راهکار های افزایش سرعت در وردپرس

افزایش سرعت وب‌سایت وردپرس

چکیده مقاله

بدون شک یکی از مسائل مهمی که در مورد وب‌سایت‌ها مطرح است، سرعت بالا آمدن و یا بارگذاری یک سایت است. هر چه این سرعت بالاتر باشد قطعا در تجربه کاربری کاربران، سئوی سایت وردپرس و همچنین افزایش بازدید از سایت تاثیر مثبتی خواهد داشت.

در این آموزش سعی خواهیم کرد تمامی مطالب مهم در رابطه با افزایش سرعت وب‌سایت وردپرس و اینکه چرا سریع بالا آمدن و اجرای یک سایت مهم است، چه عواملی باعث کند شدن یک سایت می‌شوند را پوشش دهیم و مهم‌تر از همه اقدامات کاربردی برای افزایش سرعت لود شدن سایت وردپرس را معرفی کنیم.

افزایش سرعت وب‌سایت وردپرس

اهمیت سرعت وب‌سایت وردپرس چیست؟

بر اساس مطالعات انجام شده از سال 2000 تا 2016 میلادی میانگین محدوده‌ توجه انسان از 12 ثانیه به 7 ثانیه کاهش پیدا کرده است. اما این چه ربطی به موضوع مورد بحث ما دارد؟

طبق این آمار شما به عنوان مدیر یک سایت وقت بسیار کمی برای نشان دادن محتوای سایت خود به کاربر و متقاعد کردن او برای ماندن در سایت دارید. سایتی که سرعت لود شدن آن کند باشد تنها یک مفهوم و معنی را دارد و آن این است که کاربر به صورت بالقوه سایت را حتی قبل از لود شدن محتوای آن ترک خواهد کرد.

براساس مطالعه‌ای موردی به نام StrangeLoop که شامل وب‌سایت‌های آمازون، گوگل و دیگر سایت‌های بزرگ است یک ثانیه تاخیر در زمان بارگذاری صفحه وب‌سایت باعث کاهش تبدیل کاربر به مشتری بالقوه سایت به میزان 7 درصد، بازدید کمتر از صفحات به میزان 11 درصد و کاهش رضایت کاربر به میزان 16 درصد خواهد شد.

در راس همه این مضرات کند بودن سایت، گوگل و دیگر موتورهای جستجو وب‌سایت‌های کند را به نحوی جریمه می‌کنند و در هنگام جستجو آن‌ها را در دسته نتایج آخر به کاربر نشان می‌دهند و این به معنی ترافیک پایین و کاهش بازدید سایت خواهد بود.

به عبارت دیگر اگر ترافیک و مشترکین و در نتیجه درآمد بیشتری برای وب‌سایت خود می‌خواهید باید به فکر راهکارهایی برای افزایش سرعت وب‌سایت وردپرس خود باشید.

چگونه سرعت وب‌سایت وردپرس خود را بررسی کنیم؟

یکی از اشتباهات بزرگی که ممکن است صاحبان مبتدی یک وب‌سایت مرتکب شوند این است که با خود بگویند چون وب‌سایت آنها در مرورگر خودشان به خوبی و سرعت بالا لود می‌شود نیازی به ترفندهای افزایش سرعت وب‌سایت ندارند.

در واقع باید به این نکته توجه کرد که چون شما مکررا وب‌سایت وردپرس خودتان را بازدید می‌کنید، مرورگرهای پیشرفته‌ای مانند گوگل کروم وب‌سایت شما را در حافظه کش خود ذخیره می‌کنند و به صورت خودکار هنگامی که شما آدرس وب‌سایت خود را وارد می‌کنید و وارد سایت می‌شوید فایل‌ها و اطلاعات ذخیره شده در این فضا به سرعت لود شده و به شما نمایش داده می‌شود.

این درحالی است که یک کاربر عادی هنگامی که برای اولین بار از سایت شما بازدید می‌کند تجربه متفاوتی با شما را خواهد داشت. در حقیقت افراد در موقعیت‌های جغرافیایی مختلف هر کدام در هنگام باز کردن سایت شما سرعت متفاوتی را تجربه می‌کنند.

به همین دلیل است که ما توصیه می‌کنیم سرعت لود وب‌سایت وردپرس خود را با ابزارهایی مانند Pingdom تست و بررسی کنید.

این ابزار این امکان را به شما می‌دهد که سرعت وب‌سایت خود را از مکان‌های جغرافیایی مختلف مورد آزمایش و بررسی قرار دهید.

احتمالا بعد از این بررسی متوجه خواهید شد که بهترین سرعت لود شدن برای وب‌سایت چیست و آن را به عنوان هدف خود در افزایش سرعت لود قرار دهید. بدون شک سرعت لود کمتر از 2 ثانیه نتیجه بسیار خوبی خواهد بود.

با این حال هرچقدر که برایتان امکان پذیر است سرعت لود را بالا ببرید. افزایش سرعت حتی به مقدار چند میلی ثانیه در قسمت‌های مختلف وب‌سایت، در نهایت به افزایش سرعت لود کل سایت به میزان نیم ثانیه و حتی 1 ثانیه منجر می‌‌شود که نتیجه بسیار خوبی خواهد بود.

چه چیزی باعث کندی در سرعت بارگذاری وب‌سایت می‌شود؟

احتمالا هنگامی که سرعت سایت خود را در ابزارهایی مانند Pingdom بررسی کردید پیشنهادهایی برای افزایش سرعت را خواهید دید. اما عموما این پیشنهادها حاوی اصطلاحات کلیدی و خاص حوزه وب‌سایت هستند که درک آن‌ها برای افراد مبتدی دشوار است. از طرفی فهمیدن اینکه چه عواملی باعث افت سرعت وب‌سایت شما شده‌اند بسیار مهم است تا بتوانید اقدامات لازم برای افزایش سرعت لود را انجام دهید.

علل اصلی افت سرعت وب‌سایت وردپرس به شرح زیر است:

  • سرویس میزبانی وب: اگر سرویس میزبانی وب شما به درستی پیکربندی نشده باشد می‌تواند سرعت وب‌سایت وردپرس شما را به شدت پایین بیاورد.
  • پیکربندی وردپرس: اگر سایت وردپرس شما سرویس کش کردن صفحات را نداشته باشد و یا به خوبی ارائه نکند، سربار هاست شما زیاد خواهد شد و باعث کند شدن سرعت لود وب‌سایت می‌شود و حتی در مواردی سایت را به کلی از سرویس خارج می‌کند.
  • اندازه صفحات سایت: عمدتا تصاویری که حجم زیادی داشته باشند باعث این مورد خواهند شد.
  • استفاده از افزونه‌های با کدنویسی ضعیف: استفاده از این نوع افزونه‌ها سرعت وب‌سایت را به طور چشم‌گیری کاهش می‌دهند.
  • استفاده از اسکریپت‌های خارجی: این اسکریپت‌ها مانند اسکریپت‌های تبلیغاتی و یا اسکریپت‌های مخصوص برای بارگذاری فونت‌های دلخواه در سایت و … تاثیر زیادی بر روی سرعت بارگذاری سایت خواهند داشت.

اکنون که تا حدی با عوامل موثر در کندی سرعت وب‌سایت وردپرس آشنا شدید، در ادامه به این خواهیم پرداخت که چطور سرعت وب‌سایت وردپرس را افزایش دهیم.

اهمیت یک سرویس میزبانی وب قوی برای سایت وردپرس

یک سرویس میزبانی وب خود نقش مهمی در کارایی وب‌سایت بازی می‌کند. یک سرور هاست اشتراکی خوب باید معیارهای اضافه‌ای برای بهینه کردن کارایی وب‌سایت را در نظر داشته باشد.

با این حال در سرورهای هاست اشتراکی شما منابع سرور را به صورت اشتراکی با وب‌سایت‌های دیگر استفاده می‌کنید. این به معنی آن است که اگر وب‌سایت موجود در همسایگی شما ترافیک بالایی داشته باشد تاثیر قابل توجهی بر روی کارایی کل سیستم سرویس‌دهی خواهد داشت و به طور کلی سرعت وب‌سایت شما را کاهش خواهد داد.

از طرف دیگر استفاده از سرویس‌های میزبانی وردپرس به صورت مدیریت شده شکل بهنیه‌تری از سرویس‌ها را برای سایت وردپرس ارائه می‌دهند. شرکت‌های میزبانی وب وردپرس مدیریت شده، امکانات دیگری نیز مانند بکاپ‌گیری خودکار، آپدیت خودکار وردپرس و تنظیمات امنیتی پیشرفته‌ای برای محافظت از سایت شما را ارائه می‌دهند.

افزایش سرعت وب‌سایت وردپرس با چند قدم ساده ( بدون نیاز به کدنویسی)

ایجاد تغییرات در پیکربندی سایت وردپرس ممکن است برای مبتدیان کاری بسیار دشوار به نظر برسد و این کار برای افرادی که در حوزه تکنولوژی تجربه و آگاهی مناسبی ندارند به مراتب سخت‌تر هم خواهد بود.

اما نگران نباشید ما با معرفی چند روش ساده و بدون نیاز به دانش کدنویسی به شما کمک خواهیم کرد که کارایی وب‌سایت وردپرس خود را بهبود دهید.

نصب یک افزونه برای کش وردپرس

صفحات وردپرس اساسا پویا هستند. به این معنی که هر بار صفحه یا پستی توسط کاربران بازدید می‌شود این صفحات ساخته می‌شوند. برای ساخت این صفحات وردپرس فرایندی را برای یافتن اطلاعات مورد نیاز، یکپارچه کردن این اطلاعات و نشان دادن آن به کاربر را اجرا می‌کند.

این فرایند شامل مراحل بسیاری است و زمانیکه افراد بسیاری بخواهند همزمان از سایت شما بازدید کنند، سرعت وب‌سایت وردپرس شما را پایین خواهد آورد.

به همین دلیل توصیه می‌کنیم که از افزونه‌های کش در سایت وردپرس خود استفاده کنید. این کار باعث می‌شود سرعت وب‌سایت وردپرس شما 2 الی 5 برابر شود.

افزونه برای کش وردپرس

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، زمانی که کاربر از وب‌سایت وردپرس شما بازدید می‌کند، که توسط PHP ساخته شده است، سرور سایت شما اطلاعات را از دیتابیس Mysql و فایل‌های PHP سایت شما بازیابی می‌کند و سپس همه این اطلاعات در قالب یک محتوای HTML یکپارچه شده و در نهایت به مرورگر کاربر فرستاده می‌شوند. همانطور که مشخص است این یک فرایند طولانی است اما می‌توان با استفاده از کش این فرایند را کوتاه‌تر کرد.

افزونه‌های بسیاری برای کش کردن وب‌سایت وردپرس وجود دارد اما ما توصیه می‌کنیم که از افزونه WP Super Cache استفاده کنید. نصب آن بسیار آسان است و خواهید دید که کاربران شما متوجه افزایش سرعت وب‌سایت‌تان خواهند شد.

استفاده از تصاویر بهینه شده برای افزایش سرعت وب‌سایت وردپرس

استفاده از تصاویر بهینه شده برای افزایش سرعت وب‌سایت وردپرس

تصاویر به محتوای وب‌سایت شما روح می‌بخشند و تعامل کاربر با محتوای سایت شما را تقویت می‌کنند. محققان دریافته‌اند که استفاده از عناصر بصری رنگی کابران را تا 80 درصد بیشتر علاقمند می‌کنند که محتوای وب‌سایت شما را بخوانند.

اما اگر از تصاویر بهینه استفاده نکنید نتیجه معکوس خواهید گرفت و به وب‌سایت خود لطمه وارد می‌کنید. در واقع یکی از مسائل اصلی که کاربران مبتدی در مورد کندی وب‌سایت وردپرس خود با آن مواجه می‌شوند استفاده از تصاویر غیر بهینه است.

بنابراین قبل از اینکه تصاویر گوشی و دوربین خود را مستقیما در سایت وردپرس خود آپلود کنید حتما قبل از آن با استفاده از نرم‌افزارهای ویرایش تصویر، آنها را برای قرار گرفتن در وب‌سایت بهینه کنید.

این تصاویر در حالت نرمال ممکن است بسیار حجیم باشند. اما طبق فرمت‌هایی که برای تصاویر وجود دارد و تنظیمات فشرده‌سازی تصاویر که در نرم‌افزارهای ویرایش تصویر گنجانده شده شما قادر خواهید بود حجم این تصاویر را تا 5 برابر کاهش دهید.

معمولا در وب‌سایت‌ها از تصاویر با فرمت PNG و JPEG استفاده می‌شود. اما ممکن است این سوال به ذهن شما خطور کند که فرق این دو فرمت در چیست؟

تصاویر با فرمت PNG هیچگونه فشرده‌سازی بر رویشان انجام نشده است. هنگامی که شما یک تصویر را فشرده می‌کنید مقداری از اطلاعات آن از دست می‌رود بنابراین یک تصویر فشرده نشده کیفیت بیشتری دارد و جزئیات تصویر را به خوبی نمایش می‌دهد. نقطه ضعف این تصاویر این است که حجم زیادی دارند و زمان بارگذاری آن‌ها بالاست.

از طرف دیگر فرمت JPEG فرمتی از فایل است که فشرده شده است و مقداری از کیفیت تصاویر با این فرمت کاسته می‌شود اما به طور قابل ملاحظه‌ای از نظر سایز کوچکتر است.

چارت سرعت - افزایش سرعت وب سایت وردپرس

با این تفاسیر کدام یک از این دو نوع فرمت را باید انتخاب کنیم:

  • اگر در تصویر ما تعداد زیادی رنگ به کار رفته باشد فرمت JPEG مناسب است.
  • اگر تصویر ساده‌ای در دست دارید و یا از خاصیت transparent برای پس زمینه استفاده می‌کنید فرمت PNG مناسب‌تر است.

تنظیمات وردپرس برای افزایش کارایی و سرعت سایت

پس از نصب افزونه ذکر شده و بهینه کردن تصاویر خواهید دید که سرعت لود وب‌سایت شما بسیار بهتر شده است. اما هنوز هم می‌توان با چند ترفند ساده که در خود وردپرس وجود دارد و بدون هیچگونه نیاز به کدنویسی، سرعت را باز هم بالاتر برد. در ادامه به چند نمونه از این ترفندها اشاره می‌کنیم.

همیشه وردپرس خود را آپدیت نگهدارید

به روز رسانی وردپرس برای افزایش امنیت وب سایت وردپرس

وردپرس به عنوان یک پروژه متن باز مکرراً آپدیت می‌شود و نسخه‌های به‌روز شده آن در اختیار عموم قرار می‌گیرد. این آپدیت‌ها نه تنها ویژگی‌های جدیدی را به نسخه‌های قبلی اضافه می‌کنند بلکه مشکلات و اصطلاحاً باگ‌های نسخه‌های قبلی را هم رفع می‌نمایند. این مورد برای قالب‌ها و افزونه‌های وردپرس نیز صادق است.

بنابراین شما به عنوان مدیر یک وب‌سایت وردپرس وظیفه دارید که نسخه‌های بروز وردپرس‌، قالب‌ها و افزونه‌ها را نصب نمایید تا علاوه بر افزایش امنیت سرعت وب‌سایت وردپرس خود را افزایش دهید.

در صفحه اصلی و آرشیو خلاصه‌ای از مقالات را به کار ببرید

در حالت پیش‌فرض وردپرس تمام محتوای مقالات صفحه اول وب‌سایت و آرشیو سایت را بارگذاری کرده و به کاربر نشان می‌دهد. این ویژگی باعث می‌شود قسمت‌های محتلف سایت به کندی بارگذاری شوند.

یکی دیگر از معایب نشان دادن تمام محتوای مقالات در صفحه اصلی سایت این است که کاربران نیاز ندارند که کل مقالات را به صورت کامل مشاهده کنند. این مورد باعث می‌شود در نهایت تعداد بازدیدهای سایت کم شده و کاربر سریعتر سایت را ببندد.

برای حل این مشکل می‌توان در قسمت تنظیمات وردپرس مشخص کرد که به جای نمایش کل محتوای مقالات تنها قسمت چکیده و خلاصه آن آورده شود. بنابراین به قسمت تنظیمات رفته و سپس گزینه خواندن را انتخاب کنید. در این قسمت به راحتی می‌توانید به جای گزینه « همه نوشته» از گزینه «خلاصه» استفاده کنید.

برای افزایش سرعت وب‌سایت وردپرس دیدگاه‌ها را صفحه بندی کنید

اگر تعداد دیدگاه‌هایی که کاربران برای مطالب وب‌سایت شما ارسال می‌کنند بسیار زیاد است، نیازی نیست تمام آن‌ها را لود نمایید.

خوشبختانه در وردپرس امکانی به نام «صفحه‌بندی دیدگاه‌ها» وجود دارد که می‌توانید مشخص کنید چه تعداد در هر صفحه چه تعداد از دیدگاه‌ها نمایش داده شود. به این ترتیب سرعت وب‌سایت شما گرفته نمی‌شود.

ویدئوها را مستقیما در هاست وب‌سایت وردپرس آپلود نکنید

یکی از قابلیت‌هایی که وردپرس دارد این است که می‌توانید ویدئوها را مستقیما در آپلود کنید و به صورت خودکار توسط پلیر HTML5 پخش کرد. اما هرگز نباید این کار را انجام دهید! چرا؟

استفاده از هاست وب‌سایت برای ویدئو در مرحله اول باعث هدر رفتن پهنای باند می‌شود. در نتیجه باید مرتبا هاست خود را تمدید کنید. حتی در مواردی شرکت میزبانی هاست شما وب‌سایتتان را به دلیل ترافیک سنگینی که ویدئو ایجاد می‌کند به اصطلاح shutdown خواهند کرد حتی اگر از پهنای باند نامحدود استفاده کنید.

یکی دیگر از معایبی آن این است که حجم بکاپ وب‌سایت شما بسیار بالا خواهد رفت و در هنگام بازگرداندن بکاپ نیز قطعا زمان و هزینه بیشتری متوجه شما خواهد شد.

راه حل این مشکل این است که از وب‌سایت‌های مخصوصی که برای آپلود ویدئو وجود دارد استفاده کنید مانند آپارات و یوتیوب و … .

شما می‌توانید بعد از آپلود ویدئوی خود در این وب‌سایت‌ها آدرس آن را در قسمت مخصوصی که در وردپرس تعبیه شده کپی کنید و آن را در پست مربوطه منتشر کنید.

از قالب‌های بهینه برای افزایش سرعت وب‌سایت وردپرس استفاد کنید

قالب‌های بهینه برای افزایش سرعت وب‌سایت وردپرس

انتخاب قالب برای وب‌سایت وردپرس کار بسیار حساسی است و باید توجه ویژه‌ای به آن داشته باشید. بسیاری از قالب‌های زیبا و چشم‌نوازی که می‌بینید به صورت ضعیفی کدنویسی شده‌اند و سرعت وب‌سایت وردپرس را به شدت کند می‌کنند.

در بسیاری از مواقع بهترین انتخاب این است که از قالب‌های ساده استفاده کنید و افزونه‌های با کیفیتی برای اضافه کردن برخی ویژگی‌ها به آن را به کار بگیرید. این روش بسیار بهتر از انتخاب قالبی است که با طرح‌بندی پیچیده‌ای دارد و از انیمیشن‌های فلش دیگر اجزای غیر ضروری استفاده می‌کند.

از افزونه‌های سریع برای ساخت اسلایدر استفاده کنید

افزونه‌های سریع برای ساخت اسلایدر

یکی دیگر از عناصری که برای زیباسازی وب‌سایت استفاده می‌شود اسلایدرها هستند که اگر از افزونه‌های مناسبی برای ساخت آن استفاده نکنید سرعت وب‌سایت را بسیار کاهش خواهد داد.

اهمیت این اسلایدرها به قدری است که حتی اگر تصاویر سایت را با روش‌هایی که ذکر شد بهینه کنید اما اسلایدری با کد ضعیف به کار بگیرید تمام زحمات شما نقش بر آب خواهد شد.

یکی از وب‌سایت‌های معتبر به نام wpbeginner مقایسه‌ای بین بهترین افزونه‌های اسلایدر در وردپرس از لحاظ ویژگی‌ها و سرعت انجام داده است که همانطور که در تصویر مشخص است افزونه Soliloquy با اختلاف زیاد از بقیه موارد بهتر است.

افزونه‌های سریع برای ساخت اسلایدر

از افزونه‌های گالری بهینه استفاده کنید

اگر وب‌سایتی در زمینه عکاسی و به طور کلی با محتوای تصویر داشته باشید احتمالا تمایل دارید با افزونه‌های ساخت گالری تصاویر در وب‌سایت کار کنید و عکس‌های خود را با این افزونه‌ها نمایش دهید. نکته مهمی که در اینجا باید به آن توجه کنید این است که سرعت این افزونه‌ها را مد نظر قرار دهید.

یکی از افزونه‌های خیلی قوی برای نمایش گالری تصاویر در وردپرس Envira Gallery است و به شما این امکان را می‌دهد که تصاویر خود را در قالب گالری‌های زیبا و کاربر پسند نمایش دهید. طبق مقایسه‌ای که توسط این افزونه با دو افزونه محبوب دیگر ساخت گالری انجام شد، مشخص شد که این افزونه تا 2 برابر سریعتر از دو افزونه دیگر کار می‌کند.

افزونه‌های گالری بهینه

تنظیمات پیشرفته‌تر برای افزایش سرعت وب‌سایت وردپرس

با انجام کارهایی که در بالا توضیح داده شد خواهید که سرعت وب‌سایت وردپرس شما تا حد زیادی بالا خواهد رفت. اما همیشه کارهای دیگری نیز وجود دارد که می‌توانید با انجام آن سرعت را بالاتر ببرید.

نکاتی که در ادامه برای افزایش سرعت وب‌سایت وردپرس به آن‌ها اشاره خواهیم کرد مقداری تخصصی بوده و شاید نیاز باشد تغییراتی را در فایل‌ ایجاد کنید و یا درک نسبتا کافی از PHP داشته باشید. بنابراین توصیه می‌شود قبل از انجام این تغییرات یک نسخه پشتیبان از وب‌سایت خود تهیه نمایید.

پست‌های وب‌سایت خود را صفحه‌بندی کنید

کاربران معمولا پست‌های طولانی و پر عمق را دوست دارند. به علاوه پست‌هایی که حاوی محتوای زیادی هستند از لحاظ رنکینگ موتورهای جست و جو در سطح بالاتری قرار می‌گیرند.

اما مسئله‌ای که در مورد پست‌های طولانی با تعداد عکس‌های زیاد وجود دارد این است که سرعت لود وب‌سایت را کاهش می‌دهند. برای حل این مشکل می‌توان پست‌ها را بخش‌بندی کرد و هر بخش را در صفحه‌ای جداگانه به کاربر نمایش داد.

تعداد فراخوانی‌های دیتابیس را کاهش دهید

تعداد فراخوانی‌های دیتابیس را کاهش دهید

نکته: این گام نیاز به کمی دانش فنی در مورد PHP و آشنایی با فایل‌های قالب وردپرس دارد.

متاسفانه بسیاری از قالب‌های موجود برای وردپرس از لحاظ کدنویسی ضعیف نوشته شده‌اند و بسیاری از استانداردهای وردپرس برای کار با دیتابیس را نقض می‌کنند و یا فراخوانی و درخواست‌های غیر ضروری را به دیتابیس می‌فرستند. این کار باعث می‌شود وب‌سایت وردپرس شما تا حد زیادی کند شود و سربار زیادی را به خاطر این درخواست‌ها به سرور دیتابیس اعمال کند.

این درحالی است که قالب‌های استاندارد و قوی از نظر کدنویسی تنها برای دریافت اطلاعات اساسی و ضروری با دیتابیس تبادل داده می‌نمایند.

در مثال زیر هر جا که شما دستور <?Php را می‌بینید در واقع یک فراخوانی و درخواست به دیتابیس ارسال شده است :

1
2
3
4
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" dir="<?php language_attributes(); ?>">
<head profile="http://gmpg.org/xfn/11">
<meta http-equiv="Content-Type" content="<?php bloginfo('html_type'); ?>
charset=<?php bloginfo('charset'); ?>" />

 

 

 

اما شما نباید توسعه دهندگان و برنامه‌نویسان قالب را به خاطر این مورد که در بالا می‌بینید سرزنش کنید. زیرا آن‌ها اساسا چاره دیگری ندارند چون نمی‌دانند شما از چه زبانی برای وب‌سایت خود استفاده می‌کنید.

اما اگر شما وب‌سایت خود را با سفارشی‌سازی کرده باشید می‌توانید این مورد را به صورت زیر اصلاح کرده و به این ترتیب تعداد فراخوانی به دیتابیس را برای این گونه موارد کاهش دهید.

بهینه‌سازی دیتابیس وردپرس

بهینه‌سازی دیتابیس وردپرس

احتمالا برای شما هم پیش آمده باشد که پس از مدتی استفاده از وردپرس، دیتابیس شما حاوی مقدار زیادی اطلاعات باشد که دیگر نیازی به آن‌ها ندارید. برای افزایش کارایی، شما می‌توانید دیتابیس خود را برای خلاص شدن از دست اینگونه اطلاعات غیر ضروری بهینه کنید.

این کار به راحتی توسط افزونه WP-Sweep  قابل انجام است. این افزونه به شما اجازه می‌دهد دیتابیس وردپرس خود را با حذف پست‌های موجود در زباله‌دان، رونوشت ها و … بهینه کنید.

تعداد رونوشت پست‌ها را محدود کنید

تعداد رونوشت پست‌ها را محدود کنید

رونوشت‌ پست‌ها در دیتابیس وردپرس مقداری از فضا را اشغال می‌کند. برخی کاربران معتقدند که رونوشت‌ها بر روی پرس‌و‌جوهایی که افزونه‌ها به دیتابیس ارسال می‌کنند تاثیر منفی بگذارد. در واقع اگر افزونه‌ها به طور مشخص تعیین نکنند که در کدام رونوشت جستجو را انجام دهند، سرعت سایت را تحت تاثیر قرار خواهند داد.

شما به راحتی می‌توانید تعداد رونوشت‌های پست‌های وردپرس را محدود کنید. برای این‌کار تکه کد زیر را در فایل wp-config.php کپی نمایید:

1
define( 'WP_POST_REVISIONS', 4 );

 

این کد وردپرس شما را وادار می‌کند که تنها 4 رونوشت آخر پست‌ها را ذخیره کند.

سخن آخر

شما می‌توانید با به کار بردن هر کدام از روش‌هایی که در بالا ذکر شد سرعت وب‌سایت وردپرس خود را تا حد زیادی بالا ببرید و به این ترتیب کارایی را بهبود ببخشید.

دریافت مقالات ناب

مقالات شبیه مقالات بالا رو هر هفته میفرستیم به ایمیلتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.