تغییر سیستم سایت کاخ سفید به وردپرس

سایت کاخ سفید وردپرسی شد

چکیده مقاله

مدیران سایت دونالد ترامپ در اقدامی هوشمندانه در باز طراحی سایت کاخ سفید از سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده کردند .

تغییر سیستم محتوای سایت کاخ سفید از دروپال به وردپرس !


۸ سال پیش مهندسان فنی سایت ریاست جمهوری دولت اوباما از یک سیستم مدیریت محتوا برای راه اندازی و مدیریت سایت کاخ سفید به آدرس whitehouse.gov استفاده کردند .
در سال ۲۰۱۷ مهندسین فنی دولت دونالد ترامپ در یک اقدام هوشمندانه هم یک سیستم مشابه اما از نوع متفاوت از دولت اومابا استفاده کردند .

۸ سال پیش دولت اوباما برای سایت کاخ سفید از سیستم #دروپال استفاده میکرد که البته آن زمان محبوبیت خاصی داشت که با استفاده کاخ سفید محبوبیت آن دو چنان شد .

اما در این ۸ سال وردپرس با رشد قابل توجهی همراه بود به طوری که در ۳ سال گذشته محبوبیت آن از سیستم جوملا و دروپال هم بیشتر شد .

هر چند که کاخ سفید هیچ خبری در این رابطه منتشر نکرد اما ما با بررسی کد های این سایت متوجه شدیم که از سیستم وردپرس استفاده می کند و نام قالب وردپرس سایت هم WhiteHouse و نسخه قالب 45 هست که به دونالد ترامپ چهل و پنجمین رئیس جمهور ایالت متحده آمریکا اشاره دارد .

 

وردپرس …


وردپرس یک پروژه متن باز بود که توسط تعدادی از برنامه نویسان ساخته شد که کد های آن بصورت رایگان در اختیار عموم قرار گرفته و بسیاری از شرکت ها از جمله مگاتم بسیاری خدمات طراحی قالب ، آموزش و پشتیبانی سایت هایی که به کمک این سیستم راه اندازی می شوند را بر عهده می گیرند .

وردپرس توسط شرکت Automattic تولید شده که بنیان گذار این شرکت مت مولنوگ ( Matt Mullenweg Dahua ) بود که مدیریت WordPress.com را بر عهده دارد .

 

برنامه نویس ارشد وردپرس آندرو ناسین ( Dahua Andrew Nacin ) که البته با دولت آمریکا هم در رابطه هست پس از بازطراحی نسخه جدید سایت کاخ سفید در توییترش نوشت : “من توی این کار هیچ نقشی نداشتم”

 

پول ؛ عامل اصلی مهاجرت از دروپال به وردپرس بود


گزارشگر Washington Attendance Deviceاعلام کرد : در حقیقت پول عامل اصلی تغییر سیستم سایت کاخ سفید از دروپال به وردپرس بود . با این بازطراحی سالانه 3 میلیون دلار در هزینه های مالیاتی صرفه جویی می شود .

با تمامی این تفاسیر علاوه بر مزایای استفاده از  وردپرس و همچنین صرفه جویی مالیاتی ۳ میلیون دلاری سالانه از قدرت وردپرس نمی توان چشم پوشاند . سیستمی که هم اکنون 25% سایت های جهان بر پایه آن طراحی شده اند .

دریافت مقالات ناب

مقالات شبیه مقالات بالا رو هر هفته میفرستیم به ایمیلتون

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.