معرفی قسمت های مختلف پیشخوان وردپرس

پیشخوان وردپرس-مگاتم

چکیده مقاله

 

در آموزش های قبلی مگاتم نحوه نصب وردپرس روی سی پنل، دایرکت ادمین و لوکال هاست را به شما نشان دادیم. بعد از نصب وردپرس روی هرکدام از این هاست ها قسمتی برای مدیریت سایت وردپرسی شما ایجاد می شود که از طریق آن می توانید تمامی اقدامات لازم برای سایت  مانند نوشتن مطلب، نصب و تغییر قالب، نصب افزونه و… را انجام داد.

پس از وارد شدن به قسمت مدیریت وردپرس صفحه ای به نام پیشخوان وردپرس برای شما نمایش داده می شود. در این مطلب مگاتم قصد داریم به معرفی قسمت های مختلف پیشخوان وردپرس بپردازیم پس با ما همراه باشید.

مدیریت وردپرس

وارد شدن به محیط پیشخوان وردپرس

اولین قدم برای دسترسی به صفحه مدیریت وردپرس وارد شدن به این قسمت می باشد. برای وارد شدن به قسمت مدیریت وردپرس لازم است پس از نام دامنه عبارت wp-admin را به صورت:

www.yourdamin.com/wp-admin

وارد کنید تا صفحه ورود به شما نمایش داده شود پس از وارد کردن نام کاربری و رمز عبور وارد قسمت پیشخوان وردپرس می شوید.

پیشخوان وردپرس

پیشخوان اولین صفحه ای است که در هنگام ورود به قسمت مدیریت وردپرس برای شما نمایش داده می شود. این صفحه از قسمت های مختلفی تشکیل شده است و اطلاعات کلی از آنچه در سایت شما رخ داده همانند نظرات ارسال شده توسط کاربران، مطالب منتشر شده، اخبار و رویدادهای وردپرس را ارائه می دهد. همچنین قسمت های برای شخصی سازی سایت ، نوشتن پیش نویس سریع،  افزودن برگه و فهرست ها در آن در نظر گرفته شده است.

صفحه پیشخوان از قسمت های مختلف همانند تصویر زیر تشکیل داده شده است که به تشریح هرکدام از این قسمت ها می پردازیم.

صفحه پیشخوان وردپرس

منوی داشبورد

اصلی ترین قسمت مدیریت وردپرس منو داشبورد می باشد و دارای ابزارهای مختلفی برای قسمت های گوناگون وب سایت می باشد از طریق این ابزار ها می توانید اقدام به نوشتن مطلب، بارگزاری رسانه، ایجاد برگه ها، چک کردن نظرات، مدیریت کاربران و تنظیمات لازم را انجام دهید.در آموزش های بعدی مگاتم به تشریح هرکدام از این قسمت ها و نحوه کار با آن ها خواهیم پرداخت.

منو داشبورد

تنظیمات صفحه:

در این قسمت گزینه های مختلفی وجود دارد که با فعال و غیر فعال کردن هرکدام از آن ها می توانید اجازه دهید که کدام یک از آن ها در صفحه پیشخوان وردپرس به شما نمایش داده شود و یا از قسمت پیشخوان حذف شود.

تنظیمات صفحه پیشخوان وردپرسصفحه خوش آمدید

در این صفحه دکمه « شخصی سازی سایت شما» قرار دارد که به استفاده از آن می توان قالب سایت را شخصی سازی کرد. در ستون مرکزی این صفحه قابلیت نوشتن مطلب، ایجاد برگه و مشاهده سایت قرار گرفته است و در قسمت آخر یا ستون سمت چپ می توان ابزارک ها و فهرست ها را مدیریت و تنظیمات نظرات را انجام دهید.

صفحه خوش آمد پیشخوان وردپرسپیش نویس سریع

پیش نویس سریع یک محیط ارسال پست های کوتاه است و این امکان وجود دارد که با استفاده از آن نوشته هایی با عنوان و متن کوتاه به عنوان پیش نویس ذخیره کنید و بعداً به آن ها دسترسی پیدا کرده و مشاهده کنید.

پیش نویس سریع در پیشخوان وردپرس

اخبار و رویدادهای وردپرس

ویجت اخبار وردپرس آخرین خبرها و نسخه های به روز رسانی وردپرس، هشدارها و هرآنچه که در مورد وردپرس لازم و ضروی است و از طریق وبلاگ وردپرس منتشر شده را به شما نمایش می دهد.

اخبار در پیشخوان وردپرس

فعالیت

در قسمت فعالیت می توانید آخرین پست های ایجاد شده و پست های منتشر شده را مشاهده کنید و همچنین امکان دسترسی به آخرین نظرات وارد شده در سایت هست و می توان روی آن اقداماتی همچون تایید، پاسخ، حذف، ویرایش و … انجام داد.

فعالیت ها در پیشخوان وردپرس

در یک نگاه

این قسمت تعداد کل پست ها، برگه ها و نظرات ایجاد شده در سایت شما را نمایش می دهد. با کلیک کردن روی هرکدام از این پیوندها به صفحه ی مربوطه منتقل می شود. همچنین نسخه وردپرس به همراه نام قالب سایت شما را نمایش می دهد.

در یک نگاه پیشخوان وردپرس

با نصب افزونه های مختلف به قسمت پیشخوان قسمت های دیگری متناسب با افزونه اضافه می شود و می توانید در قسمت پیشخوان وردپرس به آن ها دسترسی سریع پیدا کنید.

دریافت مقالات ناب

مقالات شبیه مقالات بالا رو هر هفته میفرستیم به ایمیلتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.