آموزش بروزرسانی وردپرس به صورت دستی و اتوماتیک

به روز رسانی وردپرس

چکیده مقاله

شما همیشه باید وردپرس را به آخرین نسخه به روزرسانی کنید و یکی از مهمترین کارهایی است که یک مدیر وب سایت باید با آن آشنایی کامل داشته باشد و آن را در مواقع لازم انجام دهد .

هنگامی که یک بروزرسانی جدید برای وردپرس در دسترس باشد در قسمت پیشخوان و مدیریت وردپرس یک پیام مبنی بر بروزرسانی وردپرس به شما نمایش داده می شود. برای بروزرسانی وردپرس از دو راه مختلف دستی و خودکار می توان استفاده کرد. ما در این مطلب مگاتم نحوه بروزرسانی وردپرس در هر دو روش را به شما آموزش می دهیم.

آموزش بروزرسانی وردپرس

اما قبل از اینکه اقدام به روزرسانی کنید لازم است که یک بکاپ از سایت خود تهیه کنید تا در صورتی که با مشکلی در سایت خود بر خورد کردید به راحتی بتوانید آن را به حالت قبل بازگردانید و نحوه این کار قبلا در مطلب پشتیبان گیری در وردپرس به صورت کامل شرح داده است.

بروزرسانی وردپرس به صورت خودکار


ساده ترین روش بروزرسانی وردپرس استفاده از بروزرسانی خودکار است که در این روش بدون داشتن مهارت خاصی تنها با چند کلیک ساده می توانید به روزرسانی وردپرس سایت خود را انجام دهید.

همانطور که قبلاً هم بیان کردیم پس از ارائه نسخه جدید وردپرس پیامی برای آگاهی از آن در پیشخوان وردپرس به شما نمایش داده می شود. برای ورود به قسمت بروزرسانی ها در این قسمت روی گزینه « لطفا هم‌اکنون بروزرسانی نمایید.» کلیک نمایید.

 

بروزرسانی وردپرس به صورت خودکار

 

با کلیک روی گزینه «بروزرسانی ها» هم می توانید بروزرسانی ارائه شده وردپرس را مشاهده کنید. برای شروع بروزرسانی روی دکمه آبی رنگ « اکنون بروزرسانی کن» کلیک کنید.

 

آموزش بروزرسانی وردپرس

پس از کلیک روی این گزینه به روزرسانی وردپرس سایت شما شروع شده و  پس از سپری شدن یک مدت زمان کوتاه نسخه وردپرس به نسخه جدید تغییر پیدا می کند.

 

آموزش بروزرسانی وردپرس

سپس همانند تصویر بالا به صفحه ای هدایت می شوید که در آن می توانید تغییرات و ویژگی های نسخه جدید وردپرس را مشاهده کنید. به این صورت بروزرسانی وردپرس سایت شما به آسانی و با چند کلیک ساده انجام می شود.

اگر هم در سایت شما با انجام به روزرسانی وردپرس تغییراتی ایجاد شد می توانید از فایل های پشتیبان گیری شده برای بازگردان به حالت قبل استفاده کنید.

بروزرسانی وردپرس به صورت دستی

در بعضی مواقع به دلایل مختلف امکان دارد نتوانید به صورت خودکار بروزرسانی وردپرس سایت خود را انجام دهید که در این حالت از روش به روزرسانی دستی می توانید استفاده کنید.

در این روش فایل های به روزرسانی جدید وردپرس جایگزین فایل های قدیمی می شود و به این صورت سایت بروزرسانی می شود.  بروزرسانی وردپرس به صورت دستی هم به سادگی انجام می شود و ما در ادامه به صورت تصویری به شما نمایش می دهیم.

 • همانند روش قبل ابتدا از سایت خودتون پشتیبان گیری کنید تا در صورت مواجه شدن با مشکل از آن استفاده کنید.
 • آخرین نسخه وردپرس را دانلود نمایید. برای دانلود وردپرس فارسی به سایت وردپرس فارسی و یا برای دانلود نسخه اصلی به سایت وردپرس مراجعه کنید.
 • فایل وردپرس را از حالت فشرده خارج کنید و فایل های wp-content ، wp-config.php و در صورت موجود بودن فایل را حذف نمایید

آموزش بروزرسانی وردپرس

 • دوباره فایل را به حالت zip در آورید.
 • زیپ کردن فایل در به روزرسانی وردپرس
 • بسته به اینکه هاست شما سی پنل یا دایرکت ادمین است وارد فایل منیجر هاست سایت خود شوید

فایل منیجر - بروزرسانی وردپرس

 • فایل zip تهیه شده که فایل های گفته شده آن را حذف کردید را در پوشه public_html بارگذاری کنید.

بارگزاری فایل در به روزرسانی وردپرس

 • سپس لازم است فایل zip را از حالت فشرده خارج کنید. به این منظور ابتدا فایل را انتخاب کنید و در مرحله بعد روی گزینه extract کلیک کنید تا فایل از حالت zip خارج شود

ایکسترکت فایل در به روزرسانی وردپرس

 • در صفحه بعد مجدداً روی گزینهfile extractکلیک کنید تا فرایند خارج شدن از حالت  zip آغاز شود.

استخراج فایل زیپ در به روزرسانی وردپرس

 • پس از طی شدن یک مدت زمانی کوتاه و استخراج فایل ها بروزرسانی وردپرس سایت شما به پایان می رسد.

بروزرسانی وردپرس

 • وارد پیشخوان وردپرس سایت خود شوید. در این صفحه مشاهده می کنید که بروزرسانی وردپرس سایت شما با موفقیت انجام گرفته است.

آموزش بروزرسانی وردپرس

دریافت مقالات ناب

مقالات شبیه مقالات بالا رو هر هفته میفرستیم به ایمیلتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.