آموزش رفع خطای 413 در وردپرس

آموزش رفع ارور 413 وردپرس
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email

چکیده مقاله

یکی از خطاهای رایجی که در وردپرس رخ می‌دهد با عنوان Request entity too large در سایت نمایش داده می‌شود. این خطا را با نام‌های دیگری مثل ارور 413 نیز می‌شناسیم که اگر به دنبال علت خطا 413 وردپرس باشید، باید بدانید که این خطا به محدودیت حجم آپلود فایل در وردپرس مربوط می‌شود.

در ادامه قصد دارم به بررسی روش‌های مختلف برای بالا بردن حجم اپلود در وردپرس بپردازم که به کمک آنها می‌توانید ارور 413 در وردپرس را برطرف کرده و برای همیشه از دست ان خلاص شوید.

آموزش رفع ارور 413 در وردپرس

معمولا شرکت‌های هاستینگ محدودیت‌هایی را به دلایل امنیتی روی هر هاست اعمال می‌کنند. یکی ازا ین دلایل مربوط به محدود کردن میزان حجم فایل اپلودی در وردپرس است که تا یک اندازه خاصی نمیتوان فایل را مستقیما در وردپرس آپلود کرد.

به عنوان نمونه بیشتر هاستینگ‌ها این مقدار را روی 512 مگابایت تنظیم می‌کنند که اگر فایل شما دارای 513 گیگ حجم باشد، در این صورت قادر به اپلود از طریق وردپرس نبوده و با خطای request entity too large در وردپرس مواجه خواهید شد که مشابه تصویر زیر نمایش داده می‌شود.

آموزش رفع ارور 413 در وردپرس

حال راهکاری که برای رفع این مشکل وجود دارد این است که مقدار حجم آپلود را بالا ببرید تا برای فایل‌های این چنینی با این مشکل مواجه نشوید. در ادامه به معرفی سه روش برای بالا بردن این حجم به شما معرفی می‌کنم.

بالا بردن حجم آپلود در وردپرس

وقتی ارور 413 در وردپرس رخ می‌دهد همانطور که اشاره شد باید میزان حجم آپلود در سایت خود را به روش‌های مختلف بالا ببرید. یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای این کار استفاده از قطعه کدی در فانکشن قالب وردپرس است.

برای این منظور کافی است کدهای زیر را به فایل فانکشن(functions.php) قالب اضافه کنید. وارد هاست خود شده و به کمک File Manager یا استفاده از ابزار FTP هاست به مسیر public_html/wp-content/themes مراجعه کنید.

حالا پوشه قالبی که روی سایت فعال است را انتخاب کرده و وارد آن شوید. به دنبال فایلی به نام functions.php بگردید و با راست کلیک کردن روی فایل و انتخاب گزینه Edit به صفحه ویرایش فایل مراجعه کرده و کدهای زیر را درون این فایل قرار دهید.

@ini_set( 'upload_max_size' , '128M' );
@ini_set( 'post_max_size', '128M');
@ini_set( 'max_execution_time', '300' );

بعد از اینکه میزان حجم آپلود در وردپرس اضافه شد می‌توانید مجددا درخواستی که برای انجام ان تلاش کرده بودی و و با خطای 413 در وردپرس مواجه بودید را تکرار کرده و ببینید که مشکل برطرف شده است.

افزایش حجم آپلود وردپرس به کمک htaccess.

گاهی اوقات به دلیل محدودیت هایی که در هاست وجود دارد به کمک روش قبل نمیتوان میزان حجم آپلود در وردپرس را ارتقا داد. راهکار بعدی این است که قطعه کدهای دیگری را در فایل htaccess. هاست خود قرار دهید.

برای این منظور کافی است به همان روش قبل وارد file manager هاست خود شده یا اینکه به کمک ابزار FTP مسیر public_html را انتخاب کنید. سپس صفحه ویرایش فایل htaccess. را باز کرده و کدهای زیر را به آخرین خط این فایل اضافه کنید.

php_value upload_max_filesize 128M
php_value post_max_size 128M
php_value max_execution_time 300
php_value max_input_time 300

افزونه افزایش حجم آپلود در وردپرس

باز هم اگر به روش های قبل موفق به بالا بردن حجم نشدید این بار می‌توانید از افزونه استفاده کنید. برای این کار کافی است افزونه Increase Maximum Upload File Size را نصب کنید. سپس مشابه تصویر زیر حجم دلخواهی را انتخاب کرده و تنظیمات افزونه را ذخیره کنید.

خطای request entity too large 413 وردپرس

این افزونه مطمئنا مشکل را برطرف کرده و دیگر با خطای 413 request entity too large در وردپرس مواجه نخواهید شد.

راهکار سریع حل مشکل ارور 413 وردپرس

ممکن است که بنا به دلایلی مثل محدود بودن زمان قادر به استفاده از روش های گفته شده برای حل مشکل error 413 request entity too large نباشید. در این صورت یک راهکار برای این زمان ها وجود دارد و آن چیزی نیست جز اینکه از هاست خود برای آپلود فایلی که قرار است در سایت قرار دهید استفاده کنید.

این فایل می‌تواند حاوی فایل‌های افزونه یا قالب وردپرس باشد. یا اینکه بخواهید یک تصویر را در سایت خود قرار دهید. در هر صورت از طریق هاست نیز می توانید این کار را انجام داده و موقتا مشکل خود را برطرف کنید تا سپس با بررسی دقیق توسط پشتیبانی هاست، ارور 413 وردپرس را به صورت کامل رفع کنید.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print

دریافت مقالات ناب

مقالات شبیه مقالات بالا رو هر هفته میفرستیم به ایمیلتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.