فروشگاه آنلاین دارید؟ آیا نکات مهم بسته بندی محصول را میدانید؟

بسته بندی محصول
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email

چکیده مقاله

اگر فروشگاه اینترنتی دارید و یا در منزل کسب و کاری داشته و محصولتان را بصورت آنلاین عرضه می کنید حتما به جعبه های بسته بندی نیاز پیدا کرده اید. تهیه بسته بندی برای محصول ربطی به بزرگ یا کوچک بودن کسب و کار ندارد زیرا هر محصولی نیاز به پوششی برای محافظت دارد تا در حین جابجایی دچار آسیب نشود. اگر شما محصول باکیفیت در آنلاین شاپ خود بفروشید ولی با یک بسته بندی نامناسب آن را عرضه کنید مطمئناً مشتری حس خوبی به محصولتان پیدا نمی کند و بعدها از شما خرید نخواهید کرد. پس برای بسته بندی محصول باید نکاتی را بدانید و رعایت کنید تا هم محصولتان سالم به مقصد برسد و هم مشتری از خرید آن احساس رضایت کرده و از شما مجدداً خرید نماید.

 

بسته بندی محصول

بسته بندی چیست؟ و چرا بسته بندی؟

بسته بندی پوششی است که محصول را در برابر عوامل محیطی مانند نور، گرما و ضربه محافظت می کند بنابراین اولین و مهمترین نکته این است که محصول باید بسته بندی شود تا در مسیر رسیدن به دست مشتری آسیب نبیند. مورد بعدی که باز هم نکته مهمی می باشد این است که بسته بندی به نحوی معرف برند و محصول شما باشد و به صورتی تهیه شود که کار بازاریابی را برای شما انجام دهد. شما می توانید از ساک های دستی یا وسایل مشابه برای ارسال محصولتان استفاده کنید ولی آیا این وسایل می توانند به خوبی از کالا محافظت کنند؟

باید گفت: خیر، زیرا این پک ها بدون درب و پوشش می باشند، جنس آنها ظریف بوده و به آسانی له و پاره می شوند و محصول درون آنها آسیب می بیند پس باید به دنبال یک بسته بندی محکم و مقاوم بود پکی که بتوان آن را بصورت بسته بندی ارسال کرد و در عین حال برای مشتری جذاب و قابل قبول باشد.

جعبه های کارتنی می توانند گزینه خوب و مناسبی برای بسته بندی انواع محصولات آنلاین شاپ باشند.

جنس بسته بندی محصولات آنلاین شاپ

کارتن های مناسب بسته بندی محصولات در دو نوع 3 لایه و 5 لایه عرضه می شوند که انتخاب هر کدام بسته به وزن محصول و ابعاد آن و همچنین نظر مشتری دارد. کارتن ها در دو رنگ قهوه ای و سفید به مشتریان عرضه می شوند. کارتن های سه لایه برای محصولات سبکتر و کارتن های پنج لایه برای کالاهای بزرگ و سنگین بکار می روند. کارتن های پستی در ابعاد مشخص و در 9 سایز تولید می شوند که میتوان نزدیکترین سایز به محصول را برای بسته بندی آنها انتخاب کرد.

مرتبط بخوانید: انواع کارتن پستی از سایز 1 تا 9

بسته بندی محصول

بهترین بسته بندی کدام است؟

سه عامل در انتخاب یک بسته بندی مناسب دخیل می باشد که آنها را ذکر می کنیم:

1/ اولین نکته وزن محصول است یعنی برای محصولاتی که سنگین وزن هستند باید یک جعبه مقاوم تهیه کرد تا بتواند وزن محصول را تحمل کرده و پاره و خراب نشود.

2/ نکته دوم شکنندگی محصولات می باشد برای مثال  ممکن است یک محصول وزن کمی داشته باشد ولی شکننده باشد در اینجا باید بسته بندی در نظر گرفت که بتواند در طی مسیر ارسال، به خوبی از محصول محافظت کرده و از شکستن آن جلوگیری کند.

3/ سومین مورد ارزش و قیمت محصول می باشد. هر چقدر کالا باارزش تر باشد مسلماً باید برای آن پکی بهتر و محکمتر تهیه کرد که بتواند با توجه به ارزش کالا از آن مراقبت کند.

بسته بندی محصول

بسته بندی سفارشی و خلاقانه

هر صاحب آنلاین شاپی ارزش محصول خود را می داند و نسبت به این ارزش پک مورد نظر را تهیه می نماید. در برخی موارد بسته بندی برای صاحب محصول اهمیت خاصی داشته و به دنبال پکی منحصر به فرد برای محصولش می باشد در این مواقع می توان با شرکت های کارتن سازی نظیر زرین کارتن و کارتن سازی آوین پک تماس گرفته و از آنها مشاوره بگیرید.

بسته بندی های سفارشی در شکل و مدل خاص طبق نظر و سلیقه مشتری تولید می شوند همانطور که گفتیم کارتن ها در دو نوع 3 لایه و 5 لایه برای بسته بندی محصولات آنلاین شاپ ها عرضه می شوند کیفیت هر یک از این کارتن ها و لایه های بکار رفته در آنها متفاوت می باشد که بعضی از مشتریان این پک ها، بهترین نوع ورق را در تولید کارتن بسته بندی خود می خواهند. با کیفیت ترین ورق ،کرافت نام دارد که استحکام خوبی داشته و بکاربردن این نوع ورق سبب استحکام کارتن می شود. البته به کارگیری این ورق بیشتر برای بسته بندی محصولات در ابعاد بزرگ مناسب می باشد.

 

بسته بندی محصول

چاپ و طرح بسته بندی

وقتی پک بسته بندی برای محصول خود تهیه می نمایید می توانید آن را با چاپ یا بدون چاپ خریداری کنید. ولی باید به این نکته توجه کنید که وقتی روی بسته بندی چاپ داشته باشد سبب می شود که برند شما به مخاطبین معرفی شده و فروش محصولتان بیشتر شود.

اگر بسته بندی شما چاپ دار باشد برای مشتری جذابتر بوده و مطمئناً به کسب و کار شما اعتماد بیشتری خواهد کرد. بر روی کارتن های سفید و قهوه ای چاپ فلکسو اعمال می شود که شامل یک یا دو رنگ است. لوگو و برند شما بوسیله این چاپ بر روی کارتن ها حک شده و با ارسال به نقاط مختلف، بسته بندی معرف شما و محصولتان می شود.

 

اکثر مواقع چاپ فلکسو بر روی کارتن های پستی انجام می شود ولی گاهی مشتری این نوع چاپ را نمی پسندد  و بسته بندی با رنگ متنوع می خواهد در اینجا باید  از چاپ افست استفاده کرد این چاپ شامل چند رنگ می باشد ولی این چاپ را نمی توان بطور مستقیم بر روی کارتن ها انجام داد بنابراین چاپ افست را بر روی مقوا انجام می دهند سپس مقوای چاپ شده ( پوستر) را توسط دستگاههای مخصوص بر روی کارتن می چسبانند به این فرآیند لمینت می گویند. کارتن های لمینتی بنا به سفارش مشتری برای محصولات آنلاین شاپ تولید می شوند. البته هزینه کارتن های لمینتی سفارشی نسبتاً بیشتر از پک های بسته بندی فلکسویی می باشد ولی کارتن لمینتی به دلیل تنوع رنگ شکیل تر بوده و برای مشتری جذابتر می باشد  در نتیجه فروش بهتری خواهد داشت.

مرتبط بخوانید: استعلام آنلاین قیمت جعبه و کارتن در کمتر از 2 دقیقه

سخن پایانی

با ذکر تمامی این نکات در مورد انتخاب بسته بندی محصولات آنلاین شاپ، دانستید که بسته بندی نیاز اولیه هر کسب و کار اینترنتی می باشد و علاوه بر محافظت از محصول معرف برند و نام شما در بین مشتریان می شود. بسته بندی شیک و مناسب به مشتری این حس را القا می کند که رضایت او برایتان اهمیت دارد و مطمئناً با این حس رضایت نه تنها بازهم از شما خرید خواهد کرد بلکه برندتان را به دیگران نیز معرفی می کند پس در انتخاب بسته بندی دقت به خرج دهید و مناسبترین نوع پک را متناسب با محصولتان انتخاب نمایید.

 

 

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print

دریافت مقالات ناب

مقالات شبیه مقالات بالا رو هر هفته میفرستیم به ایمیلتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.