نصب وردپرس روی دایرکت ادمین

نصب وردپرس روی دایرکت ادمین

چکیده مقاله

یکی از دیگر از پنل های مدیریت هاست، دایرکت ادمین می باشد که به وسیله آن می توانید هاست خود را به سادگی مدیریت کنید.  ویژگی های همچون سادگی و کاربری آسان، سرعت مناسب، سبک بودن، عدم تحریم و … دایرکت ادمین را به یکی از پنل های محبوب در سرتاسر جهان تبدیل کرده است که آن را می توان یکی از رقیب های cpanel برشمرد.

دایرکت ادمیندر مگاتم قبلاً آموزش نصب وردپرس روی cpanel را قرار داده ایم در این مطلب قصد داریم نصب وردپرس روی دایرکت ادمین را آموزش دهیم.

مراحل تصویری نصب وردپرس روی دایرکت ادمین

تمامی این مراحل به صورت تصویری و قدم به قدم نشان داده می شود تا شما به سادگی اقدام به نصب وردپرس روی دایرکت ادمین خود کنید.

مرحله اول: دانلود آخرین نسخه وردپرس

در ابتدا نصب وردپرس روی دایرکت ادمین لازم است که آخرین نسخه وردپرس را دانلود کنید تا آن را روی هاست بارگزاری کنید. بدین منظور می توانید از دو طریق اقدام کنید راه اول دانلود نسخه اصلی با آخرین تغییرات می باشد که آن را از سایت وردپرس به نشانی www.wordpress.org  می توانید دانلود کنید و راه دیگر استفاده از وردپرس نسخه فارسی و دانلود از سایت

www.wp-persian.com می باشد که به طور معمول مقداری طول می کشد تا به روزرسانی های نسخه اصلی در وردپرس فارسی اعمال شود. به هر حال از هر دو روش می توانید استفاده کنید در تصاویر زیر مسیر دانلود در هر دو روش نشان داده شده است.

مرحله دوم : ورود به هاست دایرکت ادمین

در هنگام خریداری هاست یک ایمیل برای شما که حاوی نام کاربری و رمز عبور بوده ارسال می شود پس از آنکه مطئمن شدید که دامنه شما به هاست متصل شده است در مرورگر آدرس سایت خود را وارد کنید بعد از نام دامنه دو نقطه(:) قرار داده و 2222 را درج کنید به این صورت www. yoursite.ir:2222 پس از وارد کردن آن، وارد قسمت ورود هاست خود می شوید که باید نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کرده و روی  گزینه log in  کلیک کنید.

ورود به دایرکت ادمینمرحله سوم : ساختن دیتابیس 

پس از وارد کردن نام کاربری و رمز عبور وارد پنل هاست خود می شوید که قسمت پنل مدیریت آن همانند تصویر پایین می باشد.

در این مرحله لازم است که یک دیتا بیس برای سایت خود ایجاد کنید به این منظور روی My SQL Mangement مطابق تصویر کلیک کنید.

ساختن دیتابیس در دایرکت ادمینپس از کلیک کردن روی آن صفحه دیتابیس طبق تصویر پایین برای شما نشان داده می شود برای ساختن دیتابیس روی گزینه create new Database کلیک کنید

ایجاد دیتابیس جدید برای نصبت وردپرس روی دایرکت ادمین

پس از آن لازم است که برای دیتا بیس خود  نام ، نام کاربری و رمز عبور قرار دهید فراموش نکنید که این اطلاعات مهم بوده و در مراحل بعدی لازم خواهد بود و باید آن را به خاطر سپرده و یا در یک جای امن ذخیره نمایید. همچنین توجه داشته باشید که یک نام کاربری و رمز عبور امن را برای آن انتخاب کنید که به سادگی قابل حدس زدن نباشد.برای تکمیل کردن اطلاعات :

1-در قسمت اول نام دیتابیس را به دلخواه وارد کنید

2- در قسمت  دوم نام کاربری دیتا بیس را درج کنید

3- در قسمت دوم و سوم هم یک رمز عبور قرار دهید در صورت تمایل می توانید دکمه Random را انتخاب کرده تا یک رمز به طور تصادفی انتخاب شود در پایان روی گزینه create کلیک نمایید.

وارد کردن اطلاعات دیتابیس در دایرکت ادمین

پس از تکمیل کردن جدول ها،  اطلاعات دیتابیس ساخته شده مطابق تصویر زیر به شما نمایش داده می شود.پس از آن روی HERE کلیک کنید تا به صفحه مدیریت دایرکت ادمین باز گردد.

مرحله چهارم : بارگزاری فایل وردپرس

در مرحله چهارم نصب وردپرس روی دایرکت ادمین لازم است برای بارگزاری فایل وردپرس دانلود شده در مرحله اول روی قسمت فایل(Files) مطابق تصویر کلیک نمایید.

 

 

file manager direct admin

با کلیک روی گزینه فایل ها وارد قسمت فایل منیجر هاست خود می شوید سپس روی پوشه public_html کلیک کنید

انتخاب پوشه public html در مراحل نصب وردپرس روی دایرکت ادمین

و در قسمت پایین همین صفحه روی گزینه « Upload files to current directory»  کلیک نمایید.

بارگزاری فایل وردپرس در دایرکت ادمین

در صفحه بعد روی گزینه choose File کلیک کرده و فایل زیپ وردپرس که دانلود کردید را در این قسمت انتخاب کنید و با زدن گزینه upload Files فایل شروع به بارگزاری شدن می کند.

 

انتخاب و بارگزاری فایل وردپرس روی دایرکت ادمین

پس از آنکه بارگزاری به طور کامل انجام شد پیامی مبنی بر موفقیت آمیز بودن بارگزاری برای شما ارسال و نشان داده می شود که با فشار دادن گزینه here در پایین آن به یک مرحله قبل یعنی فایل منیجر بازگردیده می شوید.

موفقیت آمیز بودن بارگزاری

پس از بازگشت متوجه می شوید که فایل زیپ وردپرس روی هاست بارگزاری شده است که لازم است آن را از حالت فشرده خارج کنید به این منظور روی گزینه Extract کلیک نمایید.

 

در صفحه ای که باز می شود دوباره روی Extract مطابق تصویر کلیک نمایید تا تمام فایل از حالت فشرده خارج شود.

 

 

سپس لازم است که فایل های خارج شده پوشه وردپرس را به public_html منتقل نمایید به این منظور وارد پوشه wordpress  شوید و  روی گزینه select کلیک کنید تا تمام فایل ها تیک خورده و انتخاب شوند و در قسمت پایین روی گزینه add to clipbord کلیک نمایید تا فایل ها در حافظه ذخیره شوند پس از آن روی پوشه اولی به نام up to level کلیک نمایید تا به پوشه public_html بازگردید.

 

انتقال فایل های وردپرس در دایرکت ادمین

پس از اینکه وارد پوشه public_html شدید روی گزینه move clipbord file here کلیک نمایید تا کل فایل های انتخاب شده در این پوشه قرار بگیرد.

انتقال فایل ها در دایرکت ادمین

 

پس از اینکه تمام فایل ها منتقل شدند فایل های زیپ وردپرس و پوشه وردپرس را انتخاب کرده و با کلیک روی دکمهdelete حذف نمایید.

مرحله پنجم :تغییر نام فایل wp-config-sample.php

در این مرحله باید ابتدا فایل wp-config-sample.php  را انتخاب کرده و  با زدن گزینه rename در قسمت راست آن اقدام به تغیر نام آن کنید و عبارت sample را حذف کرده تا به صورت wp-config.php  در آید. سپس دکمه Rename را دوباره کلیک کرده تا تغییرات ذخیره شود.

مرحله ششم : راه اندازی وردپرس روی سایت:

حالا در قسمت مرورگر نام دامنه خود را وارد کنید تا صفحه ای وردپرس همانند تصویر زیر نمایش داده شود بر روی گزینه بزن بریم کلید نمایید

راه اندازی وردپرس بر روی سایتدر صفحه بعد باید اطلاعات دیتا بیس ساخته شده  در مرحله سوم وارد شود. جداول را مطابق با توضیحات زیر تکمیل کنید

نام پایگاه داده(Database Name): در این قسمت نام دیتابیس ساخته شده را وارد کنید

نام کاربری(user Name): نام کاربری دیتا بیس ساخته شده را درج کنید.

رمز(password): رمزی که برای پایگاه داده قرار دادید را وارد کنید

میزبان پایگاه داده (Databse Host)و پیشوند جدول (Table prefix)را هم تغییر ندادید مشکلی نیست .

وارد کردن اطلاعات دیتابیس در وردپرس

در صفحه صفحه بعد روی اجرای نصب کلید نمایید تا نصب وردپرس انجام گیرد

اجرای نصب وردپرس

در این صفحه باید زمینه فعالیت سایت و اطلاعات ورود به قسمت مدیریت را وارد کنید

عنوان سایت (site Title): زمینه فعالیت سایت

نام کاربری(user name) : نام کاربری برای ورود به قسمت مدیریت وردپرس

رمز(password) : کلمه عبور ورود به قسمت مدیریت وردپرس

نکته : از یک نام کاربری و رمز عبور قوی استفاده کنید تا به راحتی قابل حدث زدن نباشد

ایمیل شما  (your E-mail): ایمیل خود را وارد کنید

در پایان روی راه اندازی وردپرس(install worpress) کلیک نمایید.

مشخصات سایت نصب وردپرس روی لوکال هاست

در مرحله آخر هم باید نام کاربری و رمز عبور برای مدیریت پنل وردپرس باید وارد شود. در انتخاب این اطلاعات هم حساسیت به خرج دهید تا به راحتی قابل حدث زدن نباشد. هرکس با داشتن این نام کاربری و رمز عبور می تواند وارد قسمت مدیریت سایت شما شود. برای وارد شدن به قسمت مدیریت وردپرس سایت لازم است پس از نام دامنه عبارت wp-admin  وارد شود.

صفحه وردپرس

به شما تبریک می گوییم مراحل نصب وردپرس روی دایرکت ادمین به پایان رسید و شما می توانید از وردپرس استفاده کنید. در صورت داشتن هرگونه مشکل در نصب وردپرس روی دایرکت ادمین در بخش نظرات آن را بیان کنید تا کارشناسان ما در مگاتم شما را راهنمایی کنند.

نصب وردپرس روی دایرکت ادمین

 

دریافت مقالات ناب

مقالات شبیه مقالات بالا رو هر هفته میفرستیم به ایمیلتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.