ساخت پاپ آپ عضویت در خبرنامه وردپرس با المنتور

ساخت پاپ آپ عضویت در خبرنامه وردپرس با المنتور
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email

چکیده مقاله

یکی از بهترین تکنیک ها برای افزایش تعداد کاربران لیست اشتراک ایمیل، ساختن پاپ عضویت در خبرنامه به صورت پاپ آپ است. قبلا برای ساختن چنین فرمی باید از افزونه های مختلفی استفاده می کردید. اما حالا المنتور کار را راحتر کرده است. در این پست به شما نشان خواهیم داد که چطور با استفاده از پاپ آپ ساز المنتور یک فرم عضویت در خبرنامه وردپرس را به راحتی ایجاد کنیم.

مرحله 1: ایجاد پاپ آپ عضویت در خبرنامه وردپرس

در مرحله اول باید پاپ آپ عضویت در خبرنامه را ایجاد کنید به این منظور به صورت زیر عمل کنید:

1.  به مسیر قالب ها – Templates> پاپ آپ ها – Popups بروید و روی افزودن جدید – Add New کلیک کرده و پس وارد کردن نام پاپ آپ روی دکمه سبز رنگ کلیک نمایید. ( یک روش جایگزین فشار دادن کلیدهای CTRL+E برای بازکردن Finder، جستجوی پاپ آپ – Popup، انتخاب گزینه افزودن پاپ آپ جدید – choose Add New Popup و انتخاب نام برای آن است)

ایجاد پاپ آپ عضویت در خبرنامه وردپرس

2.در کتابخانه المنتور قالب های مختلفی جهت عضویت در خبرنامه وردپرس ارائه شده است. هر کدام از این قالب ها را که خواستید انتخاب نمایید.

3.با کلیک روی دکمه درج – insert قالب مورد نظر شما درون ریزی می شود سپس می توانید با استفاده از امکانات المنتور آن را با توجه به سلیقه خود سفارشی سازی کنید. به عنوان مثال می توانید متن ها، تصویر و دکمه پاپ را تغییر بدهید. شما همچنین می توانید از کتابخانه المنتور خارج شوید و خودتان یک پاپ آپ طراحی نمایید .

نکته: وقتی که در کتابخانه قالب المنتور هستید در کادر جستجو عبارت subscribe را تایپ کنید تا همه قالب های عضویت در خبرنامه برای شما فیلتر شود همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید قالب های مختلفی به این منظور ارائه شده است.

پاپ آپ قالب عضویت در خبرنامه وردپرس المنتور

مرحله 2: تنظیمات بستن خودکار پاپ آپ

کاربر پس از اینکه در خبرنامه عضو شد باید پاپ آپ به صورت خودکار برای او بسته شود و از نمایش مجدد پاپ آپ به او جلوگیری شود. برای این منظور به صورت زیر عمل کنید.

1.ابزارک فرم را ویرایش کنید و از بخش Actions After Submit در داخل کادر کلیک کرده و گزینه popup را انتخاب نمایید.

تنظیمات بستن خودکار پاپ آپ عضویت در خبرنامه وردپرس

2.  با اینکار یک بخش جدید به نام Popup به قسمت محتوا اضافه می شود که باید گزینه Action را روی حالت close popup قرار بدهید و گزینه Don’t Show Again را روی YES – بله قرار بدهید .

تنظیمات بستن خودکار پاپ آپ عضویت در خبرنامه وردپرس

در صورتی که می خواهید برای کاربران یک گزینه دیگر قرار بدهید که به آن ها اجازه بدهد بدون وارد کردن ایمیل از پاپ آپ خارج شوند می توانید از یک متن یا دکمه استفاده نمایید. برای اینکار به صورت زیر عمل کنید.

1.در آدرس لینک روی دینامیک – Dynamic کلیک کرده و گزینه Popup را انتخاب نمایید.

جلوگیری از نمایش پاپ آپ عضویت در خبرنامه

2. سپس روی آیکون چرخ دنده پاپ آپ کلیک کرده و و از منوی کشویی Action گزینه close popup را انتخاب نمایید.

برای این حالت لازم نیست که گزینه Don’t Show Again را فعال نمایید چون بعدا در قسمت Advanced Rules تنظیمات چندبار نمایش دادن آن را انجام می دهیم.

مرحله 3: تعیین شرایط نمایش پاپ آپ

پس از آنکه ساختن پاپ آپ به پایان رسید موقع آن است که تعیین نمایید که پاپ اپ عضویت در خبرنامه وردپرس که ساختید چه موقع، در کجا و چند بار نمایش داده شود. برای اینکار روی دکمه انتشار – Publish کلیک نمایید تا تنظیمات برای شما ظاهر شود.
برای افزودن اولین شرط ، روی بخش Condition کلیک نمایید.

شرایط نمایش پاپ آپ عضویت در خبرنامه وردپرس

شما می توانید از هر دو حالت شامل – Include و به جزء – Exclude استفاده کنید برای :
• ورودی سایت – Entire site
• آرشیوها – Specific archives
منحصر به فرد – Singles: این انعطاف پذیر ترین گزینه است – شما می توانید پاپ آپ خبرنامه را برای دسته بندی، پست ها، برگه ها و سایر موارد نمایش دهید.
در این مثال ما آن را فقط برای کاربران ورودی سایت تنظیم می کنیم. اما شما کاملاً آزاد هستید که از هر حالتی استفاده نمایید.

شرایط نمایش پاپ آپ عضویت در خبرنامه وردپرس

مرحله چهارم : تنظیمات باز شدن پاپ آپ خبرنامه

در مرحله بعد شما باید برای کنترل نمایش پاپ آپ تنظیمات Triggers را تغییر بدهید تا پاپ آپ روی محتوای که در مرحله قبل تعیین کردید نمایش داده شود. به این منظور روی بخش Triggers کلیک نمایید.

تنظیمات باز شدن پاپ آپ خبرنامه وردپرس

ساده ترین گزینه برای تعین شرط شروع نمایش پاپ آپ انتخاب لود یک صفحه یا on page Load پس از مدت زمانی خاص است. با این حال شاید شما بخواهید مقداری صبر کنید تا مطمئن شوید واقعا کاربر در صفحه مشغول فعالیت است تا پاپ عضویت خبرنامه را به او نمایش دهید. برای اینکار می توانید از سایر گزینه های دیگر که قبلا در مقاله ساخت پاپ آپ با المنتور توضیح دادیم استفاده نمایید.

مرحله 5: تنظیمات پیشرفته برای نمایش پاپ آپ عضویت در خبرنامه وردپرس

در این مرحله می توانید برای نمایش پاپ آپ عضویت د رخبرنامه وردپرس سایت خود قوانین بیشتری تعیین نمایید. به عنوان مثال می توانید تعداد دفعات نمایش را محدود کنید تا کاربران را آزار ندهد یا اگر می خواهید برای کاربرانی که وارد شده اند پاپ آپ به آن ها نمایش داده نشود از گزینه Hide for logged in users استفاده نمایید.
ما برای این آموزش تعداد دفعات نمایش را روی 3 بار تنظیم کرده و پاپ آپ را برای همه کاربران وارد شده مخفی می نماییم.

تنظیمات پیشرفته برای نمایش پاپ آپ عضویت در خبرنامه وردپرس

مرحله ششم (آخر): انتشار پاپ آپ عضویت در خبرنامه وب سایت

پس از اینکه کلیه تنظیمات مربوط به ساخت و انتشار پاپ آپ به پایان رسید روی دکمه ذخیره و بستن – Save & Close کلیک نمایید تا پاپ آپ شما شروع به فعالیت کند.
اکنون می توانید به سایت خود مراجعه کنید و نحوه نمایش پاپ آپ را بررسی نمایید. در این مثال ما، پس از آنکه صفحه سایت ما لود شده و مدت 5 ثانیه طی شد پاپ آپ عضویت در خبرنامه به کاربران وارد نشده نمایش داده می شود و پس از آنکه ایمیل خود را وارد نمودند پاپ آپ برای آن ها بسته می شود.

ساخت پاپ آپ عضویت در خبرنامه وردپرس با المنتور

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print

دریافت مقالات ناب

مقالات شبیه مقالات بالا رو هر هفته میفرستیم به ایمیلتون

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.