آشنایی با نحوه کار موتور جست و جو

چکیده مقاله

در واقع موتورهای جستجو شامل وب سایت هایی هستند که به کاربران جهت یافتن محتوایی خوب کمک میکنند. در مجموع وظایف مختلفی بر عهده دارند به طور مثال چند مورد که اهمیت دارند را بیان میکنیم:

– جستجوی اینترنت با استفاده از کلمات کلیدی

-فهرست کردن کلمات کلیدی و جستجوی این کلمات در صفحات

-کمک به کاربران برای یافتن محتوای مناسب با استفاده از یک یا چند کلمه کلیدی
موتورهای جستجو

درکل موتور های جستجو به دو دسته تقسیم می شود:

1.موتورهای جستجوی پیماشی
2.فهرست های تکمیل دستی
موتورهای جستجوی پیمایشی شامل لیستی از عناوین ومتن و محتویات صفحه است . زمانی که کاربران در صفحه وب خود تغییراتی انجام می دهند.موتورهای جستجوی پیمایشی با دقت تغییرات لازم را انجام میدهند.
درفهرست های تکمیل دستی عمل جستجو بر روی توضیحات انجام میشود. اگر تغییری در صفحه وب انجام شود در فهرست هیچ تغییری به وجود نمی آید.

بررسی یک موتور جستجوی پیمایشی

Crawler به معنای پمایشگراست در حقیقت یک پیمایشگر صفحات سایت را بررسی میکند.تمام لینک های آن به صفحات وب دیگر را دنبال میکند. پیمایشگر هر چند وقت یکباربه طوردقیق سایت را بررسی میکند,تغییرات لازم را پیدا می کند.مدت زمانی طول میکشد تا این تغییرات در موتورهای جستجو ثبت شود.

بنابراین  علاوه بر اینکه باید صفحات وب به گونه ای طراحی کنیم که تا جایی ممکن است کارcrawler راحت تر باشد. متاسفانه قابلیت ها ی crawler و توانایی الگوریتم ارتباط هیچ کدام بدون نقص نیستند.پس زمانی که شما کار آنها را ساده تر کنید سایت  در رده های بالاتر قرار میگیرد.
موتورهای جستجو

 

چگونه موتورهای جستجو صفحات وب را رتبه بندی می کنند؟

خیلی مهم است  که کاربر جستجویی انجام میدهد موتورهای جستجو بین چندین فهرست به دنبال مطالب شما بگردد . وب سایت هایی که به جستجوی شما مرتبط است را نشان میدهد.موتورهای جستجوها به ترتیب وب سایت ها مورد ارزیابی قرار میدهند.درکل هر موتورجستجو از الگوریتم های متفاوتی تشکیل شده است.همه ی آنها برای عملکرد خود از اصول خاصی پیروی میکنند.

آموزش سئو

 

 

دریافت مقالات ناب

مقالات شبیه مقالات بالا رو هر هفته میفرستیم به ایمیلتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.