آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

نصب وردپرس روی لوکال هاست با برنامه xampp-مگاتم

چکیده مقاله

 

در مطالب قبلی مگاتم آموزش نصب وردپرس روی سی پنل و دایرکت ادمین را قرار دادیم در این مطلب قصد داریم آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست با برنامه xampp رو به صورت تصویری به شما نمایش بدهیم.

در این روش وردپرس روی کامپیوتر شما نصب می شود و دیگران نمی توانند به اون دسترسی داشته باشند. با لوکال هاست دیگر نیازی به خریدن دامنه و اجاره هاست نیست و شما بدون هیچ هزینه ای می توانید وردپرس را روی کامپیوتر خود نصب کرده و با آن کار کنید.

کار کردن با وردپرس روی لوکال هاست نیاز به اینترنت نداشته و به صورت آفلاین هم می توانید از آن استفاده کنید. استفاده کردن از لوکال هاست فقط مختص افراد تازه کار نیست و کسانی که به صورت حرفه ای هم در این زمینه فعالیت می کنند در ابتدا سایت خود را بر روی لوکال هاست تست و آزمایش می کنند و نسبت به رفع مشکلات و ارتقای آن اقدام می کنند. سپس سایت خود را روی هاست و دامنه اصلی منتقل می کنند.

نصب وردپرس روی لوکال هاست

مراحل نصب وردپرس روی لوکال هاست با برنامه xampp

برای نصب وردپرس روی لوکال هاست ما برنامه xampp را برای آموزش انتخاب کرده ایم و علت آن ساده بودن و عمومیت استفاده از برنامه xampp برای نصب وردپرس می باشد.

مرحله اول نصب و راه اندازی برنامه xampp

در مرحله نخست نصب وردپرس روی لوکال هاست نیاز است که برنامه xampp را روی کامپیوتر خود نصب و راه اندازی کنید. آموزش نصب برنامه xampp در مگاتم قرار گرفته است و شما می توانید با کمک آن برنامه را نصب کنید.

پس از نصب برنامه آن را اجرا کنید و دو گزینه ی apache و MySQL را با کلیک کردن روی دکمه start فعال کنید و زمانی که به رنگ سبز در آمدند این دو گزینه فعال هستند.

نصب وردپرس روی لوکال هاست

مرحله دوم دانلود و قرار دادن فایل وردپرس

در مرحله دوم باید اقدام به دانلود آخرین نسخه وردپرس از سایت اصلی وردپرس و یا نسخه فارسی از سایت وردپرس فارسی کنید که ما در این آموزش نسخه فارسی آن را دانلود و نصب می کنیم.

پس از دانلود کردن فایل وردپرس آن را از حالت فشرده خارج کنید و پوشه wordpress را کپی کنید. سپس به مسیر نصب برنامه Xampp در درایو c به نشانی C/XAMPP بروید و فایل وردپرس را در داخل پوشه htdocs قراردهید.

نصب وردپرس روی لوکال هاستمرحله سوم : ساختن پایگاه داده

در مرحله سوم نصب وردپرس روی لوکال هاست باید برای وردپرس یک پایگاه داده ایجاد کنید  به این منظور در قسمت مرورگر خود عبارت localhost  را وارد کنید تا صفحه ای همانند تصویر زیر  نمایش داده شود. برای ساختن پایگاه داده روی phpMyadmin کلیک نمایید.

نصب وردپرس روی لوکال هاست

در صفحه باز شده ابتدا روی زبانه Databases کلیک کرده سپس در جدول create database نام دیتابیس خود را وارد کنید و در آخر روی گزینه create کلیک نمایید.

مراحل ساختن دیتابیس در لوکال هاست

 

پس از کلیک روی گزینه create  پیامی مبنی بر موفق آمیز بودن ساخت دیتابیس به شما نمایش داده می شود و در قسمت چپ دیتابیس شما اضافه می شود.

 

نصب وردپرس روی لوکال هاست دیتابیس ساخته شده در لوکال هاستمرحله چهارم راه اندازی وردپرس

در مرحله آخر نصب وردپرس روی لوکال هاست لازم است اقدام به راه اندازی وردپرس کنید به این منظور در مرورگر خود http://localhost/wordpress   را وارد کنید. مشاهده می کنید که صفحه وردپرس به شما نمایش داده می شود، روی گزینه بزن بریم کلیک نمایید.

نصب وردپرس روی لوکال هاست

در قسمت جدول نام پایگاه داده نام دیتابیسی که در مرحله سوم ساختیم را وارد کنید و نام کاربری در برنامه xampp به طور پیش فرض root می باشد. بنابراین در قسمت نام کاربری  عبارت root را وارد کنید و روی گزینه فرستادن کلیک نمایید.

 

نصب وردپرس روی لوکال هاست وارد کردن اطلاعات دیتابیس در وردپرس

در صفحه باز شده روی گزینه راه اندازی نصب کلیک نمایید تا وردپرس با پایگاه داده ارتباط برقرار کرده و به مرحله بعدی برود.

نصب وردپرس روی لوکال هاست

در صفحه نمایش داده شده بعدی به ترتیب زیر اقدام به تکمیل جدول نمایید.

  • عنوان سایت : زمینه فعالیت سایت
  • نام کاربری: نام کاربری برای ورود به قسمت مدیریت وردپرس
  • رمز : کلمه عبور برای ورود به قسمت مدیریت وردپرس نصب شده روی لوکال هاست
  • ایمیل : ایمیل خود را وارد کنید.

 گزینه موتورهای جستجو را کلیک کرده و روی گزینه راه اندازی وردپرس کلیک نمایید تا نصب وردپرس به پایان برسد. سپس روی گزینه «راه اندازی ورودپرس » کلیک نمایید .

نصب وردپرس روی لوکال هاست وارد کردن اطلاعات سایت وردپرس

مرحله پنجم : ورود به قسمت مدیریت وردپرس

تا این مرحله نصب وردپرس به پایان رسیده و حالا لازم است وارد قسمت مدیریت وردپرس خود شوید برای اینکار در قسمت مرورگر خود

http://localhost/wordpress/wp-admin

را وارد کنید تا صفحه ورود وردپرس به شما نمایش داده شود  با وارد کردن نام کاربری و رمز انتخاب شده وارد مدیریت وردپرس می شوید.

نصب وردپرس روی لوکال هاست ورود به وردپرس در لوکال هاست

به شما تبریک می گوییم نصب وردپرس روی لوکال هاست به  پایان رسید و می توانید از وردپرس خود استفاده کنید.

نصب وردپرس روی لوکال هاست وردپرس نصب شده روی لوکال هاست با xampp

امیدوارم از این آموزش لذت برده باشید و در صورت داشتن هرگونه مشکل در نصب وردپرس روی لوکال هاست به کمک برنامه xampp آن را در قسمت نظرات بیان کرده تا تیم مگاتم شما را راهنمایی کند.

در آموزش های بعدی نحوه کار با قسمت های مختلف وردپرس را به شما آموزش خواهیم داد پس با آموزش های قدم به قدم مگاتم همراه شوید.

دریافت مقالات ناب

مقالات شبیه مقالات بالا رو هر هفته میفرستیم به ایمیلتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.