4 دلیل که شما را از مراجعه به بازار روز فروش ماشین باز می دارد!

همراه مکانیک

چکیده مقاله

بازار روز ماشین یکی از مکان‌هایی است که با هدف تسهیل خرید و فروش ماشین به‌دور از دسترس نمایشگاه داران و دلالان ایجاد شده است تا هم خریداران و فروشندگان به‌راحتی یکدیگر را پیدا کنند و هم قیمت ها به صورت حبابی افزایش پیدا نکند. بااین‌وجود، فروش ماشین در بازار روز ماشین هم مسائل، مشکلات و همچنین نکات خاص خود را دارد.

در این میان فروشندگان به عنوان مالکان ماشین باید حواس خود را بیشتر از همه جمع کنند. در ادامه بهبرخی از مسائل بازار روز ماشین اشاره خواهیم کرد.
به 4 دلیل نباید از بازار روز خرید و فروش ماشین استفاده کرد:

1- اتلاف وقت زیاد، آن هم در روز تعطیل

معمولاً بازار روز ماشین در شهرهای مختلف، برای روزهای تعطیل مانند جمعه برنامه ریزی شده اند. حضور در روز جمعه در بازار روز ماشین می‌تواند تا حد زیادی وقت شما را تلف کند.

معمولا در این بازار ماشینهای سالم با مشخصات فنی بهتر معمولاً در اولین لحظات ورود به بازار به فروش می‌رسند،به همین دلیل این ذهنیت ایجاد شده است که همه اتفاقات خوب در ساعات اولیه صبح خواهد افتاد؛ بنابراین اگر بخواهید در فروش ماشین خود موفق باشید شما نیز بایستی در ساعات اولیه صبح روز تعطیل در بازار روز ماشین حضور داشته باشید.

 

همراه مکانیک

2- کارشناسی غیر حرفه ای ماشین

کارشناسان حاضر در محل بازار روز ماشین، معمولاً ماشین را به‌صورت سرسری و خیلی سطحی بررسی می‌کنند. این کارشناسان مسایل فنی موتور را فقط در حد صدای آن و مابقی مسایل فنی مانند زیرو بند و جعبه دنده را بر طبق شرایط ظاهری ماشین کارشناسی و تعیین می کنند. درصورتی‌که یک‌بار از نزدیک این فرآیند را مشاهده کرده باشید، به این نتیجه خواهید رسید که کارشناسی تخصصی‌ای انجام نمی شود.

طبق آمار، 3 چهارم ماشینهای کارکرده دارای حداقل یک مشکل فنی یا بدنه هستند و اگر ماشین به دقت و به صورت تخصصی کارشناسی نشود، می‌تواند باعث ضرر چند میلیونی خریدار و فروشنده شود.

3- قیمت‌گذاری عجیب و غریب ماشینهای دست دوم

علاوه‌بر کارشناسی غیراصولی و غیرتخصصی، قیمت‌گذاری نیز در بازار روز ماشین کاملاً غیرحرفه‌ای انجام می‌شود که می‌تواند برای مالک ماشین به‌عنوان فروشنده و همچنین خریدار ضرر و زیان بسیاری به‌همراه داشته باشد. درصورتی‌که در دو هفته متوالی به بازار روز ماشین مراجعه کنید و قیمت‌ها هم نوسان خاصی را تجربه نکرده باشند، خواهید دید که قیمت‌گذاری در این دومرتبه چقدر با هم تفاوت دارد.

4- حضور دلالان یکی از عوامل مشکل زا

همان‌طور که گفته شد، رسالت ایجاد بازار روز ماشین کاهش قیمت و حباب در قیمت ماشین بوده و سعی شده است تا مصرف‌کنندگان به‌راحتی بتوانند یکدیگر را در نقش‌های خریدار و فروشنده ماشین بیابند؛ اما متأسفانه با راه‌یابی دلالان ماشین به این بازار معمولاً این افراد در پوشش مصرف‌کننده به فروشنده‌های مختلف مراجعه می‌کنند و با ترفندهایی که تخصص آن‌ها است سعی در خرید ماشین به قیمت‌های پایین‌تر از قیمت کارشناسی شده یا قیمت مدنظر فروشنده دارند.

این دلالان معمولا در مبادی ورودی بازار و حتی قبل از کارشناسی حضور دارند و سعی می کنند ماشین هایی با مشخصات مناسب را شناسایی کرده و پیش از ورود به محوطه بازار فروشنده را قانع کنند که خریدار خوبی برای ماشین وی هستند.
این دلالان علاوه بر این با مقایسه های غیر اصولی در ردیف های مختلف سعی می کنند قیمت ها را به نفع خود تغییر دهند.

اصول کار آن ها معمولا در ابتدای صبح کاهش قیمت ها و در ساعات پایانی افزایش قیمت ها است. چرا که معمولا خرید های خود را انجام داده اند و قیمت های ساعات پایانی می تواند مرجع خوبی برای فروش ماشین های آنان در طول هفته باشد.

 

همراه مکانیک

 

به برخی از مشکلات روش سنتی فروش در بازار ماشین پرداختیم؛ اما اگر بخواهیم گرفتار این مشکلات نشویم و ماشینی خود را آسان و با بهترین قیمت بفروشیم، باید از چه راهی استفاده کنیم؟

فروش ماشین سفارشی همان راه منطقی، بی‌دردسر و مطمئنی است که افراد آگاه و امروزی از آن استفاده می‌کنند. در روش فروش سفارشی ماشین که در سراسر دنیا هم به‌عنوان بهترین روش فروش ماشین مورد استفاده قرار می‌گیرد،در این روش شما نیازی به مراجعه به بازار ماشین یا آگهی کردن ماشین در سایت‌های مختلف وجود ندارید، همچنین به هیچ تماسی از سمت خریدار پاسخ نمی‌دهید، نگرانی بابت تعیین قیمت دقیق ماشین نیز در این روش وجود ندارد، خبری از روبه‌رو شدن با واسطه‌های متعدد نیست و ریسک تنظیم قولنامه ازبین رفته است. مهم‌تر این‌که برای استفاده از این طرحنیاز به پرداخت هیچ گونه هزینه ای ندارید!

پس همین الان وارد صفحه فروش ماشین شوید و از نمایشگاه بزرگ آن دیدن کنید.

دریافت مقالات ناب

مقالات شبیه مقالات بالا رو هر هفته میفرستیم به ایمیلتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.