آموزش نوشتن مطلب در وردپرس

نوشتن مطلب در وردپرس- مگاتم

چکیده مقاله

 

ویدیو آموزشی : قسمت دوم :

 

 

یکی از مواردی که در وردپرس به صورت مکرر با آن سر و کار دارید و برای سایت بسیار مهم خواهد بود نوشتن مطلب است. نوشتن مطلب در وردپرس بسیار راحت بوده و هرکس با هر سطحی از مهارت در وردپرس می تواند اقدام به تهیه و انتشار مطالب نماید.

در این آموزش مگاتم همه قسمت های «نوشته ها» را به صورت کاملاً تصویری شرح داده ام با ما همراه باشید تا با هر بخش آشنا شویم.

نوشتن مطلب در وردپرس- مگاتم

مراحل نوشتن مطلب در وردپرس

در سمت راست داشبورد وردپرس در قسمت نوشته ها می توانید اقدام به نوشتن مطلب، مشاهده همه نوشته ها، ایجاد دسته بندی و برچسب ها کنید.

افزودن نوشته

برای نوشته مطلب در وردپرس روی گزینه افزودن نوشته کلیک کنید.افزودن نوشته در ورپرس

پس از کلیک کردن روی گزینه افزودن نوشته صفحه ای مطابق تصویر زیر برای شما نمایش داده می شود که هر قسمت را تشریح می کنیم.

 

نوشتن مطلب در وردپرس

نوشتن مطلب

این قسمت صفحه ویرایشگر پست سایت شما می باشد در این صفحه:

عنوان مطلب: در قسمت عنوان ، عنوان مطلب خود را وارد کنید این قسمت در نوشتن مطلب اهمیت خاصی دارد سعی کنید از عنوان های جذاب استفاده کرده تا خواننده جذب مطلب شود.

عنوان مطالب در وردپرس

نوشتن متن: در  قسمت ویرایشگر، متن مطلب خود را وارد کنید با استفاده از گزینه های مختلف ویرایشگر هم می توانید همانند برنامه ورد نسبت به راست چین کردن متن، بولد کردن متون و …. اقدام کنید.

ویرایشگر متن در وردپرس

پیوند یکتا :

در این قسمت می توانید لینک مطلب خود را ویرایش کنید. در صورت عدم ویرایش این قسمت به صورت پیش فرض تعین می شود.

پیوند یکتا در وردپرس

افزودن عکس به نوشته

در اکثر مواقع نوشتن مطلب در وردپرس لازم است که در متن عکس های هم قرار داده شود. علاوه بر تصویر می توانید رسانه های دیگری همچون فیلم، صدا، فایل را در این قسمت به مطلب خودتون اضافه کنید برای این منظور روی گزینه « افزودن پرونده چند رسانه ای » کلیک نمایید.

افزودن پرونده چند رسانه ای در وردپرس

پس از آن در صفحه نمایش داده شده روی گزینه «بارگذاری پرونده ها» کلیک نمایید پس از آن گزینه «گزینش پرونده ها» را انتخاب کنید تا فایل مورد نظر را از کامپیوتر خود وارد کنید.

انتخاب فایل در وردپرس

پس از بارگزاری فایل، برای بهبود سئوی مطلب نوشته شده قسمت های نام، نام، متن جایگزین و توضیح را تکمیل نماید  سپس با کلیک روی گزینه « گذاشتن در نوشته » عکس یا فایل مورد نظر شما در قسمت مورد نظر شما قرار می گیرد .

دسته بندی مطلب:

مطلبی که در سایت شما نوشته می شود باید در دسته بندی های مشخصی قرار بگیرند تا خواننده به راحتی به آن ها دسترسی پیدا کند در قسمت چپ ویرایشگر وردپرس می توانید دسته مطلب نوشته شده را انتخاب کنید. با تیک زدن دسته مطلب به آن دسته اختصاص داده می شود و در صورت لزوم می توانید یک مطلب را در چند دسته بندی قرار دهید.

دسته بندی در نوشتن مطلب در وردپرس

برچسب ها

یکی از لازمه های که در هنگام نوشتن مطلب در وردپرس باید به آن توجه داشته باشید تعین کلمه کلیدی در نوشته است. در قسمت برچسب ها می توانید این کلمات کلیدی را وارد کنید تا مورد استفاده موتور های جستجو قرار گیرد و مطلب شما در نتایج جستجو نمایش داده شود. پس از نوشتن کلمه کلیدی روی گزینه « افزودن » کلیک کنید تا برچسب اضافه شود.

برچسب ها در وردپرس

تصویر شاخص

هر متنی که منتشر می شود دارای یک تصویر اصلی است که قبل از نمایش نوشته در صفحه مورد نظر نمایش داده می شود. تصویر شاخص تاثیر مستقیمی بر روی جذب خواننده دارد به همین منظور در انتخاب تصویر مناسب دقت نمایید.

افزودن تصویر شاخص در وردپرس

روی گزینه « قرار دادن به عنوان تصویر شاخص» کلیک نمایید و همانند مراحل افزودن عکس به نوشته قسمت های مختلف آن را تکمیل کرده و با کلیک روی « قرار دادن به عنوان تصویر شاخص» تصویر شما به عنوان تصویر شاخص انتخاب می شود.

ساختار

در قسمت ساختار می توانید نوع مطلب نوشته شده خود را انتخاب کنید. در حالت کلی آن را روی قسمت استاندارد قرار دهید.

ساختار نوشتن مطلب در وردپرس

انتشار:

پس از نوشتن مطلب در وردپرس در قسمت انتشار می توانید نسبت به وضعیت پست خود اقدام کنید.

انتشار مطلب در وردپرس

1- ذخیره پیش نویس: در صورتی که مطلب شما هنوز کامل نشده و بعداً می خواهید آن را تکمیل کنید با زدن گزینه « ذخیره پیش نویس» مطلب ذخیره شده و بعداً می توانید دوباره به آن دسترسی داشته باشید.

2- پیش نمایش: :مربوط به نمایش مطلب شما در سایت می باشد.

3- نمایانی: در این قسمت می توانید مطالب را به صورت عمومی، خصوصی و  یا رمزدار در آورید.

4-انتشار فوری: با کمک این گزینه می توان مطالب را در زمان و تاریخ مشخصی منتشر کرد.

5-انتقال به زباله دان: با کلیک روی این گزینه مطلب حذف می شود.

6-انتشار: در صورتی که نوشتن مقاله به پایان رسید و هیچ مشکلی نداشت با کلیک روی این گزینه مطلب شما منتشر می شود. توجه داشته باشید در صورتی که مطلب را زمان دار کرده باشید پس از کلیک روی گزینه انتشار در آن مورخه منتشر می شود.

 همه نوشته ها:

پس از آنکه مطالب منتشر شدند در قسمت همه نوشته ها می توان به صورت کلی همه مطالب را را به صورت کلی و مشخصات دسته ، نویسنده، تاریخ انتشار، تعداد نظرات و … مشاهده کنید و یا نسبت به ویرایش، نمایش و یا حذف آن ها اقدام کنید.

همه نوشته ها در وردپرسدسته ها :

همانطور که در قمست دسته بندی مطالب توضیح دادیم برای مطالب می توانید دسته های مشخصی ایجاد کنید در قسمت دسته ها می توانید دسته های مختلفی ایجاد کنید. برای اضافه کردن دسته جدید لازم است :

اضافه کردن دسته در وردپرس1-نام: نام دسته ای که می خواهید ایجاد کنید.

2-نامک: نامی که در قسمت نامک وارد می شود در قسمت آدرس سایت شما استفاده می شود. برای نامک از حروف لاتین و فقط از حروف،‌ ارقام و خط تیره استفاده کنید.

3-مادر دسته: در صورتی که می خواهید دسته ایجاد شده زیر مجموعه دسته ای دیگر باشد می توانید از این گزینه استفاده کنید.

4-توضیح: توضیحی در مورد دسته ایجاد شده بنویسید

5پس از تکمیل این موارد روی گزینه « افزودن دسته تازه» نمایید تا دسته تازه ایجاد شود.

پایان

به این صورت آموزش نوشتن مطلب در وردپرس هم به پایان رسید امیدواریم از آن لذت برده باشید. در صورت داشتن هرگونه سوال مربوط به نوشتن مطلب در وردپرس آن را در قسمت نظرات بیان کنید تا به شما پاسخ دهیم.

دریافت مقالات ناب

مقالات شبیه مقالات بالا رو هر هفته میفرستیم به ایمیلتون

۲ پاسخ

    1. سپاس از ارائه دیدگاه و حمایتتون آموزش های حرفه ای تر توی کانال یوتیوب مگاتم هست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.