استفاده از وردپرس چه مزیت هایی دارد؟

مزیت های استفاده از وردپرس

چکیده مقاله

شاید به نظر برسد که استفاده از وردپرس تنها برای وبلاگ نویسی مناسب است. اگر چه در گذشته درست بود، اما در سال های اخیر به یک سیستم مدیریت محتوای گسترده تبدیل شده است. علاوه بر ایجاد یک وبلاگ ساده از وردپرس می توان برای ایجاد سایت های خبری، شرکتی،شخصی ، فروشگاهی، وبلاگی استفاده کرد.

استفاده از وردپرس

از دلایل اصلی که باعث شده که استفاده از وردپرس به محبوبیت زیادی برسد. استفاده آسان از وردپرس و قابلیت انعطاف پذیری آن در موارد مختلف است. بر اساس نظرسنجی های که اخیراً انجام شده است حدود 20 درصد از تمام وب سایت های اینترنتی فعال از وردپرس استفاده کرده اند.

با توجه به مزیت های فراوانی که وردپرس دارا می باشد بسیاری از برند های مشهور از وردپرس برای سایت خود استفاده کرده اند از جمله این سایت ها می توان به کاخ سفید، مجله تایم، CNN ، نیویورگ تایمز ، سونی، دیزنی و… اشاره کرد. بیایید نگاهی به مزیت های استفاده از وردپرس بیندازیم.

وردپرس به صورت رایگان است

وردپرس یک نرم افزار رایگان است و این بدان معنا است که شما می توانید آن را به صورت رایگان دانلود ، استفاده و در آن تغییر ایجاد کنید و برای آن لازم نیست هیچ هزینه ای پرداخت کنید.

رایگان بودن استفاده از وردپرس از وردپرس برای هر سایتی می توان استفاده کرد. وردپرس به صورت متن باز می باشد و شما می توانید کد آن را مشاهده کرده، اصلاح و در آن تغییرات ایجاد کنید.

در حال حاضر بیش از هزاران قالب و افزونه وردپرس به صورت رایگان و پولی در دسترس می باشد. شما می توانید قالب ها و افزونه های مختلف وردپرس را از سایت مگاتم دانلود، نصب و استفاده نمایید.

متن باز بودن وردپرس

با توجه به اینکه وردپرس یک ماهیت متن باز را دارا می باشد این عامل سبب شده که برنامه مدیریت محتوای وردپرس از جامعیت خاصی بر خوردار باشد. بهبود وردپرس توسط گروه های علاقه مند به ارتقا و حفظ وردپرس انجام می گیرد. هرکسی با داشتن دانش برنامه نویسی می تواند به ایجاد قالب و افزونه،تغییر در قسمت های مختلف، به روزرسانی و ترجمه وردپرس اقدام کند.

متن بازبودن وردپرس سیستم مدیریت محتوای وردپرس به زبان فارسی هم ترجمه شده است. تعداد زیادی از سایت ها در وب فارسی هم بر پایه وردپرس می باشد و توسط توسعه دهندگان ایرانی قالب ها و افزونه های زیادی طراحی شده است.

شما هم می توانید با استفاده از وردپرس به جامعه دوست داران وردپرس بپیوندید و از بی شمار قالب و افزونه های رایگان وردپرس استفاده کنید. در صورتی که مهارتی در برنامه نویسی دارید می توانید قالب و افزونه های وردپرس را ایجاد و بهبود دهید و درآمد مناسبی هم از این راه به دست بیاورید.

یادگیری و استفاده از وردپرس آسان است

وردپرس توسط میلیون ها نفر در سرتاسر جهان استفاده می شود و همه روزه سایت‌های زیادی توسط افراد جدید ایجاده شده و به تعداد سایت های وردپرسی افزوده می شود. دلیل اینکه سایت های وردپرسی به سرعت ایجاد می شوند استفاده بسیار آسان وردپرس است.

یادگیری آسان وردپرس بدون اینکه دانش برنامه نویسی داشته باشید می توانید سایت وردپرسی ایجاد کرده و آن را ارتقا و مدیریت کنید.

وردپرس با استفاده از قالب و افزونه ها قابل ارتقا است

اکثر افراد استفاده کننده وردپرس نه برنامه نویس و نه طراح وب هستند. به طور کلی بیشتر افرادی که شروع به استفاده از وردپرس می کنند دانش قبلی از طراحی وب ندارند.

علت اینکه چرا وردپرس این همه طرفدار دارد هزاران قالب و افزونه رایگان برای وردپرس است که باتوجه به سلیقه و نیاز خود می توانید آن ها را انتخاب کنید و هر جور که دلتان می خواهد آن را تغییر دهید.

قالب های وردپرس به آسانی قابلیت سفارش سازی دارند. بسیاری از قالب ها در قسمت پنل آن ها امکان های مختلفی همچون تغیر رنگ ، آپلود لوگو، تغییر تصویر زمینه و … وجود دارد که امکان تغییر در قالب وب سایت را فراهم می کند. همه این کارها نیاز به برنامه نویسی نداشته و به راحتی انجام می گیرد.

وردپرس از انعطاف پذیری بالای برخوردار است و همانند قالب ها هزاران افزونه رایگان و پولی برای وردپرس وجود دارد که با استفاده از آن ها می توان امکانات زیادی به سایت خود اضافه کنید. برخی از افزونه ها این امکان را دارند که پلتفرم های جدیدی مانند ایجاد فروشگاه به سایت شما اضافه کند.

وردپرس با موتورهای جستجو دوست است

سیستم مدیریت محتوای وردپرس توسط کدهای استاندارد و با کیفیت بالا نوشته شده است و ویژگی های خاص دیگر آن سبب شده است که سایت های وردپرس برای موتور های جستجو بهینه باشند.

وردپرس و سئو با استفاده از افزونه های SEO وردپرس می توان قابلیت دیده شدن در موتورهای جستجو را بیشتر کرد.در قسمت های افزونه های مگاتم این افزونه ها را می توانید مشاهده کنید.

مدیریت وردپرس ساده است

در قسمت مدیریت وردپرس به روز رسانی های که برای وردپرس موجود بوده را می توان مشاهده کرد. این به روز رسانی ها ممکن است به دلیل ارائه نسخه جدید وردپرس و یا تغییرات ایجاد شده در قالب ها و افزونه ها باشد. به آسانی و تنها با چند کلیک در قسمت مدیریت وردپرس به روز‌رسانی ها انجام می گیرد.

وردپرس امن و ایمن است

امنیت برای هر وب سایت لازم می باشد. توسعه وردپرس با در نظر گرفتن مسائل امنیتی انجام گرفته است. ولی همچون دنیایی واقعی، اینترنت هم مکان های ناشناخته ای دارد که هکرها می خواهند با استفاده از آن ها به سایت ها نفوذ کنند.

امنیت در وردپرسشما باید همیشه به امنیت سایت خود توجه کنید و از امکانات و روش های امنیتی برای امن کردن سایت خود استفاده کنید.

پشتیبانی وردپرس از انواع رسانه

مطالبی که امروزه در وب سایت ها قرار می گیرد ترکیبی از متن، عکس، فیلم و اخیراً هم استفاده از پادکست ها رونق گرفته است. با استفاده از وردپرس علاوه بر متن از تصاویر، فیلم ها، صداها، فایل ها و… در مطالب خود می توان استفاده کنید.

پشتیبانی وردپرس از انواع رسانه

همچنین در وردپرس می توانید کد ویدیوهای آپارات را در مطالب سایت قرار داده و ویدیوهای مورد نظرتان از سایت آپارات را در سایت خود نمایش دهید. علاوه بر آپارات می توان عکس های اینستاگرام را با قرار دادن آدرس عکس ها در مطالب خود بگنجانید. حتی می توانید این امکان را به کاربران سایت خود بدهید که در قسمت نظرات بتوانند فیلم قرار بدهند.

استفاده از وردپرس برای چه سایت های مناسب است

از وردپرس برای راه اندازی سایت های مختلفی می توان استفاده کرد و تقریباً اکثر موضوعات را در بر می گیرد که در اینجا به برخی از آن ها اشاره می کنیم:

1-سایت های وبلاگی

2- سایت های گالری تصاویر

3- سایت های نمونه کار

4- سایت های شخصی

5- سایت های شرکتی

6- سایت های مجموعه فیلم

7- سایت های موزیک

8- سایت های خبری

9- سایت های مجله ای

10- سایت های بازی

در سایت مگاتم قالب های مختلفی برای راه اندازی انواع سایت ها موجود است می توانید از آنها استفاده کرده و سایت وردپرسی را مطابق با نیاز خود راه اندازی کنید.

ما در مگاتم همراه شما خواهیم بود تا سایت خود را با وردپرس ایجاد و مدیریت کنید.

 

دریافت مقالات ناب

مقالات شبیه مقالات بالا رو هر هفته میفرستیم به ایمیلتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.