آموزش تنظیمات المنتور

آموزش بخش تنظیمات افزونه المنتور
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email

چکیده مقاله

در این بخش آموزش تنظیمات المنتور را به صورت کامل توضیح خواهیم داد و شما با مطالعه این قسمت  با تمامی گزینه ها و منوهای تنظیمات المنتور آشنا می شوید.


بخش های مختلف منوی تنظیمات المنتور

منوی تنظیمات المنتور

 1. تنظیمات – Setting
 2. فونت سفارشی – Custom Fonts
 3. آیکون های سفارشی – Role Manager
 4. ابزارها – TOOLS
 5. اطلاعات سیستم – System Info
 6. در حال شروع شدن – Getting Started
 7.  لایسنس – License

بخش های مختلف منو تنظیمات قالب های المنتور

تنظیمات قالب های المنتور

 1. قالب های ذخیره شده – Saved Templates
 2. پوسته ساز – Theme Builder
 3. پاپ ها – Popups
 4. افزودن جدید – Add New
 5. دسته بندی ها– Categories

بخش های مختلف تنظیمات المنتور

 تنظیمات المنتور- سربرگ کلی  – General

در قسمت اول تنظیمات کلی افزونه المنتور قرار داده شده است که بخش های مختلف آن عبارتند از:

 1. انواع نوشته – Post Types: انتخاب محلی که می خواهید از المنتور استفاده کنید.
 2.   غیرفعال کردن رنگ های پیشفرض – Disable Default Colors : اجازه بدهید که تنظیمات رنگ را از قالب وردپرس انتخاب کند یا آن را توسط المنتور کنترل کنید.
 3. غیرفعال کردن فونت های پیشفرض – Disable Default Fonts: اجازه بدهید که تنظیمات تایپوگرافی را از قالب وردپرس انتخاب کند یا آن را توسط المنتور کنترل کنید.
 4. بهبود المنتور – Improve Elementor > رهگیری استفاده از داده ها – Usage Data Tracking: با فعال کردن این گزینه در مورد نحوه استفاده از المنتور اطلاعاتی به شرکت سازنده المنتور برای کمک به بهبود آن فرستاده می شود.

 


تنظیمات المنتور-سربرگ استایل – Style

تنظیمات استایل مربوط به بخش ظاهر صفحات ساخته شده با المنتور است قسمت های مختلف آن عبارتند از:

 1.  فونت‌های پیشفرض کلی – Default Generic Fonts : یک فونت پیش فرض برای المنتور انتخاب کنید.
 2. عرض محتوا – Content Width : یک عرض پیش فرض برای ناحیه محتوای انتخاب کنید.
 3. فاصله بین ابزارک ها – Space Between Widgets: فضای بین ابزارک های المنتور را تنظیم کنید.
 4. اندازه شدن بخش کشیده – Stretched Section Fit to: عنصر والدی را انتخاب کنید که ابزارک های کشیده در آن جای می گیرند
 5. سلکتور عنوان برگه – Page Title Selector: اگر می خواهید عنوان صفحه را مخفی کنید، سلکتور CSS آن را در اینجا وارد نمایید.
 6. نقطه شکست تبلت – Tablet Breakpoint: نقطه شکست را بین دستگاه های دسکتاپ و تبلت تنظیم کنید.در مقادیر پایین تر از این نقطه شکست، طرح تبلت ظاهر خواهد شد( پیش فرض روی 1025px قرار دارد)
 7. نقطه شکست موبایل – Mobile Breakpoint: نقطه شکست را بین دستگاه های تبلت و موبایل تنظیم کنید.در مقادیر پایین تر از این نقطه شکست، طرح موبایل ظاهر خواهد شد( پیش فرض روی px 768قرار دارد)
 8. لایت باکس تصاویر – Image Light box: با فعالسازی این گزینه، هنگامی که بر روی تصویر کلیک کنید، آن تصویر در یک لایت باکس باز می شود.

 


تنظیمات المنتور- سربرگ یکپارچه سازی – Integrations

قسمت یکپارچه سازی در تنظیمات المنتور این امکان را به شما می دهد تا در صورت لزوم المنتور را با API های شخص ثالث متصل کنید.

 1.  reCAPTCHA:  ریکپچا یک سرویس رایگان گوگل است که وب سایت شما را از هرزنامه ها و سوء استفاده ها در امان نگه می دارد. کلید های ریکپچا را در کادرهای موجود می توانید قرار بدهید.
 2.  reCAPTCHA V3: ریکپچا یک سرویس رایگان گوگل است که وب سایت شما را از هرزنامه ها و سوء استفاده ها در امان نگه می دارد. کلید های ریکپچا را در کادرهای موجود می توانید قرار بدهید و آستانه امتیاز را نیز وارد کنید. توجه داشته باشید که آستانه امتیاز با مقدار بین 0 تا 1 باشد.
 3.  Facebook SDK: با قرار دادن آی دی برنامه فیسبوک خود ابزارک های تجزیه و تحلیل فیسبوک را در سایت خود پیگیری نمایید.
 4.  Mailchimp : کلید API حساب کاربری خود را وارد کرده و روی دکمه اعتبار سنجی کلیک کنید تا میل چیمپ با ابزارک فرم المنتور ادغام شود.
 5.  Drip:  آی پی دریپ خود را وارد کنید و سپس روی دکمه Validate API Token کلیک نمایید تا دریپ با فرم المنتور ادغام شود.
 6.  ActiveCampaign : در فرم اول API Key و در فرم دوم API URL را وارد کنید و روی دکمه اعتبار سنجی کلیک نمایید تا ActiveCampaign با ابزارک فرم المنتور یکپارچه شود.
 7.  ConvertKit : کلید آی پی ها را وارد کنید تا ConvertKit با ابزارک فرم المنتور ادغام شود.
 8.  MailerLite : کلید های آی پی میلرلایت حساب کاربری خود را وارد کنید تا فرم المنتور با آن ادغام شود.
 9. TypeKit: هزاران فونت TypeKit را با المنتور ادغام کنید آی دی TypeKit خود را وارد کنید و سپس روی دکمه Get Project ID کلیک نمایید.
 10.  Font Awesome Pro Kit ID: محبوب ترین مجموعه آیکون وب است ، برای ادغام با  المنتور آی دی حساب خود را وارد کنید و روی دکمه Validate Kit ID کلیک نمایید.

تنظیمات المنتور -سربرگ پیشرفته – Advanced

 1. روش پرینت CSS یا CSS Print Method: استفاده از فایل های CSS مجزا برای کلیه استایل های سفارشی شده، این گزینه باعث عملکرد بهتر سایت می شود.تغییر روش بارگذاری ویرایشگر – Switch Editor Loader Method: اگر برای استفاده از المنتور مشکل میزبانی یا سرور دارید این گزینه را تغییر دهید تا مشکل برطرف شود. فعال کردن این گزینه به کاربران کمک می کند تا سایت را روی سرورهای با منابع کم کار اجرا کنند
 2. ویرایش دستگیره ها – Editing Handles: نمایش یا مخفی کردن دسته ویرایش هنگامی که روی ویرایش عناصر حرکت می کنید.
 3. فعال‌سازی آپلود فایل SVG یا Enable SVG Uploads: امکان بارگذاری فایل های SVG را فعال/غیر فعال کنید. توجه داشته باشید که امکان بارگزاری هر فایل (شامل SVG ( یک خطر امنیتی احتمالی را ایجاد می کند. المنتور سعی می کند تا فایل های SVG ، کدهای مخرب و اسکریپت ها را از بین ببرد. با این حال توصیه می کنیم تنها در صورت اطلاع از خطرات امنیتی این گزینه را فعال کنید.
 4. Load Font Awesome 4 Support : اسکریپت پشتیبانی Shim.js) Font Awesome 4 )یک اسکریپت است که اطمینان می دهد که تمام آیکون های فونت فوق العاده 4 که قبلا انتخاب شده اند، هنگام استفاده از کتابخانه Font Awesome 5 به درستی نمایش داده می شوند.

نکته : روش تغییر ویرایشگر برای حل مشکل های   “err_content_decoding_failed” و err_empty_response” که در بعضی مواقع رخ می دهد کمک زیادی می کند.

تنظیمات المنتور

 

 


اطلاعات سیستم در المنتور

بعضی اوقات واحد پشتیبانی المنتور به اطلاعات این بخش نیاز دارند تا در صورت بروز اشکال در المنتور به شما کمک کنند. شما می توانید اطلاعات سیستم خود را از داشبورد وردپرس با رفتن به بخش المنتور> اطلاعات سیستم پیدا کنید. اطلاعات سیستم شامل اطلاعاتی درباره سرور و محیط وردپرس است. اطلاعات سیستم را در قسمت پایین می توانید کپی، پیست نمایید یا با کلیک روی دکمه دانلود اطلاعات سیستم  این اطلاعات را دانلود نمایید.

اطلاعات سیستم در تنظیمات المنتور

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print

دریافت مقالات ناب

مقالات شبیه مقالات بالا رو هر هفته میفرستیم به ایمیلتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.