آموزش سئو به زبان ساده | Seo for begginers

سئو وردپرس

چکیده مقاله

تعریف سئو

مبحث سئو

 

سئو(seo:search-engine-optimization) روشی است که می توان یک سایت را بهینه کردبرای افزایش شمار بازدیدکنندگان .سئو در ارتقاء رتبه سایت تاثیر بسزایی دارد. یک سایت سئو شده می تواند محتوای سایت شما را در اولویت های بهتری قرار دهد.داشتن اطلاعات سئو برای یک سایت می تواند ریسمانی باشد برای بالا کشیده شدن سایت.

الگوریتم رتبه بندی گوگل دارای بیش از 200 معیار رتبه بندی سایت می باشد , با رعایت آنها می توانید سایت خود را بهینه کنید.

سئو با زبان ساده

سئو به عبارت ساده یعنی بهینه سازی وب سایت برای بازدیدکنندگان سایت و موتور های جستجو.

سئو فرایند ساده ای است که فراخوان صبر زیاد,دانش زیاد,صداقت و سادگی می باشد. برای سئو کردن سایت شما ابتدا باید بدانید که مخاطبان شما چه کسانی هستند. مخاطبان شما چه نیازهایی را می توانند در سایت شما براورده کنند.برای این کار می توانید خودتان را جای کاربر بگذارید و همچنین از دوستان و آشنایان خود کمک بگیرید.

یک سایت سئو شده می تواند همان چیزی را برای کاربر و موتورهای جستجو فراهم کند که واقعا بدنبالش هستند.شما می توانید علاوه بر آماده کردن محتوای خوب به سوالات و مشکلات کاربران خود رسیدگی نمایید.

از اصطلاح سئو به عنوان جادوی سیاه نام برده شده به خاطر عدم درک کامل سئو، خیلی از دوستان تصور اشتباه از عمق معنی سئو دارند, آن را فریب دادن موتور جستجو می دانند .

عده ای فرمول های رتبه بندی را کشف و طبق آن عمل میکردند و نتیجه هم می دیدند, اما به محض عوض شدن فرمول تمام تلاششان بر فنا می رفت .در حالی که به هیچ عنوان چنین نیست و اگر واقعا سئو را درک کنید به آسانی و در دسترس بودن آن آگاه خواهید شد.زیبایی سئو در این است که با عوض شدن الگوریتم های گوگل باز هم یک سایت سئو شده ترافیک بازدید خود را دارد.

 

اهداف سئو

هدف سئو کمک به وب سایتها برای پیدا کردن جایگاه بالاتر و افزایش ارتباط صفحات و کلمات کلیدی وارد شده از سمت کاربر می باشد.نمایش صفحات مرتبط با جستجوی کاربر نشان دهنده این است که کاربر به خواسته خود رسیده است و اعتبار موتورهای جستجو بالاتر رفته است.
نتایج بهینه سازی سایت به سرعت دیده نمی شود. سئو در دراز مدت باعث افزایش بازدیدکنندگان می شود.طبیعتا برای وب سایتها خیلی سودمند است اگر در نتایج صفحه اول گوگل بخصوص سه جایگاه اول گوگل باشند.علاوه بر افزایش بازدید سایت باعث ایجاد برند می شود و باعث می شود محصولات سایت نیز فروش بهتری داشته باشند.
مبحث سئو
اکثر شرکتها طراحی سایت خود را به شرکتهای طراحی سایت می سپارند .

چرا که به تجربه و سلیقه کافی نیاز دارد اما در مورد سئو سایت ما خودمان نیز می توانیم سایتمان را برای موتورهای جستجو آماده کنیم اگر زمان لازم را برای بروز کردن سایت خود داشته باشیم و با کلمات کلیدی و نحوه انتخاب آنها اشنا باشیم و ابزار های بهینه سازی سئو را بشناسیم و به کار ببریم.

نیاز سایت ها به سئو

مبحث سئو
تمام سایتهای تجاری و بازرگانی و خدماتی نیازمند سئو هستند. و با شناساندن خود به بازار و جامعه عظیم رقابتی می توانند وارد عرصه عظیمی برای شروع پیشرفت شوند.93 درصد از سایتهای آنلاین کسب و کار خود را با موتورهای جستجو آغاز می کنند . سرمایه گذاری کردن برای سئو یک امر مهم و ضروری می باشد.جهان امروزه توسط اینترنت هدایت می شود و این امر نشان دهنده اهمیت بسزای سئو می باشد.

زمان لازم برای سئو سایت

زمان لازم برای سئو کردن سایت را کسی نمی داند و تمام این امر به گوگل بستگی دارد. شاید یه مطلب جدید و بروز در سایت شما باعث شود, گوگل شما را بالا بکشاند .علاوه براین اگر بخواهیم بدترین حالت را در نظر بگیریم زمان تقریبی آن سه ماه الی شش ماه می باشد ولی مواردی هم وجود دارد که دو سه روزه این این اتفاق بیافتد.اساس کار گوگل این است که بین کاربران خود محبوب شناخته شود و برای پیشی گرفتن از سایت رقبا شما باید اخبار بروز و جدید و کاربر پسند را در سایت خود قرار دهید.

دریافت مقالات ناب

مقالات شبیه مقالات بالا رو هر هفته میفرستیم به ایمیلتون

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.