آموزش مدیریت دیدگاه ها در وردپرس

مدیریت دیدگاه ها در وردپرس

چکیده مقاله

یکی از راه های که کاربران و بازدید کنندگان سایت می توانند با سایت تعامل برقرار کنند دیدگاه می باشد. بازدید کنندگان از طریق یک فرم که معمولاً در زیر پست ها و مطالب قرار دارد می توانند نظر و دیدگاه های خود را وارد کنند.

اما بعضی مواقع ممکن است این نظرات توسط ربات ها ثبت شود یا افرادی نظرات خلاف قوانین و مقرارت سایت شما درج کنند بنابراین لازم است که مدیریتی روی این دیدگاه ها داشته باشید. در قسمت مدیریت دیدگاه در وردپرس امکان پاسخ به نظرات، حذف، ویرایش و … فراهم می باشد.در این مطلب آموزشی مگاتم مدیریت دیدگاه ها در وردپرس را به صورت کامل آموزش خواهیم داد.

آموزش دیدگاه ها در وردپرس - مگاتم

بخش مدیریت دیدگاه ها در وردپرس

برای مدیریت دیدگاه ها در وردپرس ابتدا باید وارد قسمت دیدگاه ها شوید به این منظور بعد از اینکه وارد سایت شدید در قسمت راست گزینه ای به نام «دیدگاه ها» وجود دارد روی آن کلیک کنید تا این بخش به شما نمایش داده شود.

دیدگاه ها وردپرس

در قسمت بالای و ابتدای دیدگاه ها گزینه های های وجود دارد که یک قسمت آن آمار دیدگاه های ثبت شده،در انتظار تایید و … را نشان می دهد.در قسمت دیگر با تیک زدن دیدگاه ها و انتخاب یکی از گزینه های «کارهای دسته جمعی» می توانید روی دیدگاه عمل خاصی مانند پذیرفتن، نپذیرفتن و … انجام دهید.گزینه بعدی هم برای صافی نمایش دیدگاه ها است.

جستجو در دیدگاه ها

در پایین این بخش هم دیدگاه ها نمایش داده می شود .در صورتی که دیدگاه جدیدی وارد شده باشد و آن را بررسی نکرده باشید عددی با پس زمینه قرمز آن را نشان می دهد از طرفی دیگر رنگ پس زمینه دیدگاه به رنگ دیگری تغییر می کند.

دیدگاه جدید وردپرس

در صورتی که اشاره گر ماوس را روی هر دیدگاه قرار دهید گزینه های شامل پذیرفتن، پاسخ، ویرایش سریع، ویرایش، جفنگ و انتقال به زباله دان ظاهر می شود که هرکدام از آن عمل خاصی روی دیدگاه ها در وردپرس انجام می دهند.

ویرایش دیدگاه وردپرس

پذیرفتن: دیدگاه وارد شده را تایید می کنید و آن دیدگاه در قسمت وارد شده نمایش داده می شود.

پاسخ:در صورتی که دیدگاه نیاز به پاسخ باشد می توانید از طریق این گزینه اقدام کنید.پس از زدن این گزینه در پایین آن کادری نمایش داده می شود که پاسخ خود را باید در آنجا درج کنید و سپس با زدن گزینه« تایید و پاسخ» دیدگاه مورد نظر پاسخ داده می شود.

پاسخ به دیدگاه ها در وردپرسویرایش سریع: بعضی مواقع دیدگاه های ثبت می شود که با یک ویرایش امکان پذیرفتن آن هست. در این شرایط از این گزینه برای ویرایش متن دیدگاه استفاده می شود.

ویرایش سریع دیدگاه در وردپرسویرایش: در صورتی که دیدگاه نیاز به ویرایش بیشتری داشت از گزینه ویرایش می توان استفاده کرد. در ویرایش علاوه بر امکان ویرایش متن دیدگاه می توان نویسنده دیدگاه، ایمیل و آدرس دیدگاه را تغییر داد. در سمت چپ هم گزینه های برای تغییر وضعیت دیدگاه وجود دارد که در نهایت یکی از آن ها را می توانید انتخاب کرده و دکمه «به روز رسانی» را انتخاب کنید یا آن را با گزینه «انتقال به زباله دان» حذف نمایید.

ویرایش نظرات وردپرس - مگاتمجفنگ: امکان دارد دیدگاه های که وارد می شود تبلیغاتی، نامناسب و … باشد و شما بخواهید دیگر این دیدگاه ها ثبت نشود با زدن گزینه جفنگ آن را به عنوان دیدگاه اسپم معرفی می کنید.

انتقال به زباله دان: همانطور که از اسمش پیداست می توان دیدگاه را حذف کرد.

بازتاب یا Pingbacks

بعضی مواقع دیگر سایت ها یک قسمت یا کل مطالب سایت شما را در سایت خود قرار می دهند. وردپرس در صورتی که سایتی که اقدام به اینکار کند یک بازتاب  یا pinbacks در قسمت دیدگاه ها برای شما ارسال می کند تا از این اقدام باخبر شوید.بازتاب ها در بین دو براکت […] قرار می گیرد تا تشخیص آن ها آسانتر شود.در قسمت تنظیمات این قابلیت را می توانید فعال یا غیر فعال کنید.

بازتاب یا Pingbacksتنظیمات دیدگاه ها در وردپرس

دیدگاه در سایت یک گزینه مهم محسوب می شود که قاعدتاً باید تنظیمات خاصی دارا باشد تا بتوانید روی دیدگاه ها مدیریت ویژه ای داشته باشید.

برای دسترسی به این تنظیمات در منوی وردپرس روی قسمت «settings» کلیک کرده و گزینه «گفت و گو» را انتخاب نمایید تا صفحه تنظیمات مطابق شکل به شما نمایش داده شود.

تنظیمات دیدگاه ها در وردپرسگزینه های مختلف تنظیمات دیدگاه ها در وردپرس

تنظیمات دیدگاه ها در وردپرس دارای گزینه های مختلفی می باشد که در ادامه هرکدام از آن ها را تشریح خواهیم کرد.

تنظیمات نظرات وردپرس

گزینه های پیش فرض نوشته

1 : در صورتی که در نوشته های خود لینکی از سایت دیگر قرار داده باشید با این گزینه می توانید اطلاع یافتن سایت مقابل از این بازتاب را فعال یا غیر فعال کنید.

 2: این مورد برعکس گزینه قبلی می باشد یعنی اگر کسی در نوشته های خود لینکی از سایت شما را قرار داده باشد بازتاب آن به شما اطلاع داده می شود.

 3: در حالت عادی در پایین همه نوشته ها امکان وارد کردن نظرات وجود دارد ولی با غیر فعال کردن این گزینه می توانید این امکان را بردارید.

دیگر تنظیمات دیدگاه ها

1: با این گزینه می توانید تعین کنید که کاربران برای دادن نظر باید نام و ایمیل خود را وارد کنند یا خیر.

 2: در گزینه قبلی فقط نام و ایمیل کفایت می کرد اما با فعال کردن این گزینه باید کاربران در سایت ثبت نام کرده باشند تا بتوانند نظرات خود را ثبت کنند.

 3: می توانید تعین کنید که بعد از اینکه این تعداد روز تعین شده از نوشته گذشت قسمت وارد کردن دیدگاه آن غیر فعال شود.

 4: اگر کسی نظری را ثبت کند و یک نفر دیگر به آن پاسخ دهد به آن نظرات تو در تو می گویند با این گزینه می توانید تعداد این پاسخ ها را تعین کنید.

 5: تعین کنید که در هر صفحه چند دیدگاه نمایش داده شود، آخرین یا اولین صفحه دیدگاه ها نمایش داده شود، ترتیب نمایش دیدگاه از جدید به قدیم یا برعکس باشد.

برایم نامه بفرستید هرگاه 

 1: با فعال بودن این گزینه هرکس که یک دیدگاه ثبت کند یک ایمیل برای شما ارسال می شود.

 2: ارسال ایمیل دیدگاه های که نیازمند بررسی است را می توانید فعال یا غیر فعال کنید.

پیش از‌ این‌که دیدگاهی نمایان شود

 1: با فعال بودن این گزینه هرکس هر تعداد دیدگاه که بفرستد باید توسط مدیر تایید شود.

 2: می توانید این امکان را بدهید که افرادی که قبلاً نظراتی ثبت کرده اند و شما آن را تایید کرده اید بدون تایید دوباره، نمایش داده شود.

تنظیمات دیدگاه ها وردپرسبررسی دیدگاه

 1:  در این قسمت تعیین کنید که اگر در دیدگاه این تعداد لینک وجود داشته باشد به صف بررسی نظرات در مدیریت فرستاده شود.

 2: در این جدول می توانید عبارت های مانند نام، نشانی، ایمیل، شماره و … وارد کنید تا در صورتی که در دیدگاه ها این موارد وجود داشت آن دیدگاه به صف بررسی منتقل شود.

سیاه‌نامه‌ی دیدگاه‌ها

گزینه 1: این قسمت هم مانند گزینه قبلی است با این تفاوت است مواردی که در این جدول وارد می کنید اگر در دیدگاه ها وجود داشته باشد جفنگ محسوب شده و به صورت خودکار به لیست جفنگ ها اضافه می شود.

تنظیمات نیمرخ دیدگاه ها در وردپرسنیمرخ ها 

1:هر کاربری که اقدام به دادن نظر در سایت می کند می تواند برای خود یک تصویر نمایه از سایت www.gravatar.com انتخاب نمایید و برای نمایه خود قرار دهد با فعال بودن این گزینه این آواتار ها نمایش داده می شود.

 2:می توانید دسته بندی آواتار های مجاز کاربران را انتخاب کنید.

 3: بعضی از کاربران دیدگاه ثبت می کنند ولی تصویری برای نمایه خود قرار نمی دهند.با این گزینه می توانید یک تصویر به صورت پیش فرض برای نمایش تصویر نمایه ای آن ها انتخاب کنید.

پس از انتخاب و تنظیم کردن این قسمت ها برای اینکه تنظیمات ذخیره سازی و اعمال شوند روی گزینه « ذخیره تغییرات» کلیک نمایید.

سخن پایانی :اهمیت دیدگاه ها در وردپرس

داشتن قسمت دیدگاه ها در هر وب سایتی باعث می شود که کاربران بتوانند با مطالب شما ارتباط برقرار کنند. ولی با افزایش تعداد کاربران و دیدگاه ها باید روی آن ها مدیریت بیشتری داشته باشید تا برای سایت شما مشکلی به وجود نیاید. در این مطلب به طور کامل دیدگاه ها در وردپرس را تشریح کردیم که امیدواریم مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

دریافت مقالات ناب

مقالات شبیه مقالات بالا رو هر هفته میفرستیم به ایمیلتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.