزرسانی دیگری در جریان است وردپرس

این قابلیت در وردپرس به صورت موقتی است. اگر تا 15 دقیقه می‌توانید صبر کنید خطا به صورت خودکار از بین می‌رود، اما اگر نمی‌خواهید منتظر بمانید و دنبال این هستید که سریعتر این مورد را برطرف کنید می‌توانید از دو روشی که در ادامه معرفی می‌کنم استفاده کنید.

استفاده از افزونه

در این روش کافی است افزونه Fix Another Update In Progress را در وردپرس نصب و فعال کنید. در این صورت منویی با عنوان Fix Another Update In Progress در منوی تنطیمات پیشخوان وردپرس اضافه می‌شود. اگر با فرآیند نصب آشنایی ندارید می‌توانید از آموزش نصب و مدیریت افزونه‌ها در وردپرس استفاده کنید.

Another update currently in process

کافی است مشابه تصویر بالا به این منو رفته و سپس روی دکمه Fix WordPress Update Lock کلیک کنید. با انجام این کار تنظیمات مربوط به قفل کردن دیتابیس به صورت موقت غیرفعال شده و باید با تصویری مشابه زیر مواجه شوید که نشان دهنده انجام درست کار است.

افزونه بروزرسانی دیگری در جریان است

حذف تنظیمات بروزرسانی از دیتابیس

در این روش حل مشکل بروزرسانی دیگر وردپرس با کمک ایجاد تغییرات در دیتابیس خواهد بود. برای این کار باید وارد هاست خود شده و به phpmyadmin هاست مراجعه کنید.

phpmyadmin

سپس مشابه تصویر زیر باید از بین جداول موجود در دیتابیس روی گزینه wp_options کلیک کنید. توجه داشته باشید که در صورت استفاده از پیشوند دیتابیس به جای _wp از نام دلخواهی که در هنگام نصب وردپرس استفاده کردید، استفاده شده است. بنابراین باید به انتهای این جدول که با نام options می‌باشد توجه کنید.

بروزرسانی دیگری در جریان است

حالا همانطور که در تصویر زیر می‌بینید کافی است در ستون option_name به دنبال core_updater.lock بگردید. اگر این گزینه در دیتابیس وجود داشته باشد به این معنی است که قفل دیتابیس فعال است.

بروزرسانی دیگری در جریان است

روی گزینه Delete کلیک کرده و در نهایت تاییدیه را انجام دهید. بعد از اینکه core_updater.lock از این جدول حذف شد، می‌توانید به پیشخوان وردپرس بازگشته و بروزرسانی که در حال انجام آن بودید را انجام دهید. خواهید دید که خطای بروزرسانی دیگری در جریان است در وردپرس رفع شده است.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print

دریافت مقالات ناب

مقالات شبیه مقالات بالا رو هر هفته میفرستیم به ایمیلتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.