آموزش مخفی کردن خطاهای PHP در وردپرس

مخفی کردن خطاهای php در وردپرس
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email

چکیده مقاله

یکی از مشکلاتی که در وردپرس رخ می‌دهد مربوط به رخ دادن خطاهای PHP در وردپرس است که در این صورت خواهید پرسید نحوه غیرفعال کردن خطاهای php وردپرس چگونه است؟

در این مقاله قصد دارم به بررسی این مورد پرداخته و پس از معرفی مختصری از دلایل که باعث ایجاد ارور php در پیشخوان وردپرس و خود سایت می‌شود به چگونگی مخفی کردن خطاهای php در وردپرس بپردازم.

آموزش نحوه غیرفعال کردن خطاهای php وردپرس

همانطور که می‌دانید هشدارها و اعلامیه‌های PHP به توسعه‌دهندگان کمک می‌کند تا مشکلات کدنویسی خود را یافته و در جهت رفع آن بهتر اقدام کنند؛ این چنین کارکردی در هر سیستم سایت ساز و در بیشتر زبان‌های برنامه نویسی محبوب وجود دارد.

اما با این حال هنگامی که برای همه بازدیدکنندگان وب‌سایت شما این خطاها قابل مشاهده باشند کمی زمخت و صد البته بسیار غیرحرفه‌ای به نظر می‌رسد. برای همین منظور در همان روزهای آغازین که وردپرس را نصب می‌کنید بهتر است که نسبت به مخفی کردن خطاهای php در وردپرس برای عموم کاربران اقدام کنید. حال در ادامه به روش‌های غیرفعال کردن این خطا می‌پردازیم.

چرا مخفی کردن خطاهای php در وردپرس ضروری است؟

خطاهای php که در سایت وردپرسی خود مشاهده کنید عموماً به صورت هشدار و اعلان هستند، که از جمله آنها میتوان به خطای داخلی سرور اشاره کرد که جزو خطاهای مهلک نیستند؛ اما در هر صورت از لود درست سایت شما ممکن است جلوگیری کنند.

مخفی کردن خطاهای php در وردپرس

هدف از نمایش این خطاها کمک به توسعه دهندگان برای رفع مشکلات کدنویسی آنهاست که در هر صورت برای رفع خطا به این هشدارها نیاز دارند؛ چرا که یافتن صورت مسئله 50 درصد از مسیر را برای رفع خطا فراهم می‌کند.

با این حال ، اگر شما در حال ساخت یک قالب، افزونه یا وب سایت سفارشی نیستید، باید این خطاها پنهان شوند. زیرا اگر در وب سایت شما برای همه بازدیدکنندگان نمایش داده شوند، بسیار غیر حرفه‌ای به نظر می‌رسد.

غیرفعال کردن خطاهای php وردپرس

اگر خطایی مانند بالا را در سایت خود مشاهده کردید، ممکن است بخواهید توسعه دهنده افزونه را مطلع کنید. یا اینکه لااقل خودتان دست به کار شوید و تا زمانی که خطا را برطرف کنید، نمایش پیغام خطا را غیرفعال کنید.

حال بیایید ببینیم که چگونه خطاهای PHP در وردپرس را که اعلامیه‌ها و هشدارها هستند خاموش کنیم؟

خاموش کردن خطاهای PHP در وردپرس

غیرفعال کردن خطاها در وردپرس به کمک فایل wp-config.php صورت می‌گیرد که پیش از این در مقاله نحوه فعال و غیرفعال کردن دیباگ وردپرس در مورد آن به بحث و بررسی پرداختیم. اما تفاوتی در این بین وجود دارد. وقتی به صورت کلی دیباگ وردپرس را خاموش کنید، خطاها نیز به صورت کلی خاموش می‌شوند. پس در این صورت که شما نقش کاربری مدیر را دارید چطور باید خطاها را پیدا و رفع کنید؟

راهکار ساده است؛ در قابلیت دیباگ وردپرس حالتی وجود دارد که کمک می‌کند مشاهده خطا را صرفاً محدود به مدیریت سایت کنید و بازدیدکنندگان قادر به مشاهده خطا نباشند. در این صورت باید به شکل زیر عمل کنید.

ابتدا از طریق file manager هاست یا ابزار FTP وارد مسیر public_html شده و فایل wp-config.php را پیدا کنید. سپس به کمک ابزار Edit این فایل را باز کرده و به دنبال یکی از دو کد زیر در آن جستجو کنید.

define('WP_DEBUG', true);
define('WP_DEBUG', false);

حال کافی است که یکی از دو کد فوق را با کدهای زیر جایگزین کنید.

ini_set('display_errors','Off');
ini_set('error_reporting', E_ALL );
define('WP_DEBUG', false);
define('WP_DEBUG_DISPLAY', false);

حال اگر سایت خود را باز کنید خواهید دید که خطاهایی که به صورت هشدار و اعلان نمایش داده می‌شدند دیگر برای بازدیدکنندگان نمایش داده نخواهند شد.

نحوه نمایش خطاهای php در وردپرس چگونه است؟

حال شاید بخواهید به منظور ایجاد برخی تغیرات بر خلاف غیرفعال کردن خطاهای php وردپرس اقدام به نمایش آنها کنید. برای این کار کافی است به صورت زیر عمل کرده و کدهایی که در مرحله قبل اضافه کردید را با کدهای زیر جایگزین کنید.

define('WP_DEBUG', true);
define('WP_DEBUG_DISPLAY', true);

فراموش نکنید که بعد از ایجاد تغییرات و رفع خطاهای موجود مجددا اقدام به خاموش و مخفی کردن خطاهای php در وردپرس اقدام کنید تا در صورت آپدیت افزونه یا ایجاد تغییرات در هر بخش از سایت مجددا سایت با خطا مواجه نشود.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print

دریافت مقالات ناب

مقالات شبیه مقالات بالا رو هر هفته میفرستیم به ایمیلتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.