نصب وردپرس روی cPanel

نصب وردپرس روی cpanell

چکیده مقاله

نصب وردپرس روی cPanel – نصب وردپرس روی سی پانل

 

وردپرس به عنوان محبوب ترین سیستم مدیریت محتوا شناخته شده است. نصب وردپرس به سادگی و بدون برنامه نویسی انجام می شود که این یکی از مزیت های خارق العاده وردپرس می باشد. اکثر شرکت های ارائه دهنده خدمات هاست این امکان را به شما می دهد که در عرض چند دقیقه وردپرس را روی هاست نصب کنید.

نصب وردپرس روی cPanel - نصب وردپرس روی سی پانل

 

در این مطلب مگاتم آموزش قدم به قدم نصب وردپرس روی cpanel را برای شما آماده کرده ایم که به راحتی می توانید همراه آن وردپرس خود را راه اندازی کنید.

نصب وردپرس روی cPanel : مراحل نصب وردپرس


نصب وردپرس روی cPanel : دانلود وردپرس

در مرحله اول باید شما سیستم مدیریت محتوای وردپرس را دانلود نمایید. برای دانلود وردپرس به دو صورت می توانید عمل کنید. روش اول دانلود آخرین ورژن و نسخه اصلی از سایت      www.wordpress.org می باشد.

برای دانلود در صفحه اصلی سایت در طرف راست روی قسمت Download worpress کلیک نمایید. پس از کلیک کردن روی آن به یک صفحه دیگر منتقل می شوید در این صفحه با کلیک روی دانلود وردپرس مطابق تصویر می توانید آخرین نسخه وردپرس را دانلود نمایید.

نصب وردپرس روی cPanel - نصب وردپرس روی سی پانلسیستم مدیریت محتوای وردپرس به زبان فارسی هم ترجمه شده است و شما می توانید از آن هم استفاده نمایید. تنها تفاوت در وردپرس فارسی تاخیر در به روز رسانی های نسخه اصلی وردپرس است.

برای دانلود نسخه فارسی آن به سایت وردپرس فارسی به نشانی  WWW.Wp-persian.com مراجعه کرده و از سمت چپ، ابتدا روی «دریافت» کلیک کرده و سپس «دریافت نگارش» را بزنید. بدین صورت وردپرس فارسی شروع به دانلود شدن می شود.

نصب وردپرس روی cPanel - نصب وردپرس روی سی پانل

نصب وردپرس روی cPanel : ورود به هاست

در هنگام ثبت و خرید هاست یک ایمیل حاوی نام کاربری و رمز عبور برای شما ارسال می شود. در این ایمیل لینک ورود به قسمت cpanel موجود می باشد. در سایت ارائه دهنده خدمات هاست هم صفحه ورود به هاست موجود می باشد. پس از وارد کردن نام کاربری و رمز عبور می توانید به قسمت مدیریت cpanel وارد شوید.

نصب وردپرس روی cPanel - نصب وردپرس روی سی پانل

نصب وردپرس روی cPanel : وارد شدن به  قسمت فایل منیجر(file manger)

پس از وارد شدن به قسمت مدیریت cpanel هاست بر روی گزینه فایل منیجر (file manager) مطابق شکل کلیک نمایید.

نصب وردپرس روی cPanel - نصب وردپرس روی سی پانل

نصب وردپرس روی سی پانل :انتخاب public_html

در صفحه وارد شده فایل منیجر، روی public_html کلیک نمایید. پس از کلیک محتویات داخل آن نمایش داده می شود. در هنگام خریداری هاست این قسمت خالی می باشد که لازم است وردپرس را در آنجا بارگزاری کنیم تا وردپرس بر روی دامنه شما قرار بگیرد.

نصب وردپرس روی cPanel - نصب وردپرس روی سی پانل

نصب وردپرس روی سی پانل : آپلود فایل وردپرس

در قسمت بالای همین صفحه گزینه upload را مشاهده می کنید همانطور که در تصویر مشخص شده است بر روی آن کلیک کنید. در صورتی که در این قسمت فایلی وجود داشت همه آن ها را انتخاب کرده و حذف نمایید.

نصب وردپرس روی cPanel - نصب وردپرس روی سی پانل

پس از کلیک کردن روی دکمه آپلود صفحه ای مطابق شکل زیر ظاهر می شود که باید روی گزینه select file  کلیک کرده و فایل زیپ وردپرس که قبلاً دانلود کردید را در این قسمت بارگزاری کنید.

نصب وردپرس روی cPanel - نصب وردپرس روی سی پانل

تا آپلود شدن کامل وردپرس صبر کنید تا به صورت 100 درصد تکمیل شود سرعت بارگزاری بستگی به سرعت اینترنت شما دارد. بعد از اینکه بارگزاری تکمیل شد به قسمت public_html بازگردید.

نصب وردپرس روی cPanel - نصب وردپرس روی سی پانل

نصب وردپرس روی سی پانل : خارج کردن از حالت زیپ فایل وردپرس

در قسمت public_html مشاهده می کنید که فایل در این قسمت قرار گرفته است در صورتی که فایل مشاهده نشد یکبار آن را رفرش(Refresh)  کنید تا ظاهر شود. در این مرحله لازم است که فایل را ار حالت فشرده خارج کنید. برای اینکار بر روی فایل زیپ وردپرس کلیک راست کرده و گزینه Extract را انتخاب نمایید.

نصب وردپرس روی cPanel - نصب وردپرس روی سی پانلپس از خارج شدن از حالت فشرده دیگر به فایل زیپ وردپرس نیازی نیست آن را انتخاب کرده و حذف نمایید.

نصب وردپرس روی cPanel - نصب وردپرس روی سی پانلحالا پوشه وردپرس را باز کنید و تمام فایل های که در داخل آن است را با گزینه select all انتخاب نمایید با زدن این گزینه تمام فایل ها به رنگ آبی در خواهد آمد. سپس گزینه move را انتخاب کنید تا فایل ها را به قسمت public_html منتقل نمایید.

نصب وردپرس روی cPanel - نصب وردپرس روی سی پانلپس از انتخاب گزینه move از شما مسیر انتخابی برای انتقال فایل را در خواست می کند که باید در قسمت آدرس public_html/wordpress/ کلمه wordpress را حذف نمایید.

نصب وردپرس روی cPanel - نصب وردپرس روی سی پانل

پس از آنکه تمام مراحل نصب وردپرس گفته شده را به درستی انجام داده باشید باید هنگامی که نام دامنه خود را در مرورگر وارد می کنید صفحه زیر نمایش داده شود و این نشان می دهد که مراحل نصب وردپرس را تا این لحظه درست انجام داده اید.

نصب وردپرس روی cPanel - نصب وردپرس روی سی پانل

نصب وردپرس روی سی پانل : ایجاد دیتابیس

برای ذخیره سازی اطلاعات نیاز به یک دیتابیس یا پایگاه داده برای وب سایت می باشد. به این منظور به صفحه اصلی cpanel برگردید و روی گزینه my SQLمطابق تصویر کلیک نمایید.

نصب وردپرس روی cPanel - نصب وردپرس روی سی پانل

سپس درصفحه باز شده در قسمت     Create New Database باید یک نام برای دیتابیس خود انتخاب و وارد نمایید  که در اینجا نام mgblog قرار داده شده است سپس روی گزینه crate Database کلیک نمایید.

نصب وردپرس روی cPanel - نصب وردپرس روی سی پانل

پس از اینکه روی این گزینه کلیک کردید پیامی مبنی بر موفق آمیز بودن ساختن دیتابیس برای شما نمایش داده می شود بر روی قسمت برگشت کلیک کنید تا به قسمت may SQL برگردید.

نصب وردپرس روی سی پنل : ساختن نام کاربری

پس از ایجاد دیتابیس لازم است یک کاربر ایجاد کرده و آن را به دیتابیس متصل نمایید. به این منظور در قسمت My SQL users نام کاربری و یک رمز عبور با سطح امنیتی بالا وارد کنید و روی crate a user کلیک نمایید.

توجه داشته باشید باید این نام کاربری و رمز عبور را به خاطر داشته باشید چون در قسمت های بعدی از آن استفاده می شود.

نصب وردپرس روی cPanel - نصب وردپرس روی سی پانل

در قسمت بعدی باید دیتابیس و کاربر به هم متصل شود به این منظور در قسمت user نام کاربری ایجاد شده و در قسمت Database، دیتابیس ساخته شده را انتخاب نمایید و روی گزینه add کلیک نمایید.

نصب وردپرس روی cPanel - نصب وردپرس روی سی پانلپس از آن وارد صفحه ای می شود که سطح دسترسی کاربر ساخته شده را می توان تعین کرد. روی قسمت ALL PRIVILEGES کلیک نمایید تا تمام قسمت ها تیک خورده شود و پس از آن روی گزینه Make changes کلیک نمایید تا دیتابیس شما ساخته شود.

نصب وردپرس روی cPanel - نصب وردپرس روی سی پانل

نصب وردپرس روی سی پنل : راه اندازی وردپرس بر روی سایت

مراحل نصب وردپرس روی هاست به پایان رسیده است و حالا نیاز است که در سایت راه اندازی وردپرس انجام گیرد. به این منظور در مرورگر نام دامنه سایت خود را وارد نمایید تا صفحه ای زیر نمایش داده شود. روی گزینه « بزن بریم» کلیک نمایید.

نصب وردپرس روی cPanel - نصب وردپرس روی سی پانل

در صفحه بعدی نام دیتابیس، نام کاربری، رمز عبور که در مرحله ساختن دیتابیس درج کردید را باید در این قسمت نیز وارد نمایید. در قسمت های میزبان پایگاه داده و پیشوند جدول، تغییری ایجاد نکرده و گزینه فرستادن را کلیک نمایید تا به صفحه بعدی وارد شوید.

نصب وردپرس روی cPanel - نصب وردپرس روی سی پانلدر این صفحه گزینه ای قرار دارد که با انتخاب آن مرحله نصب وردپرس و ارتباط آن با پایگاه داده صورت می گیرد. روی گزینه اجرای نصب کلیک نمایید.

نصب وردپرس روی cPanel - نصب وردپرس روی سی پانلدر صفحه بعدی اطلاعات سایت و نام کاربری و رمز عبور برای ورد به قسمت مدیریت سایت را باید وارد کنید. در قسمت عنوان سایت ضمینه فعالیت سایت خود را درج کنید و در قسمت بعدی یک نام کاربری و رمز عبور امن را وارد نمایید و آن را به خاطر بسپارید سپس ایمیل خود را وارد کرده و تیک موتورهای جستجو را بزنید تا موتورهای جستجو بتوانند محتوای وب سایت شما را بررسی کنند. در پایان هم راه اندازی ورد پرس را کلیک نمایید.

نصب وردپرس روی cPanel - نصب وردپرس روی سی پانلبه شما تبریک می گوییم نصب وردپرس روی سایت شما به پایان رسید و با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور انتخاب شده وارد قسمت مدیریت وردپرس شوید.

نصب وردپرس روی cPanel - نصب وردپرس روی سی پانل

در این فیلم آموزشی مگاتم هم می توانید تمام مراحل نصب وردپرس را به صورت فیلم مشاهده نمایید.

 

 در صورتی که هر مشکلی در هنگام نصب وردپرس با آن مواجه شدید در قسمت نظرات آن را بیان کنید تا تیم مگاتم شما را راهنمایی کند.

دریافت مقالات ناب

مقالات شبیه مقالات بالا رو هر هفته میفرستیم به ایمیلتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.