چگونگی انتقال وردپرس از لوکال هاست به هاست آنلاین

چگونگی انتقال وردپرس از لوکال هاست به هاست

چکیده مقاله

یکی از مزیت های لوکال هاست امکان ایجاد و ارتقا و طراحی وب سایت روی سیستم شخصی است و این امکان را به کاربر خود می دهد که بتوانند با خیال راحت سایت خود را تست کند و کارآیی آن را افزایش دهد. قبلا در مگاتم نحوه نصب وردپرس  روی لوکال هاست را به شما آموزش دادیم.

حالا اگر فکر می‌کنید زمان مناسبی برای معرفی سایت شما به جهان فرا رسیده است می‌توانید آن را به راحتی به یک هاست واقعی انتقال دهید تا همه بتوانند از سایت شما استفاده کنند. در این مطلب شما تمام جزئیات در مورد چگونگی انتقال وردپرس از لوکال هاست به هاست را به صورت تصویری خواهید آموخت، پس تا پایان مطلب با ما همراه باشید.

چگونگی انتقال وردپرس از لوکال هاست به هاست

روش های انتقال وردپرس از لوکال هاست به هاست و انتشار وب سایت

اول از همه،شما وب سایت وردپرس خود را در لوکال هاست طراحی و آزمایش کنید و لازم است که قبل اقدام به نصب لوکال هاست روی سیستم کرده باشید .هنگامی که شما در مورد عملکرد وب سایت خود مطمئن هستید،می‌توانید آن را به سرور منتقل کنید.شما دو روش اصلی برای انتقال وردپرس خود از لوکال هاست به سرور دارید:

1.روش دستی

2.استفاده از پلاگین ها

با فرض اینکه شما یک نام دامنه و میزبانی وب دارید،مراحل گام به گام را برای ایجاد سایت شما در سرور انجام خواهیم داد:

برای انتقال وردپرس خود به صورت دستی ابتدا باید آن را از طریق phpMyAdmin استخراج (Export)کنید.

مرحله 1: پایگاه داده لوکال هاست وردپرس خود را استخراج کنید

برای انتقال پایگاه داده خود،به سادگی بهhttp: // localhost / phpmyadmin /  بروید و پایگاه داده وردپرس خود را انتخاب کنید.سپس،دکمه Export را از نوار منوی بالا کلیک کنید.

استخراج پایگاه داده در انتقال وردپرس

دو گزینه در اینجا وجود دارد- سریع (Quick) و سفارشی (Custom). سفارشی گزینه های بیشتری برای انتقال پایگاه داده به شما می‌دهد

انتقال وردپرس از لوکال هاست به هاست

اگر سفارشی(Custom) را انتخاب می کنید،مطمئن شوید که تمام جداول انتخاب شده اند.فشرده سازی gzipped را برای فایل خروجی خود انتخاب کنید. فشرده سازی gzipped عمدتا برای فایل های پایگاه داده بزرگ استفاده می‌شود.

انتقال وردپرس

در صفحه بعدی که همانند تصویرزیر است گزینه های خاص قالب،ساختار و داده را انتخاب کنید

چگونگی انتقال وردپرس از لوکال هاست

پس از انجام،بر روی دکمه Go برای دانلود فایل پایگاه داده کلیک کنید

مرحله 2: آپلود فایل های وردپرس در هاست جدید

برای انتقال فایل وردپرس خود،سرویس گیرنده FTP خود را باز کنید. به حساب میزبانی وب خود وصل شوید و دایرکتوری روت سرور زنده خود را مرورکنید.سپس،همه فایل ها را دردایرکتوری سمت راست آپلودکنید.به عنوان مثال،اگرمی‌خواهید سایت را در mysite.com میزبانی کنید، باید تمام فایل ها را دردایرکتوری public_html آپلود کنید.

آپلود فایل های وردپرس در هاست جدید

مرحله 3: ایجاد پایگاه داده جدید برای سایت

فایل های وردپرس خود را برای آپلود بارگیری کنید،سپس درمرحله اول پایگاه داده ذخیره شده در سیستم خود را (import) وارد کنید.شرکت های هاستینگ زیادی وجود دارند که خدمات میزبانی وب شما را بر عهده دارند،که بعضی از طریق phpMyAdmin و بعضی از طریق cPanel این کار را انجام می‌دهند.

CPanel از محبوبیت بیشتری برخوردار است،بنابراین ما در اینجا پایگاه داده را از طریق cPanel

 ایجاد خواهیم کرد.

اول،به داشبورد cPanel خود وارد شوید.روی نماد پایگاه داده MySQL در بخش پایگاه دادهDatabases)) کلیک کنید

ایجاد پایگاه داده جدید برای سایت

از صفحه بعد،با تعیین نام آن یک پایگاه داده ایجاد خواهید کرد

ایجاد پایگاه داده جدید برای سایت

پس از ایجاد یک پایگاه داده،به بخش Users MySQL بروید.در اینجا،یک کاربرموجود را به پایگاه داده ایجاد یا اضافه کنید

کاربران MYSQL در انتقال وردپرس

شما میتوانید تعیین کنید که cPanel تان چه مزیت هایی درMySQL  داشته باشد.حالا،با بررسی کردن هر یک ازجعبه ها،تمام این ویژگی ها را اعمال کنید.سپس روی دکمه Make Changes کلیک کنید

مزیت هایی mysql در انتقال وردپرس

مرحله 4: دروریزی اطلاعات پایگاه داده لوکال هاست در هاست

برای وارد کردن پایگاه داده وردپرس، به داشبورد cPanel خود بروید.به قسمت پایگاه داده Databases بروید و phpMyAdmin را انتخاب کنید.اکنون می توانید پایگاه داده های جدید ایجاد شده خود را در phpMyAdminمشاهده کنید.به صفحه وارد کردن (Import) بروید، بر رویImport  در منوی نوار بالا کلیک کنید.بعد، بر روی دکمه Browse کلیک کنید تا فایل پایگاه داده ایجاد شده در مرحله 1 انتخاب شود سپس برای وارد کردن پایگاه داده وردپرس خود روی گزینه Go کلیک کنید.

وارد کردن پایگاه داده لوکال هاست در سایت

 مرحله 5: تغییر URL های سایت

در phpMyAdmin،جدول wp_options را در پایگاه داده خود جستجو کنید.روی دکمه Browse یا لینک در نوار کناری کلیک کنید تا صفحه ای با لیستی از فیلدها در جدول wp_options باز شود.در زیر فایل options_name،شما باید siteURL  را جستجو کنید.گزینه Edit را کلیک کنید تا فیلد ویرایش را باز کند

تغییر URL های سایت

در جعبه ورودی برای گزینه_value، شما می توانید URL نصب محلی(لوکال هاست)خود مانند http: // localhost / test را ببینید.آن را با URL جدید سایت خود در اینجا جایگزین کنید، برای مثال، http://www.megatheme.comتغییرات را با کلیک روی دکمه Go ذخیره کنید.

تغییر URL های سایت

مرحله 6: سایت خود را تنظیم کنید

پس از وارد کردن پایگاه داده، وقت آن است که پیکربندی wp-config.php را تنظیم کنید.با استفاده از یک سرویس گیرنده FTP به وب سایت خود متصل شوید،فایل wp-config.php را پیدا کرده و روی View / Edit راست کلیک کنید.به دنبال اطلاعات

define(‘DB_NAME’, ‘your_database_name’);

define(‘DB_USER’, ‘your_database_user’);

define(‘DB_PASSWORD’, ‘your_database_password’);

define(‘DB_HOST’, ‘localhost’);

نام پایگاه داده،نام کاربری و رمزعبور که در مرحله قبل ایجاد کرده اید را ارائه دهید. پس از آن، فایل  wp-config.php  را ذخیره کنید و آن را به سرور خود آپلود کنید. وب سایت شما آماده است،بنابراین شما می توانید وارد سایت خود شوید.به بخش عمومی درتنظیمات بروید و بدون تغییر چیزی، دکمه ذخیره تغییرات را کلیک کنید تا مطمئن شوید که URL سایت در هر کجا که لازم باشد اصلاح شده است.

به تنظیمات ← پیوندهای پیوسته بروید،ساختار URL مورد نظر خود را انتخاب کنید و آن را ذخیره کنید تا مطمئن شوید همه پیوندهای پست به خوبی کار می کنند.

مرحله 7: تصحیح تصاویر و لینک های خراب

وقتی که سایت وردپرسی خود را از لوکال هاست به هاست و یا از دامنه ای به دامنه ای دیگر انتقال می‌دهید،لینک ها و یا تصاویر شما به صورت بهم ریخته درمی‌آید.برای حل این مشکل می‌توانید از پلاگین Velvet Blues WordPress استفاده کنید،اما اگر می‌خواهید از افزونه استفاده نکنید،به phpmyadmin رفته و از منوی بالایی روی تب SQL کلیک کنید و کد زیر را وارد کنید:

تصحیح تصاویر و لینک های خراب

UPDATE wp_posts SET post_content = REPLACE(post_content, ‘localhost/test/’, ‘www.yourlivesite.com

*توجه کنید که باید مشخصات سایت خود را وارد کنید

شما به طور دستی موفق به انتقال وردپرس خود از لوکال هاست به هاست جدید خود شده اید

دریافت مقالات ناب

مقالات شبیه مقالات بالا رو هر هفته میفرستیم به ایمیلتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.