چکیده مقاله

Canonicalization

Canonicalization  اشاره به عادی سازی  url های مختلف  دارد.
کد نمونه:

                                                                                                              <link rel=”canonical” href=”http://example.com/blog” />

 سئو

?Canonicalization

Canonicalization می تواند مفهوم درک را به چالش بکشاند.( برای تلفظ سخت است: ca-non-ick-cull-eye-zay-shun)اما برای ایجاد یک وب سایت بهینه سازی شده امری ضروری است.

مشکلات اساسی که Canonicalization می تواند از بنیان اصلاح کند ،از چندین کاربرد برای یک قطعه واحد از نوشتن یک پاراگراف یا درموارد بیشتر ،کل صفحه محتوا است. یعنی در مکان های متعدد از یک وب سایت  و یا در وب سایتهای متعدد به نظر می رسد.
برای موتور های جستجو، این ارائه یک معما هست : کدام محتوا را باید به کاربر نشان دهند؟ سئو به این موضوع به عنوان مطالب تکرای نگاه می کند.
برای ارائه بهترین تجربه به کاربر ، موتورهای جستجو ، به ندرت نمایش های متعدد را نشان می دهد و مجبور اند نسخه ای را انتخاب کند که به احتمال زیاد نسخه اصلی است.

بهترین تمرین سئو

سئو
Canoncalization  اشاره به صفحات وب منحصر به فرد که از چندین url لود می شوند دارد. این یک مشکل است زیرا چند url با همان محتوا اما با لینک های مختلف وجود دارد.لینک هایی که در نظر گرفته شده است برای رفتن به همان صفحه به چند url  تقسیم می شود.

این بدان معنی است که محبوبیت صفحات تقسیم می شود.متاسفانه برای توسعه دهندگان وب این اتفاق زیاد می افتد به خاطر اینکه تنظیمات پیش فرض این مشکل را برای وب سرور ایجاد می کند.
لیست زیر نشان دهنده رایج ترین خطاهای Canoncalizationاست . این خطاها زمانی بوجود می اید که تنظیمات پیش فرض بر روی دو وب سرور رایج است.
وب سرور اپاچی:

http://www.example.com
http://www.example.com/index.html
http:/example.com
http://example.com/index.html

 

خدمات اطلاعات اینترنتی مایکروسافت(IIS)

http://www.example.com/
http://www.example.com/default.asp (or .aspx depending on the version)
http://example.com/
http://example.com/default.asp (or .aspx)
or any combination with different capitalization

هر یک از این آدرسها از لینکهای ورودی به صفحه اصلی گسترش می یابند. خوشبختانه برای سئو، توسعه دهندگان وب، روشی برای تغییر مسیر که بتوان url را تغییر و ترکیب کرد را انتشار داده اند.
دو نوع اصلی تغییر مسیر سرور که وجود دارد:

” A 301 indicates an HTTP status code of “Moved Permanently
A 302 indicates a redirect that is temporary

سئو
اگر چه متفاوت به نظر می رسند تنها از نظر معنایی،نتایج واقعی مهیج هستند.گوگل  لینک junice(قدرت رتبه بندی) رابین لینک سالم و تغییر مسیر سرورعبور نمی دهد.
مهندسان ومتخصصین سایت مگاتم تستهای قابل توجهی در خصوص این موضوع انجام داده اند . نتیجه گرفته اند که 301 تغییر  مسیر عبور بین 90 تا 95 درصد ارزش واقعی خودشان است. درحالی که 302 تغییر مسیر عبور تقریبا هیچ ارزشی  در تمام آن ندارد.
Canoncalization  به گنجاندن کاراکتر الفبایی محدود نمی شود.همچنین به  فوروارد ممیزها در urlها حکم می کند.

اگر یک پیمایش گر وب به ادرس http://www.google.com برود، به طور خودکار به http://www.google.com/ هدایت می شود . زیرا به لحاظ فنی مورد دوم برای url صحیح می باشد.
اگر چه این یک مشکل است که در حال حاظر توسط موتورهای جستجو حل شده است.(انها می دانند که http://www.google.com به کار رفته همان معنای /http://www.google.com را می دهد)

این ارزش یادداشت برداری است، چرا که بسیاری از سرورها به طور خودکار 301 تغییر مسیر از جانب نسخه  ،بدون برگرداندن اسلش به نسخه درست است.با انجام این کار یک لینک با اشاره به نسخه غلط از url به دلیل 301 تغییر مسیر بین یک تا ده درصد از ارزش خود از دست می دهد.

بهترین روش که وجود دارد :این است که تا جایی که امکان دارد لینک داخلی  به نسخه با پسوند بک اسلش باشد.
یک اشتباه رایجcanonicalization : به طور تصادفی ایجاد یک حلقه بینهایت بین http://www.example.com و http://www.example.com/index.html است.
راه حل این مشکل رایج این است در این پست بحث شده است. هدایت فایل index  شده به دامنه خود بدون ایجاد حلقه است.
گزینه دیگر برای برخورد با محتوای تکراری استفاده از نگارش = برچسب متعارف است.
برچسب متعارف نگارش=link juice(قدرت رتبه بندی) به عنوان یک تغییر مسیر301 است .اغلب زمان توسعه بسیار کمتری برای پیاده سازی طول می کشد.
این تگ قسمتی از عنوان  html یک صفحه وب می باشد.به طور مثال:
<link href=”http://www.example.com/canonical-version-of-page/” rel=”canonical” />
این تگ به بینگ و گوگل می گوید که صفحه داده شده باید اصلاح شود .در این میان ان یک کپی از

www.example.com/canonical-version-of-page/  بوده است . همه لینک ها و معیارهای محتوا در موتورهای اعمال اعتبار  باید به سمت URL ارائه اعتبار شوند.

دریافت مقالات ناب

مقالات شبیه مقالات بالا رو هر هفته میفرستیم به ایمیلتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.