آموزش برگه ها در وردپرس

برگه ها در وردپرس

چکیده مقاله

یکی دیگر از گزینه های که  در منوی مدیریت وردپرس وجود دارد گزینه برگه ها است و برگه ها در وردپرس کاربرد فراوانی دارد. در واقع برگه ها محتوای ایستا هستند و برای ساخت صفحه های مانند درباره ما، خدمات ما، تماس با ما، قوانین و مقررات و … کاربرد دارد.

گر چه برگه ها شبیه به مطالب محتوایی هستند ولی با آن تفاوت های اساسی دارد که می توان به ثابت بودن آن ها، امکان ایجاد با قالب های دلخواه، قابلیت قرار دادن برگه ها به صورت سلسله مراتبی، عدم نمایش در خبرخوان ها، عدم امکان نظر دهی درباره آن ها و …  اشاره کرد.

برگه ها در وردپرس - مگاتم

پس در صورتی که می خواهید مطالبی بنویسید که برای همیشه استفاده شود می توانید از برگه ها استفاده کنید. در این مطلب آموزشی  مگاتم طرز کار کردن با برگه ها در وردپرس را به صورت کامل شرح خواهیم داد با ادامه مطلب همراه ما باشید.

افزودن برگه جدید در وردپرس


در قسمت مدیریت وردپرس گزینه ای به نام برگه ها در سمت راست وجود دارد که برای مدیریت و ایجاد برگه ها می توانید از آن استفاده کنید. برای ایجاد کردن یک برگه جدید روی قسمت «برگه ها» کلیک کرده و در زیر مجموعه آن «افزودن برگه» را انتخاب نمایید.

پس از وارد شدن به قسمت افزودن برگه محیطی همانند نوشتن مطلب برای شما نمایش داده می شود که از این صفحه می توانید اقدام به نوشتن و ساخت برگه مورد نظر خود نمایید.  قسمت های مختلف محیط افزودن برگه ها در وردپرس را مشاهده می کنید.

قسمت های مختلف برگه ها در وردپرس

عنوان برگه: در این قسمت باید عنوان برگه خود را وارد می کنید مثلا اگر برگه درباره ما می نویسید عنوان این برگه را « درباره ما» قرار دهید.

افزودن پرونده چند رسانه ا ی:  همانند نوشتن مطلب در این قسمت هم می توانید فایل های مختلف مانند عکس، فیلم، صوت و … در برگه های خود قرار دهید.

ویرایشگر متن: هرکدام از این دکمه در این قسمت می توانید متن های خود را بولد، لینک دار و … کنید.

قسمت وارد کردن متن: محتوا و نوشته برگه خود را در این بخش وارد کنید همچنین با استفاده از افزونه های فرم ساز و… می توانید علاوه بر متن  فرم های مختلف و … ایجاد کنید. افزونه فرم ساز در سایت مگاتم قابل دسترسی است.

انتشار:در این بخش برگه های خود را در حالت پیش نویس قرار دهید و بعداً دوباره آن ها را تغییر دهید و یا آن ها را منتشر کنید. گزینه های این قسمت همانند نوشتن مطلب هست تنها تفاوتی که دارد محتوای برگه ای که وارد کردید پس از زدن گزینه انتشار، باید یک مکان برای نمایش آن تعین کنید تا برگه شما در آنجا نمایش داده شود مثلا قسمت بالای سایت.

ویژگی های برگه: در صورتی که برگه شما زیر مجموعه یک برگه دیگر است یا می خواهید آن را در یک قالب مشخص منتشر کنید می توانید از این قسمت اقدام به اینکار کنید. مثلا شما یک برگه درست کردید به اسم درباره ما حالا می خواهید قسمت های دیگری مانند درباره موسس، درباره تیم و … ایجاد کنید پس از اینکه این برگه ها را ساختید می توانید آن را زیر مجموعه برگه اصلی ( برگه مادر) قرار دهید. قسمت قالب هم بستگی به نوع قالب نصبی سایت شما دارد و مختلف است.

تصویر شاخص: همانند محتوا یک تصویر بعنوان تصویر اصلی برای برگه قرار می دهد تا ظاهر برگه شما مناسب به نظر برسد و از طرفی در موتورهای جستجو در جستجوی تصاویر نمایش داده شود و به سایت شما ترافیک جذب کند.

پیوند یکتا: پس از آنکه برگه ها را ساختید یک لینک برای هر برگه ساخته می شود که می توانید آن را ویرایش کرده یا آن را ذخیره کرده و در قسمت های لازم قرار دهید.

افزونه های مختلفی هستند که به این قسمت ها گزینه های دیگری اضافه می کنند که بسته به نوع افزونه این امکانات مختلف می باشد.

 همه ی برگه ها در وردپرس

بخش دیگر برگه ها در وردپرس ، همه برگه ها می باشد. در این قسمت همه برگه های که ایجاد کرده اید را مشاهده می کنید. این قسمت هم شامل قسمت های مختلف هست که آن ها را شرح خواهیم داد.

گزینه همه برگه ها

افزودن برگه: بعضی اوقات هنگامی که همه برگه ها را مشاهده می کنید متوجه می شوید که یک برگه را ننوشتید یا ایده یک برگه دیگر به ذهنتان می رسد از طریق این گزینه که یک میانبر می باشد این کار را می توانید انجام بدهید.

افزودن برگه در وردپرس

ابزارک ها: در قسمت اول این بخش تعداد همه برگه ها، برگه ها منتشر و حذف شده نمایش داده می شود که  آمار کل برگه ها است. اگر هم می خواهید که به صورت دسته جمعی نسبت به حذف یا ویرایش برگه ها اقدام کنید از طریق گزینه « کارهای دسته جمعی» ویرایش یا حذف را انتخاب کرده و اجرا را بزنید تا اقدام صورت گیرد. همچنین با گزینه دیگر می توانید برگه ها را بر اساس تاریخ فیلتر کنید.در قسمت چپ هم امکان جستجوی برگه ها قرار گرفته است که می توانید براساس نام برگه آن ها را جستجو کنید.

ابزارک های نمایش همه برگه ها

برگه ها: با قرار دادن اشاره گر ماوس روی هر برگه، گزینه های مختلف ویرایش، ویرایش سریع، انقال به زباله دادن و نمایش نمایان می شود که با استفاده از هر کدام می توانید عمل مورد نظر را انجام دهید.

همه برگه ها در وردپرس

سخن پایانی:

برگه ها در هر وب سایتی جزء قسمت های اصلی است پس آن ها را با دقت زیاد تهیه کنید . ما در این آموزش قسمت های مختلف برگه ها در وردپرس را برای شما کاربران تشریح کردیم که امیدواریم مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

اگر هم مشکل یا راهنمایی می خواستید آن را در قسمت نظرات بیان کنید تا تیم مگاتم در اسرع وقت به شما پاسخ دهد.

دریافت مقالات ناب

مقالات شبیه مقالات بالا رو هر هفته میفرستیم به ایمیلتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.