آموزش رفع خطای می‌خواهید این کار را انجام دهید؟ در وردپرس

ارور آیا واقعاً میخواهید این کار را انجام دهید؟ در وردپرس
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email

چکیده مقاله

یکی از خطاهای رایج وردپرس مربوط به مجوزهای سطح دسترسی به آدرس است که در صورت اشتباه بودن با ارور آیا می‌خواهید این کار را انجام دهید؟ در یک صفحه سفید نمایش داده می‌شود. در این مقاله نحوه رفع ارور are you sure you want to do this در وردپرس را بررسی کرده و به شما نشان می‌دهیم که چگونه این خطا را شناسایی کرده و آن را برطرف کنید.

آموزش رفع ارور آیا می‌خواهید این کار را انجام دهید؟ در وردپرس

ارور “Are you sure you want to do this” که معنی فارسی آن می‌شود “آیا اطمینان دارید که این کار را می‌خواهید انجام دهید“ زمانی رخ می‌دهد که مشکلی در بررسی Nonce که وظیفه کنترل کردن آدرس‌ها در admin وردپرس را دارد به مشکل خورده باشد. Nonce وردپرس در واقع یک راهکار و کلید یکتا است که در آدرس‌های پیشخوان وردپرس قرار دارد. این کلیدها برای سه بخش افزونه، قالب و هسته وردپرس تعریف شده که هر یک وظیفه کنترل و مقداردهی کاری را برعهده دارند.

حالا زمانی که مشکلی برای این کلیدهای امنیتی رخ دهد؛ که معمولا از سمت افزونه‌ها به دلیل استفاده نادرست رخ می‌دهد. در این صورت با ارور آیا می‌خواهید این کار را انجام دهید؟ مشابه تصویر زیر مواجه خواهید شد.

آیا می‌خواهید این کار را انجام دهید؟

غیرفعال کردن همه افزونه‌ها

گاهاً پیش می‌آید که بلافاصله بعد از نصب افزونه در وردپرس یا آپدیت افزونه خاصی، وقتی به یک آدرس مراجعه می‌کنید با صفحه سفیدی مواجه می‌شوید که خطای آیا می‌خواهید این کار را انجام دهید؟ در آن نمایش داده می‌شود. اگر اخیراً پس از نصب افزونه یا آپدیت افزونه‌ای این خطا رخ دهد، کار شما ساده است و تنها باید افزونه مورد نظر را غیرفعال کنید. اما در غیر این صورت باید همه افزونه‌ها را غیرفعال کرده و سپس در هر بار فعال کردن یک افزونه بررسی کنید که مشکل با فعال کردن کدام افزونه رخ می‌دهد. در چنین شرایطی دو حالت پیش روی شما خواهد بود.

  1. در صورت داشتن دسترسی به پیشخوان وردپرس، کافی است به منوی افزونه‌ها مراجعه و بعد از غیرفعال کردن همه افزونه‌ها کار فعال سازی و بررسی سایت را برای هر افزونه انجام دهید.
  2. در صورت عدم دسترسی به پیشخوان وردپرس، برای غیرفعال کردن افزونه‌ها، باید از مسیر file manager هاست خود یا اینکه ابزار FTP به مسیر /public_html/wp-content/ مراجعه کنید. سپس نام پوشه plugins را مشابه تصویر بالا به کمک گزینه rename نام دیگری مثل plugins.test تغییر نام داده و ذخیره کنید.

رفع خطای آیا می‌خواهید این کار را انجام دهید؟ در وردپرس

بعد از اینکه کلیه افزونه‌ها غیرفعال شدند، اگر مشکل از سمت افزونه‌ها باشد این خطا برطرف شده و می‌توانید به آدرس پیشخوان دسترسی پیدا کنید. حال کافی است با فعال کردن هر افزونه یک بار پیشخوان وردپرس را رفرش کرده و ببینید که با فعال سازی کدام افزونه این خطا رخ می‌دهد تا افزونه معیوب را پیدا کنید.

استفاده از قالب پیشفرض وردپرس

گاهی اوقات هم این ارور از سمت قالب می‌باشد که برای اطمینان از این موضوع کافی است به همان روشی که برای افزونه‌ها انجام دادید، وارد پیشخوان وردپرس شده و قالب پیش‌فرض را فعال کنید. اگر دسترسی به پیشخوان وردپرس ندارید می‌توانید وارد file manager هاست خود شده یا اینکه با ابزار FTP به مسیر /public_html/wp-conten/themes/ مراجعه کنید. سپس نام پوشه قالب فعال خود را به کمک گزینه rename به نام دیگری مثل theme-name تغییر داده و ذخیره کنید.

در این صورت قالب فعلی غیرفعال شده و از قالب پیش فرض وردپرس استفاده خواهد شد. دقت کنید که حتما باید یکی از قالب های پیشفرض وردپرس در پوشه themes وجود داشته باشند.

در این روش هم اگر مشکل از سمت قالب باشد دیگر این خطا ایجاد نشده و باید قالب خود را بررسی کرده و ببینید که چه چیزی باعث شده تا آدرس‌ها به درستی کار نکنند.

بررسی فایل wp-config.php

در صورتی که با استفاده از دو روش فوق موفق به رفع مشکل are you sure you want to do this نشدید شاید راهکار بعدی این باشد که یک بار وردپرس را جایگزین کنید. برای این کار قبل از هر چیزی یک بک‌آپ از نسخه فعلی تهیه کنید تا اگر مشکلی در روند جایگزینی رخ داد مشکلات را چندین برابر نکنید.

  • مرحله اول: تهیه بک‌آپ از سایت: ابتدا به کمک روش‌های موجود یک نسخه بکاپ از سایت خود تهیه کنید. برای این کار می‌توانید از قابلیت تهیه فول بک‌آپ هاست استفاده کنید.
  • مرحله دوم: جایگزینی فایل‌های هسته وردپرس: در این مرحله هم کافی است وردپرس را مجدداً دانلود کنید. سپس فایل wp-config.php و پوشه wp-content را از درون آن حذف کرده و بقیه فایل‌ها و پوشه‌های باقی مانده را در هاست خود جایگزین کنید.

بعد از انجام این کار هم یک بار فایل wp-config.php را بررسی کرده و ببینید که اطلاعات دیتابیس و سایر موارد که در آن قرار دارند نیز به درستی قرار گرفته باشند و کدهای مخرب درون آن وجود نداشته باشد.

افزایش محدودیت حافظه PHP وردپرس

اگر همچنان موفق به رفع ارور Are sure you want to do this نشدید، شاید مشکل از سمت محدودیت‌هایی باشد که روی حافظه php هاست تعریف شده است. برای این کار کافی است این محدودیت را به شکل‌های زیر برطرف کنید.

  • قرار دادن کد زیر در فایل htaccess.
php_value memory_limit 128M
  • قرار دادن کد زیر در فایل wp-config.php
define('WP_MEMORY_LIMIT', '64M');
  • ساخت فایل php.ini در public_html هاست
memory_limit = 64M

برای توضیحات بیشتر در این خصوص می‌توانید به مقاله آموزش افزایش حافظه php در وردپرس مراجعه کرده و طبق توضیحات کاملی که درج کردیم اقدام به رفع این محدودیت کنید.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print

دریافت مقالات ناب

مقالات شبیه مقالات بالا رو هر هفته میفرستیم به ایمیلتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.